İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsensenin yeni reklamı ???

C

constantine

Misafir
Sayfanıza 3 tür reklam yerleştirebilirsiniz

1) Arama kutucuğu
2) Banner & link reklam ( kutu içersinde )
3) Link reklam ( yeni uygulama )

Aynı reklam stilini 2 değişik yerede koyabiliyorsunuz. Eğer sitenizde yeteri içerik varsa koyarsınız

T

truart

Misafir
Arkadaşlar,

yeni reklam türünün ne kazandırabileceği hakkında veri elde etmek için henüz çok erken, zira kanal yarattığınızda 2 gün önceki verilere bakabiliyorsunuz.

Ancak ben şöyle bir hesaplama yaptım.

Başından beri adsense yayınlarında Efektif CPM oranım ortalama 0,55 USD civarı idi.
Ancak bugün bakım ki dün eklediğim yeni link reklamlardan sonra bugün Efektif CPM tavan yapmış, değeri: 1,10 USD :)

Kullanıma göre sanırım bu reklam türü başarılı olacak.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende dün ekledim yeni sitemdeki bağlantıları kazandığım miktarın %50 si kadar fazla kazanmaya başladım. bence çok iyi bir sistem bugün tavan yapıcam heralde. :)

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hemen karar vermemek lazım daha herkes eklemediği için şimdi bi nevi kaymak zamanı
bence zamanlara anlarız bunu
bana sanki google stokları eritmek için yaptı gibi geliyor ne kadar ucuz reklam varsa bu şekilde yok etmeye çalışacak

selamlar

C

constantine

Misafir
Yarın belli olacak. Kanallardan yarın bakabileceğim ne kazandığıma hepinize sölerim merak etmeyin :)

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Arkadaşlar ben evde kendi sitemde ve diğer sitelerde google reklamlarını göremeiyorum. Formattan sonra 3 gün gördüm ondan sonra görünmedi. Acil yardım hiçbir düzenleme yapamıyorum. Anlayan beri gelsin...

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
intibah' Alıntı:
Arkadaşlar ben evde kendi sitemde ve diğer sitelerde google reklamlarını göremeiyorum. Formattan sonra 3 gün gördüm ondan sonra görünmedi. Acil yardım hiçbir düzenleme yapamıyorum. Anlayan beri gelsin...
eger internet cıkısın proxy uzernden ise boyle birseyle karsılasabilirsin, bir kontrol et

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Proxyi kaldırdım yine görünmedi. Başka bir yolu var mı?

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Winxp sp2 yüklü. Elimi kolumu bağladı arkadaşlar hade be estiriverin şu beyin fırtınasını bir kez olsun benim içün :)

T

truart

Misafir
ilk ADLINK verileri:

16 Mart 2005 Çarşamba göterim: 417 tık: 18 oran: 4,3% efektim CPM: USD 2,49 kazanç: USD 1,04

Arkadaşlar, siteden siteye değişiyor elbette sonuçlar... bu veriler bunu gösteriyor. hatta yukardaki oranlar sitemdeki belli bir alandan. diğer adlink alanları daha düşük sonuç verdi.. hemen şimdi optime edeceğim.

Sonuçta; efektim CPM: USD 2,49 çok güzel bir oran.
417 gösterim ve sadece 18 tıkla 1,04 USD iyi bir rakam.

Detaylı verileri burda paylaşmaya devam edicem.

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
7000 gösterim en fazla 21 tık olmuş normal gösterimde. Nasıl oluyor bu kadar yüksek tık anlamış değilim.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
120x90 seçtim ben ve yeni eklamı seçtim ama bu linkler yanyana gösterilemiyo mu? illa alt alta mı olması lazım arkadaşlar?

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Arkadaşlar Steganos Internet Anonym Pro 7 yükledim sürekli ip değiştiriyor ama ben hala google reklamlarını göremiyorum. Siteye adlinkleri hala yükleyemedim. Reklamları herkes görüyor ben göremiyorum acil yardım.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adlinks dediğiniz olay bu olay mı?

S

superlative

Misafir
Adlinks bence daha az kazandırıyor. Zaten mantıkende çok kazandırması tuaf değil mi ? AdSensede reklam verenin reklamı direk ziyaretçiye sunuluyor. Googleın bu yüzden daha fazla para alması gerekir AdSense için. Ama AdLinks te seçilmiş bir kelimeyle ilgili olarak reklamların listesi çıkıyor ordan ziyaretçi birini tıklayarak reklamverene ulaşıyor. Yani daha dolanbaçlı bir yoldan. Bence her bütçeye göre reklam almak için bu sistemi koydular belki ilk başlarda çok kazandırabilir bu ama uzun vadede kazandırmaz. Şimdi millete ilginç geliyor bu yüzden daha fazla tıklanıyor olabilir. Aslında bu konuda en saglıklı bilgiyi AdWordsten yararlananlar verebilir. AdLinkste reklam yayınlatma bedeli ile AdSensete reklam yayınlatma bedelleri kıyaslanırsa gerçek ortaya çıkar. Google çok kazanırsa bizde çok kazanırız. AdLinksin daha çok kazandıracağını sanmıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5