İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AKSunucu internet hizmetleri

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar,
AKSunucu internet hizmetleri 15 Eylül 2006 tarihinden bu yana kesintisiz hizmet vermektedir.(teknik ve şanssız aksaklıklar hariç:rolleyes:)
Bu süre içersinde tatlı-tatsız bir çok olay yaşamış olup şu anda halen aktif olarak hizmet verebilmekteyiz. Yaşadığımız aksiliklerden birisi daha doğrusu iki kere başımıza gelen tek aksilik hdd faciasıydı. Başta fdc tabanlı makinemizin daha sonrada teklandaki makinemizin hddsi yanarak gerçekten iki kere kahrolduk. İlkinde hazırlıksızdık ama tabi insanın başına gelince artık bazı şeyler için önlem alma gereksinimi duyuyor. :)
Teklandaki makinemizin yedekleme sistemi olduğu için onda çok fazla veri kaybı yaşamadık, kaybedilen veriler tekrar bazı aksaklıklarla beraberinde geri getirilmişti. Bu iki olayda da hiç bir müşterimiz problemden dolayı olumsuz olarak yaklaşmayarak bizleri mutlu etmişlerdir, onlarada burada sabır ve iyiniyetlerinden dolayı teşekkürü bir borç bilirim.
İlk başlarda ircd shell satışına daha çok ağırlık veriyorduk ancak profesyonelleştikçe tahmin edebilceğiniz gibi webhostinge daha fazla ağırlık vermeye başladık. Henüz kurumsal bir kimliğimiz yok ancak bunun için hemen hemen tüm altyapı hazırlandı gerekli belgelerin onaylanması bekleniyor. Bu belgeleri tamamlamadan önce bazı şeyleri görmemiz, onlar hakkında bilgi sahibi olabilmek biraz zaman aldı tabi belki bu zaman biraz fazla oldu ama unutulmamalıdırki her işin temelinde çok büyük emekler yatar ve bu emekleri yapmak hiç basit olmadı.
Çok fazla uzatmak istemiyorum. Kurumsallaşmaya çalışan bir kuruluşuz ve bu süre içersinde de müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmenin bilincindeyiz. Kuruluşumuz hakkında sormak istediğiniz veya önerileriniz var ise başlık altında belirtebilir beraber değerlendirebilme şansı bulabiliriz. Hepinize iyi forumlar arkadaşlar.

aksunucu.net internet hizmetleri - alternatif internet çözümleri
Sakarya Cad. Bostanoğlu İş Merkezi
No : 14/A - 57000 Sinop / Merkez - Türkiye
Tel: +90 (368) 261 77 78
Fax: +90 (368) 260 31 32
GSM: +90 (536) 499 99 05
E-Mail Ve MSN:
email.pgif

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana herhangi bir uyarı gelmedi bir yanlış anlaşılma olabilir mi?
Tasarım vb. gibi şeylerle ben ilgilenmiyorum bu yüzden çok sıkıntı yaşıyoruz sizin gibi farklı sitelerden alıntı yapılmış şeklinde gelen bir çok mail var ancak bunlara çok fazla cevap verebilme imkanım olmuyor sanırım sizinle msnde görüşmüştük ve ben daha sonra o sitenin sorumlusu olan arkadaşa bu problemi iletmiştim ancak görülüyor ki herhangi bir işlem yapmamış(şimdilik siteyi suspendliyorum)herneyse bunu sorun olarak kabül etmiyorum ancak ithamlarınızı kullanırken biraz daha dikkatli olmaya davet ediyorum sizi, teşekkürler.

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1: "Bana herhangi bir uyarı gelmedi bir yanlış anlaşılma olabilir mi?"

2: "sanırım sizinle msnde görüşmüştük ve ben daha sonra o sitenin sorumlusu olan arkadaşa bu problemi iletmiştim ancak görülüyor ki herhangi bir işlem yapmamış"

3: "(şimdilik siteyi suspendliyorum)"

bu güne kadar suspendlememissen bu günden sonrasina gerek yok arkadasim.

4: "herneyse bunu sorun olarak kabül etmiyorum"

bunu artik insafiyetine birakiyorum cünkü site iletisimi sizi gösteriyor ise ben sizi bilirim ve mantiken düsündügümde ise; "bu siteyide bu adamlar yapmistir cünkü müsterisi olsa neden aksunucu.net filan yazsin" diye düsünürüm.

iyi calismalar diliyorum

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1: "Bana herhangi bir uyarı gelmedi bir yanlış anlaşılma olabilir mi?"

2: "sanırım sizinle msnde görüşmüştük ve ben daha sonra o sitenin sorumlusu olan arkadaşa bu problemi iletmiştim ancak görülüyor ki herhangi bir işlem yapmamış"

3: "(şimdilik siteyi suspendliyorum)"

bu güne kadar suspendlememissen bu günden sonrasina gerek yok arkadasim.

4: "herneyse bunu sorun olarak kabül etmiyorum"

bunu artik insafiyetine birakiyorum cünkü site iletisimi sizi gösteriyor ise ben sizi bilirim ve mantiken düsündügümde ise; "bu siteyide bu adamlar yapmistir cünkü müsterisi olsa neden aksunucu.net filan yazsin" diye düsünürüm.

iyi calismalar diliyorum

Beni yanlış anlamayın sizi herhangi bir konuda mağdur etmek istemezdim ama müşterilerimiz ile ilişkilerimiz gerçekten çok farklı normal satış gibi değilde ne bilim para müşterilerimiz ve bizim aramızda 2. planda kalıyor herneyse konuyu tatlıya bağladık diye algılıyorum bu mesajınızı teşekkürler sizede iyi çalışmalar :)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
işte yukardaki sebeblerden dolayı turk firmaları ile alışveriş yapmıyorum.

Yalnız bu arkadaş firma olmadı henüz. Olma aşamasında. Bu tür sorunların çıkmasın normal birde Müşterileri ile para 2 planda kalıyormuş. Öyle bir açıklama yaptı. Kar amaçlı bir kuruluş olmayacak galiba. Bence sabit fikirli olmamak gerek bu tür durumlarda. Türkiye'de bu işi yapan kaliteli firmalar mevcuttur.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ben yinede türk firmaları ile calışmmaktan yanayım sağolsun bazı şahıslar turk firmalarına olan guvenimi yitirdi

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben yinede türk firmaları ile calışmmaktan yanayım sağolsun bazı şahıslar turk firmalarına olan guvenimi yitirdi

Kurumsal bir firma ile çalışmaya özen göster bence. Önyargılı olmak kayıptan başka bir şey değildir. 2-3 kişinin sana karşı tutumunu tüm Türkiye'ye mal etmen bence mantıksız. Türkiye'de bence bu tür(yaşamış olduğun olay) durumlar insana tecrübe kazandırıyor. Ben senin ilerde bir türk firmasıyla çalışmanı umut ediyorum. Biliyorum ki bu sefer o firmayı iyice irdeleyeceksin.

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2006 da bu işe başladığınızı belirttiniz sitenizin alt kısmında ki

Bu ibare hiç dikkatinizi çekmedimi ?
Kusra bakmayın dikkatimi hiç çekmedi açıkçası yani AWBSnin çok iyi kullanıcısı olmadığım için ve bu tarz tasarımsal olarak işlerde çok fazla bilgi sahibi olmadığım için bu konuda bazı sıkıntılar yaşayabiliyoruz ilginizi çin teşekkürler 2006 şeklinde değiştirdim oradaki ibareyi. Bu arada o kısmı kendi sitelerinde değiştirmek isteyen arkadaşlar language klasöründe seçtikleri dilin içindeki klasördeki global.php dosyasını düzenleyebilirler.

işte yukardaki sebeblerden dolayı turk firmaları ile alışveriş yapmıyorum.
Düşüncelerinize saygı duyuyorum ancak benim yaptığım iş ile tasarımın pek fazla alakası yok ve yaptığım işte kimseyi mağdur bırakmadığıma inanıyorum aksine onların durumlarına sürekli iyiniyet gösterek yaklaşıyorum.(bu çoğu zaman bizim teklememize sebep olsada) Belirttiğim gibi bu işten herhangi bir beklentim yok kurumsal olmadan yani ileride hayatımı bu işten geçindirmeye çalışacağım bu bir gerçek ama bu etrafımızdaki örnekler gibi olmayacak şimdi para insanı değiştirir diyebilirsiniz ama çok paranın geldiği dönemlerde oldu ve ben asla geldiğim yeri unutmadım sonuçta bu kuruluşu açmamdaki amaç zamanında benim zor şartlar altında bu hizmeti almamdı zaten çoğu arkadaş bu işe bu ve buna benzer sebeplerden dolayı başlamıştır. Bu işte gerçekten yüksek miktarlarda kar edebilmek için mevcut koşullar altında ne yazıkki çakal diye tabir ettiğimiz insan niteliğini taşımanızı gerekiyor ancak benim gerek yaşım gerekse tecrübelerimden dolayı böyle birşey yapacak durumda değilim durumda olsam dahi hiç bir şekilde bu gibi yollara başvuracağımı düşünmüyorum. Sizin yapıcı yorumlarınız sayesinde ileride daha iyi bir yere gelebilceğime inanıyorum. Yorumlarınız için teşekkürler.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
konudaki, konu dışı mesajlar temizlendi. lütfen konuyu baltalayıcı mesajlar yazmayın, öğrenmek istediğiniz soru varsa sorun fakat konuyu karşılıklı atışmaya çevirmeyin.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her firmada dönemsel sorunlar olabilir. aksunucu ile çalıştığım dönemlerde en ufak bir sorunum dahi olmadı.

kesinlikle tavsiye ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5