Aksiyon Dolu Bir Oyun: Just Cause 3

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
30 Haziran 2011
Mesajlar
527
Reaction score
0
Konum
İstanbul

Belki de bu yıl içinde çıkmasını beklediğimiz en aksiyon dolu oyun Just Cause 3 diyebiliriz. Tamamen aksiyon içinde geçen oyunda adrenalin bir an olsun kanınızdan eksik olmuyor. PC platformuna uyarlanmış olmasından mı bilmem ama bilgisayarda açarken biraz zorluk yaşadım. Üst düzey özelliklere sahip bilgisayarım da bile gerçekten patlama anlarında fps kayıplarıyla karşılaştım. Söylemek isterim ki gerçekten muhteşem patlama sahneleriyle dolu bir oyun.

Oyun Tanıtımı

Just Cause 3 oyununda genellikle kanca ve paraşütle harikalar yaratmaya ve aksiyondan aksiyona koşmaya dayalı bir oyun olduğunu söylemek isterim. Öyle anlarla karşılaşacaksınız ki yaşadığınız aksiyon sahneleri gerçekten damarlarınızdaki adrenalin seviyesini üst seviyelere çıkartacak. Hatta oyuna bir uçaktan atılarak başladığınızı söylemem bile sizi eminim ki heyecanlandırmış olmalı. Oyunda umurunuzda bile olmayacak kadar merminin hedefi olmanız ya da düşmekten korkmayacak kadar yüksek binalardan atlayacak olmanız oyunun size sunduğu aksiyonu ölümsüzlüğünüz ile sonuna kadar yaşayacağınızın ispatı.

Ayrıca silah çeşitliliği gerçekten eğlence seviyenizi üst seviyelere çıkartacak diyebilirim.

Oyunda ki harita o kadar büyük ki İstanbul’un en büyük ilçesi kadar büyüklükte olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla.


Grafikler

Just Cause 3 oyununu oynarken grafiklerin gerçekten büyük bir çaba göstermiş olan bir ekip tarafından tasarlandığını hissedebilirsiniz. Üst düzey grafikleri ve detaylı mekânlarıyla sizi gerçekten büyüleyecek. Gerçekten bu grafikleri patlamalarla ve sürekli aksiyon olan bir oyunla birleştirince ortaya muhteşem bir oyun çıkmış. Her ne kadar bu patlamalar bilgisayarınızı oldukça zorlayacak olsa da eminim size vereceği zevk bu fps azalmalarına değer.

Sesler ve Müzikler

Karakterinizin eğlenceli sesine rağmen hiçbir zaman durmak bilmeyen bir aksiyonun içinde olmanız müzik ve ses konusunda Just Cause 3 oyununu gerçekten üst seviyelere taşıyor. Oyunda sürekli mermi ve patlama sesleri olsa bile emin olun o aksiyon ve eğlencenin içinde hepsi sizi oyuna hapsedecek şekilde ayarlanmış.


Hikaye

Oyun gerçekten neredeyse hiçbir hikayenin üzerinde kurulmuş değil. Zaten amacı bu kesinlikle, Just Cause 3 oyununda tek amacınız aksiyonun ve eğlencenin tadını doya doya çıkartmak. Ama biraz olsun bahsedecek olursak karakterimizin ismi Riko. CIA’den emekli ajan. Tek amacı bir diktatörün elinde olan Mecidi Cumhuriyeti’ni kötü adamların elinden kurtarmak. Bu diktatörün ismi ise Sebastiano Di Ravello. Eminim ki hikâye de ilerlerken Sebastiano Di Ravello ve askerlerinin canına okurken çok eğleneceksiniz.

Oynanış

Genel olarak oyunun size sunmuş olduğu aksiyon kanca ve paraşüt ile geçiyor. Fakat yarasa kanatlarına benzer olarak karakterimizin üzerine giydiği wingsuiti unutmamamız gerek. Tüm aksiyon kancanız, paraşütünüz, wingsuitiniz ve patlamalar ile geçiyor diyebilirim. Bunun yanında muhteşem büyüklükteki harita da bunların içine eklenince eminim ki haritanın bir orasına bir burasına koşuştururken oldukça fazla eğleneceksiniz.

Görevleri yaparken zaten bölge ele geçirme üzerine kurulmuş hikayesi size harita da tek bir girilmemiş delik, atlanmamış bina, havaya uçurulmamış yer bırakmayacak demektir. Bunları büyük bir zevkle ve eğlence ile yerine getireceğinizden emin olabilirsiniz. Just Cause 3 gerçekten bunları size sağlamak için oluşturulmuş bir oyun.


Fiyat

Şuanda Steam platformu üzerinde Just Cause 3 oyunu 89 TL fakat ek paketleriyle birlikte alıp aksiyonun doruklarına daha fazla istiyorsanız 128 TL gibi bir parayı cebinizden çıkartmanız gerek. Gerçekten hikayeden yana bir sıkıntı çekmem benim istediğim tek şey saf aksiyon diyorsanız Just Cause 3 oyunu sizi bu konuda gerçekten istediğinizi verecek.

İnceleme Yorumu

Just Cause 3 oyunu gerçekten beklendiği gibi bizi aksiyon ve eğlencenin tam ortasında bırakacak derecede güzel bir yapım. Hikaye konusunda çok takıntılı olmayan oyuncular için tasarlanmış diyebiliriz. Oyunda hiç bitmeyen bir aksiyon ile 10 saatin üzerinde vakit geçirmek ve hayatınızın en adrenalin dolu anlarını geçirmek istiyorsanız kesinlikle kaçırmayın derim.

Kaynak: Just Cause 3 İncelemesi - Yazarbaz
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst