İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ADSL için SORUN!!

A

Anonymous

Misafir
dun aksam yasadigimi ornek anlatabilirim, bir makina kablo uzerinde digeri adsl www.download.com a bir trace gonderiyorum daha TT networkunde bile timelar 1500ms vs gibi yani stable degil henuz network bunun nedeni nedir acaba her port ayni standartta degilmi tam conf edilmemis cihazlarmi var? ben portumu degistirttim daha once ve ondan sonra iyice kotu oldu yani boyle oldu :)

dun gordugum traceler 2500ms yi bile geciyordu.. bu inanilmaz otesi bence.. download a gelince 1K bile zordu yer yer hatta ayni siteye kablo uzerinden baglanip download ettigimde sorun olmadigini rahatlikla gorebiliyordum... haklisin ayni hat ve routerlar kullanilmiyor kablo ve adsl networkunde ama bu performans farki cok kotu..

bildigin bir tt numarasi varsa bu durumu rapor edebilecegimiz (mesgul dusmeyen ve acip baska bir numaraya yonlendirmeyen) alabilirsem sevinirim.

iyi calismalar.

A

Anonymous

Misafir
SELAM SKY
dun aksam yasadigimi ornek anlatabilirim, bir makina kablo uzerinde digeri adsl www.download.com a bir trace gonderiyorum daha TT networkunde bile ( ???!!! ) timelar 1500ms vs gibi yani stable degil henuz network bunun nedeni nedir acaba her port ayni standartta degilmi ( TEK TIP PORT VAR ) tam conf edilmemis cihazlarmi ( C0HAZ DEGIL AMA PORTUN KONFIGURASYONUNA VE SERVER'DAKI PVC TANIMALARINA BAKMAK LAZIM ) var? ben portumu degistirttim daha once ve ondan sonra iyice kotu oldu yani boyle oldu :)

dun gordugum traceler 2500ms yi bile geciyordu.. bu inanilmaz otesi bence.. KESINLIKLE download a gelince 1K bile zordu ( !!!??? ) yer yer hatta ayni siteye kablo uzerinden baglanip download ettigimde sorun olmadigini rahatlikla gorebiliyordum... haklisin ayni hat ve routerlar kullanilmiyor kablo ve adsl networkunde ama bu performans farki cok kotu..( KOTU NE DEMEK, MANTIKSIZ...KABUL EDILEMEZ )

bildigin bir tt numarasi ( VEREYIM AMA BANA KALSA 1 K DOWNLOAD YAPACAKSAM 150-550$'LIK MODEM 'LE ADAMLARIN KAPISINA DAYANIRDIM....) varsa bu durumu rapor edebilecegimiz (mesgul dusmeyen ve acip baska bir numaraya yonlendirmeyen) alabilirsem sevinirim.

0 212 212 03 70
0 212 211 75 42
0 216 555 29 68
MAALESEF BASKA YOK..AMA SALI'YI ABONE GUNU YAPMISLAR.ADAMLARIN KAPISINA DAYANABILIRSIN...

iyi calismalar.

SANA DA....

A

Anonymous

Misafir
Adsl nin karşılaştırmasını yapar mısın. Yani orantı yaparak yani mesela ben internete modemle 46666 d baglanıyorum Adsl bunun kaç katı hıza çıkıyor..Dediğim gibi oran olarak değerlendirebilir misiniz

A

Anonymous

Misafir
dial-up modem ile baglanirken gordugun o baglanti hizi aslinda cok onemli degil o sadece karsindaki ISP modemi ile kac hizinda anlastigin onemli olan kac Kb download edebildigin. ADSL ile ben sansli gunumde ortalama 14kb download gordum normalde bir modem ile download hizinin 4-5Kb oldugunu varsayarsak yaklasik 3 kati ve ustu daha hizli diyebiliriz. Bu ne demek oluyor, 4MB lik bir MP3 dosyasini dial-up ile yaklasik 5dakikada 1MB hizi ile dusunursen 20 dakikada indirdigini varsayiyoruz. ADSL ile bunu 4dk civarina indirmen mumkun.

Bir ADSL kullanicisi olarak simdilik biraz daha beklemeni oneririm ben kosdum gittim aldim ama gordum iyi ama henuz mukemmel degil. zaten bir sure sonra modem vs fiyatlarida dusecektir.

A

Anonymous

Misafir
Tamam şu adsl hoş, hızlı bir şey ama aylık ne kadar ödüyorsunuz.? Kullanım ücreti, sabit ücret KDV'si zart zurtu ..... dahil

Ve ilk başta modem almak ve hattı açtırmak için KDV Dahil Ne KAdar ödüyoruz?

A

Anonymous

Misafir
1)Mesela bir mp3 cekioruz webden, 128Kbs ise o bana kaç Kb le gelcek,
2) Eger bölgemde adsl hizmeti veren server bana uzaksa baglanti hızımda azalma olabilirmi?

A

Anonymous

Misafir
ben 14K civari cekebiliyorum, ama her zaman degil genelde ortalama 10-12K arasi oluyor tabi bu karsi tarafda indirdigin kisinin hizinada bagli unutma..

teoride olabilir tabi ama biz zaten burada 128K gibi komik bir baglanti hizini konustugumuz icin daha hiz zaten pek asagiya dusme sansina sahip degil, diger dunya insanlari adsl ile megabitler seviyesinde baglanabildigi icin onlarin baglantisi etkilenebilir mesafe ile ama dedigim gibi bizim boyle bir sorunumuz yok :)

A

Anonymous

Misafir
Merhaba,

ADSL ile ilgili bir sorum olacakti. Umarim konu disi degildir.

Alcatel Speedtouch Pro marka modemle PPPoA olarak baglanti yaptim. Daha sonra bir sure baglanmadim, ve tekrar baglanmak istedigimde baglanti gerceklestiremedigimi gordum. Modem'e telnet yaptigimda, veya hhtp sayfasindan baktigimda baglanti oldugunu ve IP numarasini aldigimi goruyorum. Fakat modemden name server'i veya herhangi bir yeri pingleyemiyorum, ve bilgisayarlardan web sayfasi goruntuleyemiyorum. (DNS tanimlamalarinda bir sorun yok)

PPPoE olarak baglandigimda ise bir sorun yok.

Bir yerde telekom'a telefon edilip hattin ATM olarak tanimlatmak gerektigini okudum. Bu dogru mu? Baslangicta normal olarak baglanabildigime gore, bu tanim sonradan degismis olabilir mi? Veya benim konfigurasyonumda mi bir hata vardir?

Bir sorum da PPPoE ve PPPoA baglantilar, birbirini dislar mi? Yani ben PPPoE olarak baglanabiliyorsam, bu PPPoA olarak baglanamayacagim (veya tersi) anlamina gelir mi?

Tesekkurler...

A

Anonymous

Misafir
beyaz adam bana calıstıgın sirket yada bir sekilde bilgi verirsen sevinirim,cünkü herkeste bu kadar derin dsl bilgisi yoktur,bende adsl bilirim ama bu sektorde yeniyim,lucent dsl leri hakkında bilgim var bizim sirket dslpipe ile internete cıkıyor eskiden 2 mb cıkıyorduk ama telekomdaki consantrater degisti assurred access oldu(alcatelin satın aldıgi bir firma),sonra hızımız asıl olması gereken hız olan 128 kb e indi birden seninle haberleselim beyazadam.

[email protected]

A

Anonymous

Misafir
beni atdınlatırmısın bursada varmı yoksa ne zaman gelecek iyi günler

A

Anonymous

Misafir
sadece istanbul,izmir,ankara ve canakkalede var oraya ne zaman gelir bilmem telekoma sorabilirsin.

A

Anonymous

Misafir
Duyduğuma göre eylül ayında tüm Türkiye'de ADSL ihalesi yapılacakmış. Bu doğru mu? Ya da yeni portlar hakkında tarih bilginiz var mı?

S

Spartacus_tt

Misafir
Slm hepinize .Sİzlere bir sorun var .Özellikle beyaz adam'ın ilgilenmesini istiyorum.Dsl için santrale dsl modem takılıcak .Buraya kadar doğru .Ama santraldeki telefon hatlarıda dijital mi olacak ?Yoksa analg telefon hattına da dsl modem takabilir misin ?Ben su anda analog telefon hattı kullanıyorum.Zaten tüm santralde analog bu ilçede.Dsl hizmeti geldiğinde faydalanamıcak mıyım ?0cak 2003 yılında tüm illere gelicekmiş .Bunu da söyliyelim .

U

ufukbay

Misafir
turkiyedeki mevcut ve olasi adsl abonelerinin fikir alisverisinde bulunabilecegi bir e-grup :

http://groups.yahoo.com/group/eyDSL/
uye olmak icin [email protected] adresine bos bir mesaj atmak yeterli.

daha once kurulmus adsl gruplarindan hic cevap alamadigim icin bunu bizzat ben kurdum. diger gruplar gibi pasif kalmiyacagina garanti verebilirim. grupla yakindan ilgilenecek kisilere moderatorluk vermeyi dusunuyorum.

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba.
Ben 256 k adsl kullanıyorum.Mynet'e girdiğimde sadece anasayfa görüntülenebiliyor.E-Mail'e tıkladığımda sayfa açılmıyor.Başka kişilere derdimi anlattım ama Dil paketini yüklemen gerekli dediler.Dil problemim yok.Çıkan sonuç sunucu bulunamıyor.Tekrar çevirmliye döndüğümde sayfa açılıyor.
Daha bir çok sayfa böyle problemler çıkarıyor.Mesela Brinkster.Ana sayfa bile açılmıyor.
Ne yapmam lazım?
Ayrıca Çevirmeli bağlantı kullaırken sayfalar daha hızlı açılıyordu.ADSL'de bu yok.
Eğer cevap uzunsa mail adresim [email protected]
Teşekkürler...İyi çalışmalar...

nolimit37

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selamun aleykum arkadaslar 2.5 aydır adsl baglantı sounları yasıyorum saat 19:00 dan sonra sabaha kadar devamlı baglantım kopuyor 60 sanıyede bır anlık kopma oluyor gunduzlerı cok ıyı fakat aksam saat 19 :00 oldugunda net artık cehennem oluyor. usp aldım verı hattı koruması ıcın faydası olmadı. gıtmedıgım yerde kalmadı. varsa bılgısı olan paylasırsa bu garıban kulu sevındırcek :D tesekkurler emeklerınız ıcın kolay gelsın..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi