İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'sinizi koruyun,tıklamalara sınır koyun.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
gezerken tesadüfen buldum bu scripti, özellikle buraya açtımki , herkes faydalansın diye , sayın mod'larımız yeri beğenmezse değiştirebilirler.

neyse , arkadaşlar programın adı "Adlogger" , yaptığıda , kötü niyetli ziyaretçilerin tıklamalarına LİMİT koyabilmeniz.

yani aynı İP den gelen bir ziyaretçi için , saat başına ne kadar tıklamasını istediğinizi scripte yazıp , daha fazla yani sizi adsenseten banlatana kadar , yapılacak olan tıklamaların önüne geçmiş oluyorsunuz.

script çok kolay , indirip açtıktan sonra , "adlogger" klasörünü , sitenizin olduğu ana dizine kopyalıyorsunuz..

sonra bir mysql hesabı açıyorsunuz. hesap bilgilerini not alın lazım olacak.

şimdi browser'rınıza http://www.siteadresiniz/adlogger/ yazın
gelen sayfa size , aşağıdaki dosyaları CHMOD 666 yapmanızı isteyecek.
config_admin.php >666
config_database.php >666
config_settings.php >666
ftp666.gif

bunlarıda yapın , sonra yönergeyi takip edip , scripti kurun ..

scriptin kurulumu bittikten sonra FTP den , install klasörünü silin.

kurulumdan sonraki , hali ; http://www.imgadd.com/show.php/17723_ads.jpg.html

inşallah herkese faydası olur

Program Sayfası:http://www.adlogger.org/
Program Download: http://www.adlogger.org/download/

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel paylaşım:
bu olayı aylar önce yapmayı düşündüm (javascript + php ile) fakat google nin kurallarındaki şu tarz bir ifade beni alıkoymuştu:
reklam scripti değiştirilemez.

scripti değiştirmeden tıklama değilde gösterimi kısıtlayabilirsiniz (aynı ip ye)

tıklama miktarını sınırlandırmak %99,99 verilen reklam kodunun değişitirilmesiyle olur (dolaylı değiştirmekle)

bu konuya googlenin yaklaşımı açıkcası çok önemli (banlanmamak için alınmaya çalışılan önlem banlanma nedeni olabilir)

Saygılarımla

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
script belli tıklamadan sonra , gösterimi engelliyor.

adsensesin kodunda hiçbir değişiklik yapılmadan.

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
google bunu yapmaktan acız mı
bır sakıncası olmasın adsense ekıbıne soran var mı

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mywedding herzamanki gibi süpersin script için teşekkürler bir çok kişinin işine yarayacaktır.

U

Unigenclik.org

Misafir
yaf ben kaynak kodlardan pub kodunu alıp

Moderatör tarafında düzenlendi:

hikmetbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site kodlarını saklayan kodlar var sende site kodlarını sakla pub kodunu almasın mümkünmüdür ?

mywedding paylaşım için saol bana yarayacak inşallah google kabul ederse bidahaki başvurularımızı :) geçersiz tıklamadan banlandık oof ooff

Moderatör tarafında düzenlendi:

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
yapacak adam yine yapar, bundan kaçış yok.

ilk açılışta alır adsense kodunu koyar başka bir sayfaya tıklar sabaha kadar. bu önlemi biz değil adsense almalı, geç olmadan...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
script belli tıklamadan sonra , gösterimi engelliyor.

adsensesin kodunda hiçbir değişiklik yapılmadan.

Dolaylı kod değiştirme vardır. Bunu ise javascript ile tıklandığında önce google adsense kişiyi göndermessin önce kendine bildirirsin (kendi serverına) bunu yapabilmen içinde dolaylı olarak google nin target'ını onclick fonksiyonun değiştirmen gerekir. Bu kodu direk değiştirmekle olmasa bile googlenin koduna müdahale anlamına gelir.

bunun doğurabileceği (google için) birçok sakıncası var. diyorum KESİNLİKLE google buna izin vermez (bunun yapıldığını tespit ettiğinde korunmaya çalıştığınız şey olur : banlanırsınız. (belki niyetinizden dolayı direk banlanma değil uyarı alabilirsiniz.)

anlını gere gere yok böyle birşey olmaz diyen varsa google ye yazsın ve cevabını google'e sorsun.

burada ben doğru düşünürüm peşinde değilim bu olayı aylar önce düşünmedim değil (yapmayı) bu foruma üye olmadan önce bir arama yaparken bu siteye uğradım ve bu nedenle üye oldum ama aradığım konuyu bulamamıştım:

zirve100 'un toplist kodunda reklam çıkartmasını nasıl engelleyebilirimi araştırırken buraya üye oldum ve zirve100 'un kodunda hiçbir değişiklik yapmadan reklam çıkartmasını engelledim aynı şekilde googleye javascriptine de birşeyler yaptırlabilir ve bunun yapılması sakıncalı.

ben uyarımı yaptım bu konuda konuyu açan arkadaşla yada bir başkasıyla daha da fikir alışverişinde bulunmayacağım.

Saygılarımla

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu tarz programları kullanmanın yasak ve banlanma nedeni olduğunu hatırlatayım.Yakında buna benzer bir scripti google ın çıkartacağını düşünüyorum.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Google politikasında bu tür yazılımlar ile ilgili madde var banlanmanıza yol açabilir.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
yani binlerce sitenin kullandığı bir program bu , programı savunmuyorum ama bakıyorumda hiç bir yeniliğe açık değilsiniz .

dünya nın kullandığı bu programı biz de kullanalım diye düşündüm, gidin yabancı forumlardaki yorumları okuyun önce derim..

ayrıca bir kişi google bir soralım , ona göre kullanırız dese ,dişimi kırardım zaten.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
güzel bişeymiş sağol r10 dada verildi böyle bişey .benim merak ettiğim bazı sornlar çıkıyomuş deniyen varsa oluyo mu bu tür olaylar mesela tıklasa bile yinede gösteriliyo veya tıklamasamda kayboluyo diyolar

U

Unigenclik.org

Misafir
yaf diğer bi forumda (r10 mu neyse iştei, buranın güççük tırnaaa olabilir) tartışıldıydı bi zamanlar miladdan önce :D ve bu scripti kullanıpta geçersiz tıktan banned die yanan bi ton adam vardı. bu bişe korumaz google banlıcam desin yeter ki..

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaf diğer bi forumda (r10 mu neyse iştei, buranın güççük tırnaaa olabilir)

ne zaman başkalarını karalamaktan vazgeçeceksiniz.
sizin bu sözleriniz r10 kullanıcılarının sadece öfkesini çeker.
bırakın kim kendini nerede rahat hissediyorsa o forumda yazsın,
hangi forum olursa olsun diğerinin hakkında ters yazılar olması hiç hoş değil.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
yani binlerce sitenin kullandığı bir program bu , programı savunmuyorum ama bakıyorumda hiç bir yeniliğe açık değilsiniz .

dünya nın kullandığı bu programı biz de kullanalım diye düşündüm, gidin yabancı forumlardaki yorumları okuyun önce derim..

ayrıca bir kişi google bir soralım , ona göre kullanırız dese ,dişimi kırardım zaten.

Maalesef böyleyiz..Ama birde şu var.Aslında sizde burada paylaşmadan önce bunu googleye sorabilirdiniz.Ayrıca yabancı forumlarda bunun yasallığı hakkında açıklama varsa paylaşırmısınız ? Belki onlar sormuştur.Benim düşüncem şu yönde.Bu gerçektende engellese ve serbest olsa, mutlaka google bunu geliştirirdi ve kullanırdı, yada sistemine uygulardı.Sanırım googlede bu işi bizim gibi takip ediyordur.Açıkcası ben çekimser kaldım :(

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu olurmu ;
sayfa üzerinde imlecin konumuna ve tıklamasına bakarak adsense tıklandığı anlaşılır ve bu vatandaşın kukisine işlenir arkadaş kısa süre içerisinde gene gelirse kukiden farkedilir ve
<% if çerez(adsensedurumu)=false then %>
--adsensereklam kodu--
<% end if %>

gibi birşey.Ben sitede bir deenemeyi düşünüyorum.Üstelik google adsense reklam kodunada ilişmiyorsun ne doğrudan nede dolaylı.
ne dersiniz.?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi