Ajax ile Form (POST) Gönderme İşlemi

djfatih08

0
İyinet Üyesi
Katılım
16 Mart 2011
Mesajlar
34
Reaction score
0
Ajax ‘ ın çok güzel bir özelliğini sizinle paylaşmak istedim.

Ajax kullanarak bir form elemanı içerisinde ki veriyi başka bir sayfaya göndermeniz mümkün. Bu işlemi yapmanın diğer yolu ise web sayfanızda açtığınız <form> tagı için Action=”" özelliği tanımlamanız gerekir. Bence action ile göndermenin önündeki en büyük sorunlardan birisi action ile gönderilen sayfanın açılmasıdır. Ajax ile web sayfanızda bulunan herhangi bir form elemanına ait olan veriyi bulunduğunuz sayfayı bile yenilemeden veriyi başka bir sayfaya gönderebilir hatta gönderdiğinzi sayfada veriyi işleme sokup sonucunu kullanıcıya bir mesaj olarak gösterebilirsiniz.

Ajaxile bu işlemleri yapmayı kısa bir örnek ile açıklayacak olursak:

İlk olarak bir php sayfası açın ve içerisine aşağıdaki kodları yazın ve index.php olarak kaydedin. Kodlarımızın çalışabilmesi için jquery.js dosyasını index.php sayfasına eklemeniz gerekmektedir.

Yazının devamını okumak için tıklayınız
 

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Katılım
7 Nisan 2010
Mesajlar
2,895
Reaction score
36
Bu şekilde paylaşım yapmak yasak, makalenin tamamını yazarak kaynak gösterebilirsiniz
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst