İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Afrika'ya Yardım İçin Bir SMS'de Siz Atın.

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
AFRİKA`DAKİ KARDEŞLERİMİZİN SİZLERE İHTİYACI VAR
"Her Evden Bir Fitre, Bir İftar Afrika`ya"

"Her Evden Bir Fitre Bir İftar Afrika`ya" kampanyası ile Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı; Ramazan`ın bereketini, heyecanını ülke olarak tüm dünya insanları ile paylaşmanın projesini hayat geçiriyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı`nın ortaklaşa başlattığı "Her Evden Bir Fitre Bir İftar Afrika`ya" adlı bu kampanya ile Ramazan`ın bereketini kardeşlerimizle paylaşmış, fitrelerimizin en azından bir tanesini bir kişilik iftarın masrafını göndermek suretiyle Afrika`da açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan kardeşlerimize bir lokma ekmek, bir yudum su ikram etmiş olacağız.
Dünyanın en fakir kıtası olan Afrika`da 40 milyonun üzerinde insanın kronik açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı, her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği, bu yıl Doğu Afrika ülkelerinin son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşadığı, özellikle Somali, Etiyopya, Kenya, Eritre, Tanzanya, Uganda ve Burundi`de de etkisini gösteren bu kuraklığın başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın yaşamını tehdit ettiği maalesef bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır.
Dünyanın hangi köşesinde olursa olsun insana yardım eli uzatmak, çok uzaklarda da olsalar birileri açken tok yatmamak, insanlığın birlik ve dirliği için elimizdeki nimetleri paylaşmak ve mesafeleri hiçe sayarak gönül köprüleri kurmak için başlatmış olduğumuz kampanyada sizlerin de bir damlasının bulunmasını arzu ediyoruz.

1 Ağustos`tan itibaren başlayacak olan uygulama ile bütün operatörlerden (Vodafone Kontörlü Hatlar Hariç) AFRIKA yazıp 5601`e gönderilecek olan SMS`ler 5 TL karşılığında olacaktır. Her bir abonemiz günlük maksimum 20 SMS atabilmektedir. Afrika`da iftar vermek için 1 SMS, Afrika`ya fitre için 2 SMS gönderilmesi gerekmektedir.

Prosedür gereği SMS yoluyla bağış yapan bağışçımızdan her bir SMS için tarifesi üzerinden 1 kontör bedeli operatör tarafından alınmaktadır. SMS haricinde aşağıda belirtilen AFRİKA yardım hesaplarımıza havale ve EFT yaparak yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz.
Ümit ediyoruz ki yardımlarımız hayata tutunmaya çalışan canlara ab-ı hayat olacaktır.

BAĞIŞ YÖNTEMLERİ
1. ONLINE BAĞIŞ: www.diyanetvakfi.org.tr İnternet Adresimize girerek online bağış bölümünden ilgili bağış hesabını seçebilirsiniz.
2.SMS İLE BAĞIŞ(1SMS 5 TL`dir)
SMS ile Bağışta bulunmak için AFRIKA yaz 5601`e 1 SMS gönder
SMS ile Fitrenizi vermek için AFRIKA yaz 5601`e 2 SMS gönder
3. BANKA HESAP NUMARALARIMIZA havale ve EFT yöntemiyle

Bu Konuda Forum Yetkililerinden Destek Bekliyorum. Duyuru Bölümünde veya Anasayfanın Görünür Bir Bölümünde Paylaşırsanız Faydalı Olacaktır.

Bu Zor Günlerinde Yardımlarını Esirgemeyen Herkesten Allah Razı Olsun.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Camide Somalili kardeşlerimiz için yardım toplanıyordu oraya bağış yaptım :)

T

themaniac

Misafir
ARO guzel bir konu acmissiniz. Bende Nasil olurda Somaliye para gonderebilirim diye dusunuyordum ki Zaman Gazetesinde bu SMS ile para gonderme olayini okudum. En yakin zamanda bende Turkiye'ye para gondericem insallah. Bizimkiler bol bol SMS atsinlar. Bu arada Ramazan ayinda zaten herkesin fitre vermesi lazim. fitrelerimizi bu sekilde Somaliye gonderebiliriz arkadaslar. Hem Ramazan ayinda Allah bire on, ona yuz, yuze bin belki milyon verir. Bu sebeple hayir maksatli amelleri Ramazan ayinda arttirmak lazim

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Camide Somalili kardeşlerimiz için yardım toplanıyordu oraya bağış yaptım :)

Allah Kabul Etsin hocam.

ARO guzel bir konu acmissiniz. Bende Nasil olurda Somaliye para gonderebilirim diye dusunuyordum ki Zaman Gazetesinde bu SMS ile para gonderme olayini okudum. En yakin zamanda bende Turkiye'ye para gondericem insallah. Bizimkiler bol bol SMS atsinlar. Bu arada Ramazan ayinda zaten herkesin fitre vermesi lazim. fitrelerimizi bu sekilde Somaliye gonderebiliriz arkadaslar. Hem Ramazan ayinda Allah bire on, ona yuz, yuze bin belki milyon verir. Bu sebeple hayir maksatli amelleri Ramazan ayinda arttirmak lazim

Haklısınız hocam. Bizim yaptıklarımızın cezasını onların çekmesinin bi anlamı yok yardımları esirgemeyelim lütfen.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5