Akıllı Tahta Sistemleri

Tayfunyel

0
İyinet Üyesi
Katılım
12 Haziran 2012
Mesajlar
12
Reaction score
0
Akıllı Tahta Sistemleri

Akıllı tahta sistemleri, en basit anlamda cevap vermek gerekirse, bilgisayar programlarının tahtada kullanılmasını sağlayan düzenek diye cevap verebiliriz.

Akıllı tahtalar artık eski kara tahtaların yerini aldı, tebeşir tozu yutmayan bir nesil yetişmesinde akıllı tahtaların önemi büyük. Bilgisayar kullanmasını bilen herkesin rahatlıkla kullanabileceği akıllı tahta, ders anlatan öğretmenlerinde çok büyük yardımcısı olmaktadır. Fen, coğrafya, matematik öğretmenlerinin ders sırasında en basit hesaplamalarında ya da detaylı anlatmak için gerekli araçları elektronik olarak sağlaması çok daha açıklayıcı ders anlatmasına imkân tanımaktadır.

Bilgisayarda yaptığımız her türlü işlemi elimizi dokundurarak bir tahta üzerinde yapmak oldukça kolay bir ders işleme şeklidir. Her sınıfın öğrencisi için hazırlanmış ve derslere bütünleşmiş çalışan bir sisteme sahiptir. Eskiden olduğu gibi ders için öğretmen araç gereç bulundurmasına gerek kalmadan sınırsız imkânlarla ders anlatmaktadır.

Her dersin defteri nasıl farklı ise o ders işlenirken akıllı tahtanızın da kareli, çizgili, çizgisiz gibi olması çok basit tahtaya kalkan öğrenci bu kılavuzlar sayesinde çok daha güzel ders yapmaktadır.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst