İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adwords tiklama 2,21 TL veriyor

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu gün bir e-ticaret sitem için adwords verdim tıklama başina 2,21 veriyor bunu nasil minimuze ederim..
kurcaladimda çok karışık geldi bana.

xrepla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100 kişi tıklasa gitti senin 40 lira ayda 1200 lira , kar marjın yüksek olmalı. bana saçma geliyor millet para kazanmak için tıklıyor sen ödüyorsun :(
bence hiç anlama

Yılmaz Akın

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adwords sitenin içerigine göre ve o sektördeki rekabet oranına göre de bunu belirleyebilir zaten satış sitesi olduğu için kafadan 1 -0 yenik başlıyorsunuz .
Bir diğer hususta diger reklam verenlerin tbm verilerinin çok altında bir maileyete çalışmıyorlar .size tavsiyem oranı azar azar düşürmeniz birden 40 krş değilde önce 1 tl sonrasında daha aşagılara çekin .
Bu konuyu bir arkadaşımında başına geldiği için biliyorum tbm'ti düşükse sayfaya ziyaret azalıyor Ben o zaman şöyle düşünmüştüm günlük belirlediğiniz tutarı Adwords size harcatır diye düşünüyorum halen, yani günlük 10 tl ise onu sizden almak için uğraşacaktır Tbm ti 10 kuruşa kadar çekersiniz bir kaç gün içinde ve tılamaların çogalmasını beklersiniz .

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Google reklamlarında şurdakine benzer bir grafik vardır.
7ZrEkbs.jpg

Günlük bütçenize bağlı olarak, (1.000 TL farzedersek günlük bütçeyi)

Sizin düşünüşünüz
- 5TLden - 200 tıklama gelir max - belki 20bin gösterim olacaktır
- 3TLden - 350 tıklama gelir max - 10bin civarında gösterim olur
- 1TLden - 1000 tıklama gelir max - 2bin civarında gösterim olur
- 0,1TLden - 10bin tıklama gelir max - eee ... (uymadı mantığa)

Gerçekte olan
- 5TLden - 200 tıklama gelir max - belki 20bin gösterim olacaktır (Kalite puanına göre genelde en üstte çıkar)
- 3TLden - 150 tıklama gelir max - 10bin civarında gösterim olur (5TL tıklama başı maliyet bitinceye kadar reklamlarınız ara sıra ve altta gösterilir, günlük bütçe bitmeyebilir)
- 1TLden - 100 tıklama gelir max - 2bin civarında gösterim olur (5TL ve 3TL tıklama başı maliyetleri bitinceye kadar reklamlarınız ara sıra ve altta gösterilir, günlük bütçe artar)
- 0,1TLden - 10 tıklama gelir max - 500 civarında gösterim olur (5TL, 3TL, 1TL tıklama başı maliyetleri bitinceye kadar reklamlarınız arada ve en altta gösterilir, günlük bütçe harcanmayabilir)

O kadar gösterilmiş, neden tıklanmamış dersiniz ...

Minimize etmek için, adwords panelinizde verilen grafiği toplam/günlük bütçelerinize uydurmalısınız
Anahtar kelime,başlık ve tanım seçimlerini uygun yapmalısınız

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5