İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AKP site kapattırdı

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Forumun demokratlığından değil aslında..Forumda "Ben bakan adı altında diktatörüm" diyen üye yok..

Ha bir de bu tür insanların şakşakçısı hakimler yok..

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamıyorum..

mahkeme-b.jpg

Çok iyi açıklamışsın bilhost katılıyorum ;)

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumun demokratlığından değil aslında..Forumda "Ben bakan adı altında diktatörüm" diyen üye yok..

Ha bir de bu tür insanların şakşakçısı hakimler yok..

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamıyorum..

sanırım çin dili ve edebiyatı okuyordun sen . Nasıl bir ülkede yaşadığını anlamakta zorlaniyorsan okulu bitirdikten sonra daha rahat yaşayacağın bir ülkeye yerleşmeni tavsiye ederim .

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
YARGIDA SUCU kesinlesmeden ASILAN adamlar tanıyoruz bu ÜLKEDE ... HABERCILIK yargısız infaz olursa SITEDE KAPANIR - AGIZDA --- OZGURLUK baskasına hakaret yada IFTIRA DEIL - iftirayı hakareti MEN ETMEKTIR..

Bu tarz siteler boyle yalan haberler yapacagına ki YALAN DAN SONRA hemen yalanlama gelir ama kucuk puntolarla en kösede olur ... HABERCI ahlakını bilmeden site acıp ona buna iftira atanlar SUSMAYA MAHKUM olur ...

Biz alısmısız kolaya CAMUR AT IZI KALSINA ... ALLAH AKIL FIKIR VERSIN ne diyelim. YARGIYA guvenimiz sonsuz YARGI SONUCU OLMADAN infaz edenlerede SADDAM asan kafalar-zihniyetler gibi LANET OKUMAK GEREKIR.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım çin dili ve edebiyatı okuyordun sen . Nasıl bir ülkede yaşadığını anlamakta zorlaniyorsan okulu bitirdikten sonra daha rahat yaşayacağın bir ülkeye yerleşmeni tavsiye ederim .

Ne güzel olurdu dimi..Kaba etini değdirecek bir koltuk bulan herkes ülkeyi kendi isteğine göre şekillendirse..Bir talimatıyla istediğini ele geçirse..Bir talimatıyla beğenmediği yayını durdursa..Bir talimatıyla eşine dostuna senin benim ödediğimiz vergileri HARAÇ olarak yatırsa..

Ve bunca şeye hiçkimse sesini çıkarmasa..Herkes örtbas etse..Bundan rahatsız olanlar da çekip gitse..

Ama yok öyle yağma..Evet ben Çin Dili ve Edebiyatı okuyorum..Ama ben 4 senemi "Bir gün denyonun biri saf halkımın bazı değerleriyle oynayarak kaba etine bir koltuk yapıştırır da ülkeyi yaşanamaz ederse gider Çin'de yaşarım." mantığıyla harcamıyorum..

Ben bu tür durumlarda tek bir rehbere başvuruyorum..Onda benim ne yapacağım yazıyor.

İşte benim rehberim..

GENÇLİĞE HİTABE

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Konu alanından çıkıp siyasete akmaktadır. kapatılması gerekiyor. mod , arkadaşlar lütfen konuyu kapatın..

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu alanından çıkıp siyasete akmaktadır. kapatılması gerekiyor. mod , arkadaşlar lütfen konuyu kapatın..

son günlerde de bu moda oldu
mod arkadaşlar lütfen konuyu kapatın.
yahu modlar bi sakınca görürse kapatır zaten konuyu.
başlığı okumadıklarını düşünüyorsan bu mesajı da okumayacaklardır zaten

diğer yandan 8sutun.com tamamen suçludur. Nereden bileceğiz ihaleyi kazanan firmaya bok atılmak istenmediğini ? Başkasına gelince yargıda kesinleşmemiş bir olayı haber yap ama kendine gelince kesinleşmeden kapatma.

Yok böyle yağma !.

Hukuk devletinde yaşıyoruz arkadaşlar. En büyük hukuksuzluğu basının yaptığı bir hukuk devleti. Bir olay kesinlik kazanmadan bu şekilde yazılmaz, gösterilemez. 2 gün sonra diğer firma yalan söylüyorsa ihaleyi kazanan firmanın hakkını nasıl vereceksiniz? (kazanan firma bunları yapmamıştır demiyorum ama bekleyelim...)

11 küçük çocuğa tecavüz ettiği gerekçesi ile 3 gün ana haberlerde gösterip hayatını kararttığı suçsuz çıkınca da olayı ört pas eden bir basın var bu ülkede.

8sutun.com bu tür yargı haberleri kesinleşmeden yayınlanmaz. Abilerinizin yolundan gitmeyin. İddaalar haber oldu ülkemizde malesef. Benim de şirketim var Koç Holding beni tehdit ediyor desem yayınlar mısınız?

Yada hosting sahibi arkadaşları Sabancı Telekom sıkıştırıyor desek?

Basın dokunulmaz değildir bunu unutmayın !.
Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Gerektiğinde gerekenin cezasını (bazen geç de olsa) verecektir.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son günlerde de bu moda oldu
mod arkadaşlar lütfen konuyu kapatın.
yahu modlar bi sakınca görürse kapatır zaten konuyu.
başlığı okumadıklarını düşünüyorsan bu mesajı da okumayacaklardır zaten

diğer yandan 8sutun.com tamamen suçludur. Nereden bileceğiz ihaleyi kazanan firmaya bok atılmak istenmediğini ? Başkasına gelince yargıda kesinleşmemiş bir olayı haber yap ama kendine gelince kesinleşmeden kapatma.

Yok böyle yağma !.

Hukuk devletinde yaşıyoruz arkadaşlar. En büyük hukuksuzluğu basının yaptığı bir hukuk devleti. Bir olay kesinlik kazanmadan bu şekilde yazılmaz, gösterilemez. 2 gün sonra diğer firma yalan söylüyorsa ihaleyi kazanan firmanın hakkını nasıl vereceksiniz? (kazanan firma bunları yapmamıştır demiyorum ama bekleyelim...)

11 küçük çocuğa tecavüz ettiği gerekçesi ile 3 gün ana haberlerde gösterip hayatını kararttığı suçsuz çıkınca da olayı ört pas eden bir basın var bu ülkede.

8sutun.com bu tür yargı haberleri kesinleşmeden yayınlanmaz. Abilerinizin yolundan gitmeyin. İddaalar haber oldu ülkemizde malesef. Benim de şirketim var Koç Holding beni tehdit ediyor desem yayınlar mısınız?

Basın dokunulmaz değildir bunu unutmayın !.
Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Gerektiğinde gerekenin cezasını (bazen geç de olsa) verecektir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin hangi başlıklı kanununun hangi maddesinde "Bakana hakaret eden web siteleri kapatılır" v.b bir madde var?

Bana bunu gösterin yazdıklarınızı kabul edeyim.Ancak öyle bir madde yokken sadece hakaret nedeniyle sitenin sansürlenmesi diktatörlükten,ne oldum budalası olmaktan başka birşey değildir..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12

Yok böyle yağma !.

Emin Çölaşan da saydırıp duruyordu önce sitesi kapatıldı şimdi ömür boyu hapiste :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yok hayır değil, cevaben ironik espri olsun diye yazmıştım.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konuda kim suçlu kim değil bilemiyorum ama.
Türkiye Cumhuriyeti'nin hangi başlıklı kanununun hangi maddesinde "Bakana hakaret eden web siteleri kapatılır" v.b bir madde var?

Bana bunu gösterin yazdıklarınızı kabul edeyim.Ancak öyle bir madde yokken sadece hakaret nedeniyle sitenin sansürlenmesi diktatörlükten,ne oldum budalası olmaktan başka birşey değildir..

Sadece bakan için geçerli değil, herkes bu hakka sahip. Aleyhinizde hakaret eden, hatta sizden izinsiz resminizi yayınlayan siteleri mahkemeye verebilirsiniz. Fakat bakanla sizin işinizin arasındaki süre farkını bilemiyorum.

Bu mahkeme olayında çok deneyimim var ve çok mahkemeye verildim. Hatta bir keresinde bir şirketin sitesinin linki benim bir arama sitemde yer aldığı için bile mahkemeye verildim :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mahkemeye verilebilirsiniz tabi.O konuda haklısınız.Ancak siteyi süresiz kapattıramazsınız.Site sahiplerine tazminat davası v.s. açarsınız.Ama her hakarette site kapatılacak olsa internet uzay boşluğuna dönerdi..

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kapatılmayacaksa da her site birilerine hakaret ederdi :)
bence kapatılmalı
belgelenmemiş bir olayı bu şekilde yayınlayacaksa kapatılmalı

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Ne yazikki Akp ne yapsa manşet oluyor iyide yapsa kötüde yapsa yerden yere vuruluyor bu sizce normalmi? belkide normaldir.. Olay hakkındaki şahsi görüşüm. Şu anda Hukuk un hiç bir biriminde özellikle Akp yanlısı olanlar hakkında olumlu sonuç çıkmamıştır. çünkü bazı karmaşık düşünceler silsilesi nedeni ile özellikle bu parti hakkındaki kararları daha inceden incelemektedirler. Burada suç benim kanımca egerki bahsedilen site sucsuz ise (bilmiyorum) sucsuz olana nasıl ceza verirsiniz? birileri şimdi içinden diyebilir işte devleti yönetenler baskı yapıyorlar buna bu dönemde çocuklar güler. çünkü hükümetin Hukuk , Ünüversite , Askeriye konusunda hiç bir destegi yok bu nedenle mantıgım diyorki Suçlu Bu cezayı (haksızca) veren bağımsız yargıdadır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5