İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AdSense'te Son Iki Hafta Gelirleri

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Global ekonomik kriz midir, yoksa ana sitemin konusunndaki mevsimlik talep azligi midir bilmiyorum, son iki hafta AdSense gelirleri ciddi derecede dustu. Acaba acilan yeni bir ad network'une kayis mi oldu? Bu tur bir dusus yasayan baska kimse var mi?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Türkiye piyasasında eski rekabet yok, reklamverenlerin artık gözü açıldı ve en dip rakamlardan reklam vermeye başladılar.Yabancı piyasasında bizim yaşadığımızın 2 misli ekonomik kriz var reklamverenler temkinli davranıyo.
Her iki piyasada da artık birbirimize dip fiyatlardan reklam verir hale geldik, haliyle böylece adsense nin sonu gelmek üzere.
Diğer affiliate sistemlerine yönelmekte fayda var, mesela sattıkça kazan mantığıyla çalışan sistemler olabilir

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ilginc, bende tiklamada dalgalanma, tik basina gelirdede dusus var. Herhalde site konusunun genelde yaz aylarinda canlanmasi nedeni ile.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hem gelirde hem de tıklama da düşüş var bende. Bakalım bekleyecez.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Reklam kulvarına göre değişiyor ya, bunu genelleme yaparak kısıtlayamazsınız.
Mesela 2-3 ay önce aynı sitemden tık başına 0,30 alamazken, 0,90 aldığım oldu yakın zamanda.

gedop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçen ay 20 tıklamaya 2 dolardan fazla alırdım şimdi 40-50 tıklamaya aynı parayı zor alıyorum tıklamam nerdeyse iki katı kadar arttı aldığım para azaldı bazen 3 tıklamaya 0.01 cent veriyor anlaşılan kara listeyi tekrar bi gözden geçirmek lazım

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bendede acayip düşüş var.Eskiden 3-4 dolar alırken şimdi 60-70 cent alıyorum :(

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
evet yarı yarı bir düşüş var bendede 3-4 günde bir eski performansına ulaşıyor ama :) . bunada şükür.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Benim herşey düştü, hitler, tıklamalar, ücretler vs..

Geçen ay dolar kurundan dolayı iyi para aldık ama acısı çıkmaya başladı...

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim herşey düştü, hitler, tıklamalar, ücretler vs..

Geçen ay dolar kurundan dolayı iyi para aldık ama acısı çıkmaya başladı...

Kesinlikle katılıyorum. Zaten gazetelerde haberler çıkmıştı Google kemerleri sıkmaya başladı çalışanların mola saatleri düştü falan filan diye.

Diyeceğim, sanırım krizden az hasar görmek isteyen google verdiği paraları %50 hatta %75 oranında düşürdü. Herkes aynı şeyden demvuruyor baksanıza.

Aslında bizler işi bilmiyoz.... Eğer bunu adtech ya da diğer Türk firmalar yapsa herkes ayyuka çıkar işte sizin yaptığınız bu kadar falan filan der. Ama mesele Google efendiye gelince herkes sus-pus oluyor. Hani nerde karalama kampanyası. Hani nerde hakkını savunan genç webmaster arkadaşlar...

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'a karsi anlayisli olmamizin bir nedeni herhalde Google'in iki hafta kadar once gonderdigi revenue'lerin (gelirlerin) dustugunun farkindayiz, bu yuzden ozur diler, bu konuda ozel caba gosterdigimizi bilmenizi isteriz mail'i olabilir.

Yerli firma bu kibarligi yapmaz, hatta kendi reklam gelirleri dustugunde otomatik olarak publisher'a verdigi orani dusurur ki kendi kazanci sabit kalsin.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Falsealarm yazdıklarından bir şey anlamadım ama inan bu benim yetersizligimdendir.

Ama anladıgım şeyleri yorumlayayım sırf kibar diye de he deyip geçmek biraz garip olur sanırım ;)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
@Falsealarm yazdıklarından bir şey anlamadım ama inan bu benim yetersizligimdendir.

Ama anladıgım şeyleri yorumlayayım sırf kibar diye de he deyip geçmek biraz garip olur sanırım ;)

sana mynet ten ne kadar hit geliyo google dan ne kadar hit geliyo :p

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tıklamalarda degişme yok ama kazanç %50 düşmüş 20 gündür panelime girip bakmıyordum ama kötü bir düşü olmuş..

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
eskisine göre güzel

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5