ADSL modemde istenmeyen kelimeleri engelleme

aves

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Ekim 2007
Mesajlar
74
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar

İşletmemizde 40 civarında bilgisayar bulunmakta. Bu bilgisayarlara internet çıkışları için sınırlama getirmek istiyorum. Airties RT-211 modeli ADSL modemimiz var. 2 Gb sınırsız internet erişimimiz var.
Airties in firewall bölümünden URL filtreleri bölümünden kelimeleri ekliyorum (Örn: saks, sevk vb.) bu tür kelimeleri engelleme istiyorum, ancak bir müddet sonra bütün internete bloke koyuyor, hiç çıkış alamıyoruz. Airties teknik servise yazdığımda yazılımın değişmesi gerektiğini söylediler ama şuana kadar yeni yazılım gelişmedi.
Böyle bir sorunu sizler nasıl çözüyorsunuz, nasıl bir modem kullanıyorsunuz?
 

osahin

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Ekim 2006
Mesajlar
4,978
Reaction score
34
Konum
kalbinizden :p
Airtieslerde her özelliği koymuşlar fakat o özellikleri kaldıracak bellek yok, yani bir süre sonra modemi resetlemezseniz modem kafayı yiyor saçmalıyor. Ben bu söylediğinizi zoom x4 modemde yapıyordum harikaydı, ama zoom modem artık piyasada bulmak çok güç. Şu an ben ikinci el bulsam alırım. x4 x5 farketmez
 

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Mart 2006
Mesajlar
2,416
Reaction score
0
Konum
Trabzon
ZyXEL modemler içerik filtreleme için ideal. Fiyatları diğerlerine oranla biraz yüksek olmasının nedeniyse kurumsal kullanımlar için üretilmiş olmaları.
 

osahin

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Ekim 2006
Mesajlar
4,978
Reaction score
34
Konum
kalbinizden :p
ZyXEL de aynı zamanda antivirüs koruması gibi özelliklerde bulunuyor ama ben zoomdan aldığım performansı hiçbirinden almadım, ZyXEL bile sorun çıkarıyor ama zoomda böyle birşeyle hiç karşılaşmadım...
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst