İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsl Modem Ariyorum

F

fenerli

Misafir
(Cisco Systems) LINKSYS ADSL2 Gateway 4 Port Switch (Model : AG241) mükemmel performans

L

loadmp3

Misafir
Bana sorarsanız alkatel alın derim çünkü telekom'un alt yapısını sağlayan firma bu eğer konferans vs. düşünorsan iş için ise kesin ALCATEL al derim adam downloadn çok ses ve görüntüde bw yi sömürüyor. Kesinlikle İnca alma diyorsunuz neden ? Bne kullanmadım ama ekonomik diye Geek promax U-E 4 Aldım 4 portlu hiçbir prople yok yalnız benimde sormak istediğim birşey var modemler neden bu kadar çok ısınıyor ?

R

REdBuLL

Misafir
Bence en güzeli (herkesin önerdiği) Zoom X4
ben x3 kullanıyorum süper sorunsuz.

T

The_Best

Misafir
Datron RTA 230 u tavsiye ederim ethernet kartı ile bağlantı yaptığın zaman mükemmel verim alıyorsun, usb bağlantıyı tavsiye etmem.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burada ZoomX4 kullananlar hep ethernetten bağlıdır kesin. USB den bağlansalar kimse önermezdi :)

USB modemlerde firewall yok ve SPYware bahçesi haline getiriyor bilgisayarınızı. Service Pack 1 de zaten kullanamazsınız. Zoom markasına gelince, Teknik servisinden bir idiota sorunumu anlatırken küfüre maruz kaldım. Zaten servisini ümraniyede biryer veriyor.

Önereceğim modemler;
AirTies, Origo (Ucuz ve Performanslı) ve Tabiki Robotics.

W

W3BM4ST3R

Misafir
ben zoom x4 ü usb den kullanıyorum.
Uğraşmamak için ilk aldığımda öyle bağladım hala öyle devam ediyor. Arada donma oluyor modemi açıp kapıyorum düzeliyor...

Eğer ethernet'ten bağlanınca daha performanslı oluyorsa öyle bağlıyayım uğraşıp..

BU KONUDA KESİN BİLGİ SAHİBİ OLAN VARMIDIR ?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Webmaster,

USB bağlantının sınırları vardır. Bu hız testi kendi başına bir sonuç teşkil etmez. 1 MB e kadar testler hemen hemen aynıdır. Özellikle Dosya transfer hızlarında Ethernet açık ara fark yapar. USB 2.0 ile güçlenmiş olsa da, ethernetin 100 MB lik hatta yeni ethernetler ile 1 GB lik avantajı tartışılamaz.

USB modemlerde firewall yoktur. Gerçi ADSL modemin firewall u ne kadar güçlü tartışılır ama, USB ye göre Ethernet çok daha güvenlidir.

USB Modem -> Bilgisayarınız
ETH Modem -> Firewall -> Bilgisayarınız.

En azından SPY lara karşı daha güvenli..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5