İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AirTies modemi olan PC ye uzaktan giris yapmak

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Turkiye'de AirTies modemi olan bir PC ye uzaktan giris yapmak istiyorum.
PC babama ait, ve babam PC ile henuz bu sene tanisti.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
airties modemler bildiğim kadarıyla firewall içeriyor onu kaldırırsanız uzaktan yardım ile giriş yapabilirsiniz

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Öncelikle kontrol panelinde YÖNETİM diye bir sekme var onu açtığınızda uzaktan yönetim var onu aktifleştirmelisiniz bu sayede modeme gerekli port yönlendirmelerini yapabilirsiniz, örneğin radmin kullanacaksanız NAT sekmesi altında port yönlendirme şemasını görürsünüz oraya radmin için 4899 portlarını yazarsınız yada her ne kullanmak istiyorsanız o şekilde hedef bilgisayara yönlendirirsiniz, ama bana kalırsa hiç gerek yok www.logmein.com kullanıyorum ben free olanı mevcut her türlü işimi görüyor 30 uzak clientte... Sanırım ya 50 ya 100 sınırı var ücretsiz olanda, ücretli olanlarında ise muhteşem özellikler mevcut port yönlendirme falan uğraşmaya da gerek yok...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Tesekkurler arkadaslar ama, ben uzaktayim.
Babama oyle bir anlatmaliyim ki ayarlari yapabilsin.
Simdi ben adama sekme desem, sekmiyorum ki oglum oturuyorum diyecektir.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şöyle olabilir www.teamviewer.com adresinden quick support isimli dosyayı babanıza gönderirsiniz, o açar ve size oradaki id ve password kısımlarını okur, sizde teamviewer programı ile bilgisayara girersiniz, sonrasında logmein.com dan almış olduğunuz clienti bilgisayara kurar ileriki zamanlarda herhangi bir sorgu sual olmadan bilgisayara ulaşma şansınız olur, logmein.com da kontrol panelinde clientleriniz görülür en kolay yolu bu.
Bende çok darda kaldığımda böyle yapıyorum.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Şöyle olabilir www.teamviewer.com adresinden quick support isimli dosyayı babanıza gönderirsiniz, o açar ve size oradaki id ve password kısımlarını okur, sizde teamviewer programı ile bilgisayara girersiniz, sonrasında logmein.com dan almış olduğunuz clienti bilgisayara kurar ileriki zamanlarda herhangi bir sorgu sual olmadan bilgisayara ulaşma şansınız olur, logmein.com da kontrol panelinde clientleriniz görülür en kolay yolu bu.
Bende çok darda kaldığımda böyle yapıyorum.

bende program desteği verirken www.teamviewer.com ı kullanırdım iller arası seyahat yapmaktan kurtulurdum. Programı indirip iki bilgisayarada kuruyorsunuz sonra iki bilgisayardada çalıştırıyorsunuz. Kim bağlanmak istiyorsa diğer pc de açık olan programın id ve şifresini giriyor bu kadar basit.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu tür bir eklenti MSN Messengerdada mevcut. Babanız msn adresine giriş yapabiliyor ise "uzaktan yardım iste" butonunu tıklayarak size PCye bağlanmanız için bir yetki verebilir. Bunun için modeme herhangi bir ayara gerek yok diye biliyorum.

Team Viewerda alternatif bir çözümdür.

arachnanthe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Team Viewerı kurduğunuz pc de verdiği ID numarası sabit isterseniz password üde sabit yapabilirsiniz makina acık ve nete bağlı olduğu sürece istediğiniz an bağlanabilir hertürlü işlemi yapabilir dosya alıp gönderebilirsiniz.
logmainde 15 günlük deneme süresinden sonra kısıtlamar cok fazla sadece uzak ekranı yönetebiliyorsunuz

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Team Viewerı kurduğunuz pc de verdiği ID numarası sabit isterseniz password üde sabit yapabilirsiniz makina acık ve nete bağlı olduğu sürece istediğiniz an bağlanabilir hertürlü işlemi yapabilir dosya alıp gönderebilirsiniz.
logmainde 15 günlük deneme süresinden sonra kısıtlamar cok fazla sadece uzak ekranı yönetebiliyorsunuz

Kullandığım yöntem.
Öneririm iyinet.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5