İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Akciğer Ca ile ilgili bilgi ve yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
draligus teşekkürler ama istediğim bunlar değil hastalığın bu aşamasında işe yaradığını duyduğunuz herhangi tıbbi ya da bitkisel ya da herhangi bişey farketmez.
oyuncu annem 58 yaşında. kemoterapi aldı fakat vücudu kaldırmadı. kemoterapi uygulanalı çok oldu yani yaklaşık en az bir ay. şu anda hastalığın teşhisinden itibaren yaklaşık 5 ay oldu. aslında konuyla ilgili yabancı forumlara yazmayı düşünüyorum ama o kadar ingilizcem yok ve tabirleri bilmiyorum. bu konuda da yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim. hem link hem tercüme açısından.

O

OLTA

Misafir
çok geçmiş olsun... acil şifalar dilerim...

benzer bir durumda www.about.com çok işime yaramıştı... operasyonlar hakkında doktordan daha fazla bilgin oluyor... tüm ilgili terimleride öğrenebilirsin...

tekrar geçmiş olsun.
acil şifalar dilerim.

U

ulukislali

Misafir
Pembe Kedi, önce büyük gecmis olsun.
Ben de babami akciger kanserinden kaybettim. Ne durumda oldugunuzu cok iyi tahmin edebiliyorum. Benim sana tek tavsiyem, doktorlariniz ne diyorsa onun disina cikmayin, durumu kabul edin ve kadincagizi degisik ilaclar,bitkiler v.s. ile daha da yormayin. Birlikte oldugunuz her saniyenizin tadini cikarmaya calisin. Sonra keske baska seylerle zaman kaybetmeyip de daha cok birlikte olsaydik demeyin. Aci ama gercek bir sey, hastalik vücutta yayildiktan sonra cok yapilacak bir sey kalmiyor. Tekrar cok gecmis olsun.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
başın sağolsun ulukışlalı ne kadar zamanda kaybettiniz? neler yaşandı? biliyorum burası pek forumu değil ama tanımadığım kişilerin umutsuz konuşma ve yazılarını kaldıramıyorum. durumu kabul etmek lazım elbette ama ben onu daha yapamadım yapabileceğimi de sanmıyorum pek bi süre. burda yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim. arayışım hep devam edicek sanırım.

U

ulukislali

Misafir
Selam yeniden,
Hastalik teshis edildikten sonra asagi yukari 1 yil icerisinde kaybettik. Ilk teshiste, yapilacak bir sey kalmadigini, ameliyata gerek olmadigini, olsa da bir sey getirmeyecegini, hatta sigarasini bile icmesine devam edebilecegini söylediler. Bizde aynisini yaptik. Ameliyatla falan yormadik ve gercekten, elimizden geldigince agrisiz mutlu günler gecirebilmesi icin elimizden geleni yaptik (ki bir de düsün, iki cocugu yurtdisindaydi, anca arada gidip görebiliyorduk)
Su an geriye baktigimda, iyiki ameliyat olmadi diyorum, iyiki herfirsatta yanindaydik diyorum. Iyiki cok aci cekmedi diyorum. Iyiki uzun uzun konustuk, bol bol resimlerini cektik diyorum. (Türkiye'de para icin is isten gecse bile hastalarin ameliyat edildiklerini duyuyoruz, o durumda da insanin para pul gözü görmedigi icin de söylenenleri yapip hem paranizdan oluyorsunuz, hem de hastanizin daha da zorlu günler gecirmesine neden oluyorsunuz)
Gelen gercegi degistiremiyecegimize göre, elimizde olan imkanlari en iyi sekilde kullanmak sanirim en mantiklisi.
Tekrar büyük gecmis olsun.

starter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tekrar merhaba; öncelikle cevaptaki gecikme için özür dilerim mezuniyet telasi ancak internete girebilme firsati bulabildim, öncelikle cevabimda yazdigim bir seyi tekrar vurgulamak istiyorum, burada verdiğim ve -yarı alternatif- diyerek adlandırdığım bitkisel öneriler kesinlikle "tedavi edici" değil tedaviye yardımcı "olabilecek" çözümlerdir ve gerçekten tıbbın üzerinde durduğu; herbiri dalında kabul gören araştırmacılar tarafından uzun ve ciddi çalışmalar sonucu somut olmasada üzerinde çalışmaya ve ileri araştırmalar yapmaya gerçekten değecek veriler elde edilmiş yöntem-uygulamalardır. Örneğin "köpekbalığı kıkırdağı" hastalara köpekbalığı uygularsak nasıl verim alırız şeklinde değil yapısında bulunan "squalene" isimli madde hedef alınarak uygulanır, ve yapılan araştırmalar sonucu aynı maddenin "zeytin yağı" ndada bol olarak bulunduğu görülmüştür, fakat ben burada sana bulmakta zorlanacağın ve buna gerçekten deymeyebilecek köpekbalığı kıkırdağı yerine bol zeytinyağı tüketin -yada katı yağdan uzak durun- dediğimde bu öneri kesinlikle bu hastalık için tedavi edici bir yöntemdir şeklinde anlaşılmasın istiyorum.

Yine sorduğun için burada yazmak istedim, hiçkimseyle bilgi yarıştırmak yada tartışmaya girmek gibi bir niyetim olmadığını da belirterek dünya literatüründe AC Kanseri Sağkalım Ortalamalarına baktığımızda 2 ila 12 ay gibi üzücü bir oranla karşılaşıyoruz ancak bu teşhis sonrası 1 gün içinde kaybedilenler gibi 20 yıllık sağkalımı başarabilenler gibi örnekleri ekarte ettirmiyor, bu yüzden "moral"e de önceki cevabımda özellikle değinmiştim, bu verinin pik yaptığı yer 6 ay civarıdır.

Tüm belirttiğin metastaz verileri cerrahiyi olanaksız kılan üzücü bir durum Rutin Kan verileri, Hastanın genel durumuda annenizde olduğu gibi bazen KemoTerapi'ye engel olabiliyor, yazımın sonuna yaklaşırken sorularına en iyi cevabı ve yapılabilecekler konusunda en iyi kararı hasta genel durumunu diğer verileriyle en iyi şekilde karşılaştırabilecek en iyi kişi olan "annenin kendi doktoru" olacağını bilmeni istiyorum.

Son olarak bir önceki başlığımda sunduğum "yarı aternatif" yöntemler içinden Yeşil Çay'ı tekrar belirtmek istiyorum, bu son yıl gibi kısa zaman zarfında üzerinde ciddi veriler elde edilmiş bir bitki olmakla beraber asıl faydasını "yeni başlayan yada başlamakta olan" kanser hücrelerine göstersede günde 5-6 büyük fincan içmesinin en azından tıbbın "yarar olmasada zarar verme!" ilkesine ters düşmediğini düşünüyorum, yine de doktorlarının sunduklarından daha büyük yararlar vadetmiyor, tekrar çok geçmiş olsun

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
başın sağolsun ulukışlalı yaşadıklarını anlayabiliyor gibiyim çünkü benim yaşadıklarıma yakın. elbette kimse bunları yaşamadan anlayamaz. hiç bi hastalığa hiç bişeye benzemiyo. tavsiyelerine tamamen katılıyorum ve elimden geldiğince de yapmaya çalışıyorum.

starter teşekkür ederim tekrar bilgiler için. boş yere umutlanmanın anlamı yok elbette doğru olan da bu sanırım. yine de elde değil işte insan dünyanın bi ucunda küçücük bi umut olsa bile onu bulup getirip kullanmak istiyo bu durumda. söylenecek çok fazla şey var. ama yapacak bişey olmadıktan sonra bi işe yaramıyo.

M

M@latyæsporlu

Misafir
Başın Sağ Olsun Kardeş , Allah Rahmet Eylesin,Mekanı Cannet Olsun..

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yanımda olan herkese teşekkür ederim. çok zor bi dönem bu.. başsağlığı dileklerinizi ablam benbigun için de kabul ediyorum onun yerine de hepinize teşekkür ediyorum.

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cok üzüldüm arkadasım okuyunca , başın sağolsun.

diyecek baska bir sey bulamıyorum , nedesek boş çünkü. Mekanı cennet olsun.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Allah rahmet eylesin. Mekani cennet olur insallah.

Geride kalanlara sabir ve bassagligi dileklerimle.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başın sağolsun arkadaşım, her zaman nur içinde yatması dileğiyle...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
oncelikle basin saolsun arkadaşim keride kalanlara allahtan sabır ve su andabenim buyuk annemde aynı hastalıkla boğusuyor ve bu yuzden sonbirkacgundur tranzonda bulunuyorum ameliyat oldu doktorlar umut yok hastalık umduğumuzdanda hızlı ilerliyor dediler bakalım allah sonu nu hayır etsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5