İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Akbank 1100 kişiyi işten çıkarmadık

X

Xman

Misafir
Akşam saatlerinde akbanktan 1100 kişinin çıkarılmasıyla ilgili bir yazılı açıklama yapıldı, bende olduğu gibi yapıştırıyorum aşağıya bu açıklamayı;

"18.11.2008 tarihi itibariyle personel sayımız 15 bin 176'dır. 30 Eylül 2008 tarihine göre personel sayısındaki azalış 613 kişidir. Personel sayısındaki değişim, olağan bütçe ve faaliyet planlama süreçleri içerisinde performans değerlendirmesi ve emelilik nedeniyle oluşan bir azalma olup, bankamızın ileriye dönük hedeflerinde bir değişim yoktur"

İşin aslı bu 613 kişinin yarısı emekliler yarısıda başarılı olamayan stajer memur adaylarıdır, kriz tellarının abartılı yalanıda böylece ortaya çıkmış oldu.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim tanıdığım 2 kisi çıkartıldı. Basarılı ya da basarısız olmalarına göre çıkartılmadılar. Tazminat ödememek için yeni girenleri çıkarttılar. Emekliler dedikleri de zorla emekli yaptırılanlarmıs bu arada ekleme yapayım. Yine bir ekleme yapayım. Orada kelime oyunu var bana göre. 30 Eylül tarihini vermelerinin sebebi ne?

X

Xman

Misafir
Akbankta başarı kavramı patronun iki dudağının arasındadır ;) zamanında bende sınavlarını kazanmıştım ama gidip başlamadım, özel bankada başarılı olmak çok zor bana göre, o kadar esnek olabileceğimi düşünmediğim için tercih etmedim.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sence ise son girenlerin hepsinin basarısız olması saçma değil mi? Bankada çalısmak saçmalık zaten, banka adı farketmez.

X

Xman

Misafir
Bunların hepsi yönetim politikası, Özgü Namal axess kızı rolünden 100 tane çalışanın 1 yıllık ücretinden fazla para alıyodur yada televizyonlardaki axess reklamlarına verilen parayla yüzlerce kişi işten çıkmaktan kurtulur ama dediğim gibi yönetim politikası çalışandan yana değil maalesef.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Abimde akbank ' ta ve yüksek kademede olmasına rağmen diken üzerinde.Akbank ' ın genel müdürlüğünde son 2 haftada sadece 600 den fazla insan çıkarıldı. Şubelerden çıkarılanları bile saymıyorum.. Maalesefki, avrupa krizi türk bankacılık sistemini çökertmiş durumda.. Sözleşmeli elemanların nerdeyse tamamı çıkarıldı ve bugünde 200 kişinin çıkarıldığını abimden duydum.. Yazık gerçekten de.. Türkiye ' ni en çok kar eden bankasıda bu durumdaysa, yapacak şeylerin ne kadar az olduğunu kabullenmeliyiz..

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Normaldir yani bizimde banka sektörürnün %50 sinin bu krizden etkilenmesi normal sonuçta Dünyanın en büyük ülkesinin 30 tane bankası kapatılmış buna bağlı olarak izlanda satılmış :D Almanyanın en iyi bankalarından 3 ü ingilterenin 5 tane bankası kapanmış daha kim bilir neler olmuştursa bunlar haberlerde vs. duyduklarımız.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wpturkiye, yönetim politikasıdır tamam bir sey demiyorum. Ortada su götürmez bir gerçek var, o da Akbank'ın isten eleman çıkardığı ve performansa bakmadığıdır. Tazminat ödenmeyecek durumdaki elemanlarını isten çıkardı bu kadar basit. "kriz tellarının abartılı yalanı" demissin, gazeteport benim yerime basit bir hesap yapmıs:

Sadece bu sayı bile Eylül ayından bu yana Akbank'ın çalışan sayısının 613 kişi azaldığını ortaya koyuyor.
Buna Eylül ayından bu yana bankaya alınan çalışanların sayısı da eklendiğinde, haberin içinde yer alan 1000'e yakın sayısının gerçek işten çıkarma sayısını gösterdiği kanıtlanmış oluyor.
Tabii inanmak isteyene...
http://arsiv.gazeteport.com.tr/NEWS/GP_329237?WebsiteSearch=true

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
"Personel sayısındaki azalış" != "İşten çıkartılanlar"

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
her zamanki kedi-ciğer olayı yine ortaya çıkmış :)

1.cisi Özgü Namal ın kazandığından size ne bankanın harcadığından size ne ?
2.cisi ise harcanan reklam giderleri vergiden gider olarak düşülüyor. Reklam verdiği için zora giren firma dünyanın hiç bir yerinde yok ;)

Yapay krizin oluşturduğu şeyler. Hesaplara en konma haberide aynen bu şekilde işte. Krizi tepe noktasına taşıyorlar.

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu memlekette kıriz var arkadaşlar gün geçtikçe işler daha kötü oluyor.
çoğu firmalar ya kepenk kapatıyor yada işçi azaltıyor.
allah bu günlerimizi aratmasın umarım daha kötüye gitmez.

X

Xman

Misafir
Krizde denilen Fortis ve İng bile eleman çıkarmazken benim bir arkadaşım pazartesi işbankasına başlamak üzere az önce terminalden tarafımdan otobüse bindirilirken, bir kamu bankası olarak biz uzman ve müfettiş yardımcılığı sınavı açıp 500 kişiyi işe alacakken akbankın eleman çıkarmasını kimse krizle bağdaştırmamalı ayrıca venom kedi ciğer olayından çok daha faklı bir mesaj benim özgü namal ve reklamla ilgili vurgum eğer kriz varda işten adam çıkarıyorsan diğer giderlerinide kısarsın tek tarafa yontarsan kimseye yutturamazsın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5