İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsl Fiyatları Artıyor

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Sabit hattın kullanılması zorunluluğunun kaldırılarak yalın ADSL’e geçilmesinde bir adım daha atıldı. Ancak kullanmadığı halde telefon faturası ödemek zorunda kalan tüketicilerin, bu kez de servis sağlayıcılarının ADSL fiyatlarını yüksek tutması ile karşı karşıya kalması bekleniyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) kamuoyu görüşüne açtığı Yalın ADSL’de, Türk Telekom erişimi kullanacak olan servis sağlayıcıdan her bir port için kota fark etmeksizin 21,8 TL bağlantı ücreti ve 19,3 TL Yalın ADSL erişim ücreti alacak.

BTK, “Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifine Eklenmek üzere Türk Telekom tarafından teklif edilen taslak Yalın ADSL Usul, Esas ve Ücretleri” kamuoyu görüşüne açtı.

ADSL ÜCRETLERİ ARTIYOR

Yalın ADSL dönüşümü sırasında yaşanacak ADSL kesinti süresi en fazla 3 saat olacak. xDSL Sisteminin tesis süreci tamamlandı bilgisini gönderdiği andan itibaren ADSL Aylık Kullanım Ücreti ve Yalın ADSL Erişim Ücreti ile bir seferlik ücretler olan Devre Hazırlama Ücret ve ADSL Bağlantı Ücreti toptan seviyede Servis Sağlayıcıya faturalandırılacak.

- PSTN abonesi olmayanlar için Yalın ADSL Erişimi Devre Hazırlama Ücreti 30,83 TL ve ADSL Bağlantı Ücreti 21,80 TL,

- PSTN ve ADSL abonesi olanlar için Yalın ADSL Erişim Dönüşümü Ücreti 16,43 TL ve Yalın ADSL Dönüşümü Ücreti 6,02 TL,

- Sadece PSTN abonesi olanlar için Yalın ADSL Erişim Dönüşümü Ücreti 16,43TL ve ADSL Bağlantı Ücreti 21,80 TL olacak.

Kaynak: İnternetHaber

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
45ytl ödediğimiz fatura ne kadar olucak kotasız?
birde hattı iptal etmek için bizmi başvuracağız..?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Harbiden direk kaz olduk başkada bir şey değil. Paraya ihtiyacı olan tüm kamular vatandaşın cebine göz dikiyor. Hani denetleme hani bilmem ne. Sözde özel ama tıraştan.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Zaten dünyanın en pahalı ADSL fiyatları bizdeydi, biraz daha yolsunlar bakalım. İletişim çağıymış. Hıh. Sevsinler... İletişim bu kadar pahalı olmamalı. Yazık.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Zaten dünyanın en pahalı ADSL fiyatları bizdeydi, biraz daha yolsunlar bakalım. İletişim çağıymış. Hıh. Sevsinler... İletişim bu kadar pahalı olmamalı. Yazık.

Bu yanlış bir bilgi. Dünyada en pahalı adsl bizde degil ayrıca Avrupada ucuzluk bakımından üst sıralardayız.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bu yanlış bir bilgi. Dünyada en pahalı adsl bizde degil ayrıca Avrupada ucuzluk bakımından üst sıralardayız.

Geçenlerde bir listede görmüştüm, ucuzluktan pahalılığa göre sıralamışlar ve bizimki son sıralardaydı. Finlandiya en ucuzuydu yanılmıyorsam. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.

hasanyildiz84

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Harbiden direk kaz olduk başkada bir şey değil. Paraya ihtiyacı olan tüm kamular vatandaşın cebine göz dikiyor. Hani denetleme hani bilmem ne. Sözde özel ama tıraştan.

malumunuz Türk Telekom artık kamu kuruluşu değil ve ÖZEL olması sebebiyle bu güzel Fiyatları :)

listelerde ucuz gibi gözüktüğü oluyor ama listenin ne listesi olduğuna bakmamız hatta dikkat etmemiz gerek bununla beraber kişisel gelir düzey seviyesiyle oransal bir hesap yapılmalı ki adil bir çalışma olsun.
Yani vatandaşın geliri 750 TL ADSL Gideri : 50TL (telefonu saymıyorum)
Vatandaşın Geliri : 3000 USD ADSL gider: 100 USD olsa ne fark eder kaldı kî, üst sıralarda olduğumuz listeler pahalılık göstergelerimizdir.
Sonumuzu Hâk Getire

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54

malumunuz Türk Telekom artık kamu kuruluşu değil ve ÖZEL olması sebebiyle bu güzel Fiyatları :)

Senden ricam, önce yazılanı okuyalım anladıysak cevap yazalım ;) Bak yukarda ne demişim ben.

Ucuzluk olarak Avrupa'da 3.cüyüz sanırım. Ancak oralardaki telekomünikasyon firmalarında çalışanlarla, bizdekilerin maaş ve sosyal haklarını hesaba katarsak yarış listesinde bile yer almamız mucize olacaktır. Oralardaki kar marjıyla Türkiye'ye arasında dağlar fark olduğunu düşünüyorum. Burada çok daha fazla kar ediyorlar. Birde listedeki ülkelerle bizim gsmh listesine karşılaştırmaya kalkarsak asıl tablo ortaya çıkacaktır.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Olayı kavrıyamadım ben şimdi. Tamamen bu olay artık gerçekleştimi bu 1. Sanırım tarifem NetLimitsiz aylık 45 gibi bi rakam ödüyorum şimdi telefonu kapatınca ekstra ne kadar geçecek bana bu 2. Bu ekstra geçecek para her aymı geçicek yoksa bi kereye mahsusmu buda 9 :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
pstn demek zaten telefon bağlantısı demek. abone olan veya olmayan diye farklı açılarla ele almışlar fiyatlandırmayı. Haliyle ona göre tek sefere mahsus ücret alacaklarmış. Aylık fiyatta değişim yok yani.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Allah sonumuzu hayır etsin. Bankaların internet şubesine girerken bile sms şifreden dolayı ücret ödüycekmişiz ki yakında internet explorer'ı açarken de bi ücret talep ederlers hiç şaşırmam açıkçası.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
arkadaşlar ne oldu bu telefon hattı kapatıp interneti kullanmaya devam edebilirmiyiz bu şeyden bir haber alan varmı????????????

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Telekomdan öğrensen daha iyi olur sanırım.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
o kadar abartılacak bir bir fiyat değil bence ödediğimiz. Uzun süredir 1MB limitsiz hatta herhangi bir yavaşlama veya kopmada yaşamadık. Daha ucuz olmalı tabiki neden olasın ama bu ancak rekabetle mümkün bence yani bir kaç tane firma bildiğimiz kadarıyla senelerdir alt yapı hazırlığı içindeydi. Takip ettiğim kadarıyla toplu konut çevrelerinde genelde bu alternatifler var sanırım 10mb hattı bu alternatif firmalardan 50 lira gibi bir rakama alıyorlar. Limitsiz. Hızı tam hatırlamıyorum 100 müydü yoksa 10 muydu :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yarın bir kez daha sorayım bari. 2 ayda bir yokluyorum az kaldı alıyorum kokuyu :p
Ama upload kötü yaw. 5mbit. Dual olsaydı açardım bir datacenter :D

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İzmit Yuvam konutlarında oturan bir arkadaşım 100mbit bağlatmış. Gidip test ettim acayip bişey. Aynı anda 20 adet 200mb'lık dosya çok kısa bir süre içinde indi ve hayret ettim :D Ama şöyle bir durum var, bu şekilde bir indirme yaparken hard disk hızı internete yetişemiyor ve doğal olarak hard disk sürekli meşgul, bilgisayarda işlem yapmak pek mümkün olmuyor. Gerçi 4gb'lık 720p bir filmi 5-6dk içinde indirebildiğin için film inerken bir sigara/tuvalet molası vermeniz yeterli olacaktır :D

İzmit'te fiber kablo çekimleri hala sürüyor ama şimdilik sadece toplu konutlara/sitelere çekiyorlar. Kendi bölgem için mail attığımda bana site yöneticisinin irtibata geçmesini söylediler. Daire sayısını vs. sordular. Bakalım bir umut bekliyorum bende.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5