İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'e rakip:YPN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
U

ultraturknet

Misafir
Yahoo konusunda ayrı bir topic bulamadığımdan buraya açtım konuyu, yanlışım varsa kusura bakmayın.

Biliyorsunuz Yahoo Publisher Network(YPN: http://publisher.yahoo.com/) bir süredir beta test aşamasındaydı ve şu anda sadece ABD'de yerleşik yayıncılara açık. ABD'li bir site sahibinin belirttiğine göre, bir aylık süreç içerisindeki YPN kazancını Adsense ile karşılaştırdığında, kazanç Adsense'den %35 daha yüksek çıkmış. Üstelik 800'lü hatlarla müşteri desteği de sağlıyorlar ve tüm soru/sorunlarla bizzat ilgileniyorlarmış.

Yahoo'nun elinde çok geniş bir reklamveren portföyü var. Hizmetin birçok ülkeyle birlikte Türkiye'ye de açılması bir yılı bulmaz sanırım. Uzun dönemde tabii ki klik başı ödemeler beta test aşamasına göre biraz düşebilir, müşteri hizmetleri de şu anki kadar yoğun ilgi gösteremeyebilir. Fakat şurası kesin ki, rekabet her iki şirketi de yayıncıya yoğunlaşmaya ve daha fazla ödemeye itecek. Sonuçta yayıncılar bu işten karlı çıkacak gibi görünüyor:)

Adsense'de hesap kapatma olayları çok fazla arttı son zamanda. Belki de adsense karlı bulmadığı yayıncıları banlayarak reklam verene daha yüksek dönüşüm oranı, yayıncıya da daha yüksek ödeme sağlamaya çalışıyordur, bilemiyorum. Ancak bunu yaparken hacmi fazla küçülterek pazarı Yahoo'ya kaptırmaması da lazım. Malum, hesabı kapatılan herkes soluğu Yahoo'da alacak haliyle.

Zirveye çıkmaktan daha zor olan orada kalabilmektir. Ama tabii ki Adsense'ciler de, çerçeve-metin-resim konularında derin bilimsel yorumlar yapmak yerine, yayıncıları ellerinde tutmaya çalışmak için kafa yormaya başlamışlardır(yoksa başlamamışlar mıdır;)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence de çok iyi olur YPN ve özellikle OTOMATİK OLMAYAN cevaplar verebilecek birileri ve iletişime geçilebilecek birilerinin olması bile yeterli. alternatif olması her zaman iyidir.

T

TurkWeb

Misafir
inşallah çok uzun sürmez.. Türk webmasterlarıda kazanır. Tabi gene google a yapılan hileleri yahoo yada yapacaklar ve adamlar tr ye açtıklarına pişman olacaklar ama ne yazıkki var böyle insanlar :(

S

SempatiX

Misafir
Bence iyi değil süper oldu... Çünkü bir alanda bir firmanın olması demek o alanın tekelleşmesidir... Tekel de olan bir alanda ise kuralları, şartları, gelirleri ve giderleri kısaca herşeyi güç sahibi olan tekel belirler... Ama buna karşı alternatifler türeyince bu durum tersine dönmeye başlar... Umarım msn de bu işe girer ve karlı çıkan biz oluruz ;)

U

ultraturknet

Misafir
TurkWeb' Alıntı:
inşallah çok uzun sürmez.. Türk webmasterlarıda kazanır. Tabi gene google a yapılan hileleri yahoo yada yapacaklar ve adamlar tr ye açtıklarına pişman olacaklar ama ne yazıkki var böyle insanlar :(

Bakma yabancılardan da çok fazla hile yapan var. Tabii doğal olarak hangi milletten olursa olsun Google'dan atılan herkes, soluğu Yahoo'da alacak, ama sonuçta Yahoo Overture'den dolayı PPC işine yabancı değil, yani YPN'e pek de sıfırdan başlamış sayılmazlar. Bu yüzden beta test sonrası bir miktar düşüşten sonra sanırım iyi kazandıran bir reklam servisimiz daha olacak..

Sadece benim 2 Yenikuruş'um:D

mavikumtanesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TurkWeb' Alıntı:

Yahu nedir bu üstün ırk olma sevdamız anlamıyorum hee, sanki diğer dünya ülkelerindeki webmasterler hile yapmıyorlar sadace ve sadece bizim kafamız çalışıyorda biz biliyoruz yada buluyoruz her haltı, bırakın bu at gözlüğü ile dünyaya bakmayı...

Not: Sözüm sadece sana değil arkadaşım, sen denk geldin kusuruma bakma...

H

hostcu1

Misafir
işallah mp3 izin verirler:D

bide şu turkler hileci diyen aptal ortaya çıkabilirmi bi sen hiç hileci görmemişsin git bi yurt dışı forumlarına bak ondan sonra kendi milletinin adamlarına bok at...

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş belki sadece Türkçe 'yi bildiği için sadece bizimkinleri görüyodur yüklenmeyin bu kadar yaw :D

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TurkWeb' Alıntı:
Yabancılar yapmıyor dedimmi? g.tünden laf uydurma..

ayrıca senin gibiler yabancılar yapıyor diye yakında annesinide satmaya başlar siz böyle özenti insanlarsınız!

Türk kelimesinin geçmişini ve anlamını araştırın kendinizi o kılıflara sokun sokamıyorsanız türküm diye dolaşmayın!

Ağır ol bakalım bi pot kırdın sonra anaya babaya laf söyleme.

Ne dediğinin bilmiyorsun bi dediğin bi dediğini tutmuyo. Daha ayılamamışın bilader.

Önce diyon Türkler sahtekar sonra diyon yok ben yabancılar yapmıyor dedim mi?
Sana göre Türklerin geçmişinde Türklüğün anlamı sahtekarlık mı? Yazdığın 2 yazıyı sakin kafayla bi düşün bilader. Madem ne yazdığını bilmiyorsun sonra yok anaya filan laf söyleme.

T

TurkWeb

Misafir
DijitalSanat' Alıntı:
Ağır ol bakalım bi pot kırdın sonra anaya babaya laf söyleme.

Ne dediğinin bilmiyorsun bi dediğin bi dediğini tutmuyo. Daha ayılamamışın bilader.

Önce diyon Türkler sahtekar sonra diyon yok ben yabancılar yapmıyor dedim mi?
Sana göre Türklerin geçmişinde Türklüğün anlamı sahtekarlık mı? Yazdığın 2 yazıyı sakin kafayla bi düşün bilader. Madem ne yazdığını bilmiyorsun sonra yok anaya filan laf söyleme.

iyi oku arkadaşım, kendini türk sanan insanlar türklere ellerinden gelen her türlü zararı veriyorlar. Ve buna neden olarakta yabancılar yapmıyormu diyorlar. Yabancılar yapıyor diye ananı satacakmısın? anaya laf söylemedim onların yaptığı herşeyi iyi gibi gösterip seninde yapman mantıklımı bana bunu açıklarmısın?

not: bu bana aptal diye hitap eden adamı az çok tanıyorum, internet üzerinden yüzlerce insanı dolandıran bir insandır. Başta kredi kartlarını çalıp (türklerin) birsürü yuva yıkan bi yaratıktır. Tanımadığınız insanları savunmayın!

mavikumtanesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TurkWeb' Alıntı:
TurkWeb
Yabancılar yapmıyor dedimmi? g.tünden laf uydurma..

ayrıca senin gibiler yabancılar yapıyor diye yakında annesinide satmaya başlar siz böyle özenti insanlarsınız!

Türk kelimesinin geçmişini ve anlamını araştırın kendinizi o kılıflara sokun sokamıyorsanız türküm diye dolaşmayın!

İnşallah bana değildir bu mesajın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5