İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ADSL Şifremle 22gb harcanlanmışsa

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
adsl şifremle bu ay 22gb harcanmış oysa ki benimki 3gb limitliydi.
şifreleri değiştim ama, kullananların yakalanma ihtimali nedir? ne yapmam lazım?
eğer yakalanmayacaklarsa hiç uğraşmayacağım çünkü.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telekom a başvurursan onlar yardımcı olacaktır. Ama biraz zorlaman gerekebilir. Telefon numara bilgilerini verirsin. Herhangi başka bir numaradan senin şifrenle online olmuş kişileri kolayca çıkartabilirler. Ama iş ikna etmekte tabi. İşin sonunda dava açmak zorunda da kalabilirsin..

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cengizzz' Alıntı:
adslkota.ttnet.net.tr buradan şifreni değiştir

deeper' Alıntı:
..
şifreleri değiştim ama, kullananların yakalanma ihtimali nedir? ne yapmam lazım?

deeper,
Bağlı bulunduğun Telekom'a öncelikle bir başvur. Gerekirse, dilekçe yazarak derdini anlat. Çünkü genelde sıradan bir memura sorarsan muhtemelen seni başından savmak için olumsuz konuşacaktır. Bilemiyorum hangi ildesin ama eğer mümkün olabiliyorsa daha merkezi, özellikle adsl ile ilgilenen birime ulaşmaya çalış. Gerekiyorsa oraya da bir dilekçe ver.
Tekrar tekrar dilekçe diyorum çünkü laf ile halledemediğin yerde bürokrasi işin içine girecektir.

V

varyemez

Misafir
Türk telekomda ilgileneceklerini hiç sanmıyorum yüzsüz insanlar var genelde...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşım senin şifreni biri kullanamaz böle şey olmaz senin user ve şifren sadece o senin evindeki yanai adsl hizmeti aldıgın telefon numarandan baglanır. yanai başka telefonden senin şifreni kullanamaz.

ama şu var apartmanda otuyorsan ve birisi hattından kendine paralel hat cekti is eonu bilemem digher şekilde senin şifreni kims ekullanamaz

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o işin şifreyle alakası yok ben mustakil evde oturuyorum kimsenin paralael hat çekip şifremle girme olasılığı yok.bir gecede 56 gb download yapımılış gösteriyor hemde bilgisayarım ve modemim kapalıyken...
tt ye söyledim ya şifren çalınmıştır yada virus vardır diyolar.Böyle birşey olabilir mi? hiç bir mantığı yok ama adamlar inanmıyor.üstelik bu sadece ikimize olmamış.daha birçok kişiyede olmuş git telekoma dilekçe ver şikayetini bildir...

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
senin şifreni biri kullanamaz böle şey olmaz senin user ve şifren sadece o senin evindeki yanai adsl hizmeti aldıgın telefon numarandan baglanır. yanai başka telefonden senin şifreni kullanamaz.

ama şu var apartmanda otuyorsan ve birisi hattından kendine paralel hat cekti is eonu bilemem digher şekilde senin şifreni kims ekullanamaz

Birkaç ay öncesinde bizzat deneyip gözlerimle gördüğüm olayı anlatayım.
ADSL'e yeni abone olmuştu, fakat ilk gün kullanıcı adı ve şifresinde bir problem vardı. Bende kendi şifremi ona verdim ve hem ben hemde o aynı anda aynı kullanıcı adı ve şifre ile bağlandık. Bu arada ikimizde aynı santrale bağlıyız.

1 ay öncesinde ise, benzer olayı aynı ilin farklı santrallerinde olan makinalarda denediğimde ise uyarı sayfası çıktı ve girişi engelledi.

Paralel hat konusunda birşey diyemem ama tek söyleyebileceğim o hatta bağlı olan telefon kullanıldığı anda adsl'in bağlantısı çok büyük olasılıkla kopacaktır.

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyla ilgili cevabı ben vereyim. aynı portta olduğunuz zaman başka şifreler kullanabilirsiniz. modemin kapalı olduğu halde 56 gb dosya indirilmesi ise telekomda sorun olduğundan dolayı. 380 gb indirildiğinide gördüm 10 günde fakat bu imkansız. Yinede tedbiri elden bırakmadan bir dilekçe ile sorununuzu telekoma bildiriniz.

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şifre çalındı bence, telekom büyük ihtimal sahip çıksaydınız diyecek o zaman...

D

doLob

Misafir
bir dilekceyle basvurun ama sakin faturayi odemeyi geciktirmeyin

o saatlerde hangi ip atanmis ve o ip hangi hat uzerinde tespit edip gerekeni yapiyorlar

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
1 geceden kasıt nedir bilmiyorum ama aynı telekomdan bahsediyorsak ve 512'lik ise bi gecede 56gb biraz fantastik bi rakam, bence çalınma değil ölçüm ile ilgili bir yanlışlıkta olabilir.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence sen telekomu dava et. bana yanlıs fatura kesıyorsunuz colugumun cocugumun rıskını sıze verdım sızın yuzunuzden magdur oldum.

eger sıfrenı baskası kullandıysa gene dava et telekom operatorlerı sıfremı baskalarına verdı dıye.

eger bunları dava etmezsen gene dava et

Napim telekoma kılım . sonunda kendı uydumu fırlatacam uzaya oradan ınternet dagıtımı yapacam. sitemin linkini sitenize verin size de ucretsiz baglantı. ;)

deathpan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynısı bana da olmuştu.ay sonunda otomatik düzelttiler.hemde hiçbieşey yapmadan.merak etme seninkide düzelir.ölçümle ilgili bişey bu.

A

aSKIN

Misafir
adsl ile ilgili ne tür problem olursa bana pm atın türk telekom çözüm ortağıyım elimden gelen yardımı yaparım ;)

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
turktelekom ile işbirliği yapıyorsan senden uzak durmak lazım :p

şaka.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
iyide şifre çalınmış olsa ne olack yaaa...56gb dosyayı nereye indiriyo bi gecede...senin bağlantın en kral 512 olsa ne olur...2 ayda anca iner 56gb...boşversene sen...sorun tt.net ile ilgili başka bişi diil

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
1 günde oldu diye bi deyim göremedim. ama bu olaylar oluyor. farkjlı bir modem falan kullandınmı arkadaşım? çünkü genelde modemi değiştirip ads bilgilerinizi girip unutuluyor ve geri o modem teslim edildiğinde modem bilgileri resetlenmediğinden üzerinde gidiyor alan kişi de direk bağlanabiliyor. Adsl yi ara sen onlar senin hattını nerden kim kullanmış ne kadar indirmiş ne kadar çıkarmı hepsini çıkartıyo. ama postahaneden tanıdıkların varsa şehrindeki adsl den de bu olayları takip ettirir adresine kadar alabilirsin.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben adls de kotama ble bakamıyorum "Sistem Hatası" yazıyor.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben adsl kotama hiç bakmadım sınırsız başladım sınırsız bitireceksin.Zamanında 256 kullanıpta 3 gb sınırlı alanlara sasıyorum. 1 senedir kullanıyorum.25 ytl fazla verip sınırsız almıstım.Bir ay kafam aman kota gecti aman kota gecer.Şimdi ise millet paso 512 simdi bence kota ile ugrasacagınıza dilekce ile 256 / sınırsıza gecirin ne sorun ne problem ne kota hiç bişey yok.Tavsiyedir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5