İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Aktiflik

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhaba;
çok masum bir olaydan şikayetçiyim :) forumu en son bıraktığımda bayağı bir aktiflik vardı ne oldu da bu aktiflik yok oldu merak ediyorum?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Şubat 2011 den bu yana pek aktiflik konusunda değişiliklik olmadı aslında.
Ama ramazan nedeniyle neredeyse yarı yarıya düşüş var diyebiliriz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
herkesin işi var, çok meşgulüz, please try again later :D

yavaştan hareketli günlerimize geri döneceğiz, 1 2 ay daha böyle gider, sonrası için güzel fikirlerimiz var

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
zaten değişime muhtarın avatarıdan başlıcaz
sonra yeniçerinin avatarı
anlamıyorum yönetim neden bu kadar canavarlaştı :D

geyiğe vuruyoruz ama yakında değişimlere başlıyoruz
davetiyeli üyeliğe geçtik
tema konusunu hızlı bir şekilde çzömeye çalışıyoruz (ben tema yapabilirim diyenler ya da bu tema size çok yakışır diyenler varsa muhtara mesaj atabilir)
forum içi aktiviteyi sağlayacak ekip çok yakında hazır olur
ve yine çok yakında seo konularını ben kendim işleyeceğim (special thanks Eif)
ve diğer şeyler...

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Şubat 2011 den bu yana pek aktiflik konusunda değişiliklik olmadı aslında.
Ama ramazan nedeniyle neredeyse yarı yarıya düşüş var diyebiliriz.

Teravihdeler mi diyorsun hocam :)

Bence temadan ötürü girmeyenlerde oluyordu.Şikayetlere baktım da.Birkaç konu var. 3.8'in temasını uygulamak o kadar da zor değil gibi :)
SEO konularından yana sıkıntınız olmasın bende hepinize yetecek kadar kaliteli makale var :)

Y

Yapay

Misafir
Bir forumu aktif eden, adminler ve ya site yetkilileri değildir, üyeler ancak bu forumu aktif edebilir. Ama ne yazık ki üyeler ne vbulletin 4 sürümünü ne de güvensizliği sevmiyorlar. Bu yüzden forum içerisinde ultra değişim olmadan, pek de bir yere varılamaz.

- - - -Güncellendi - - - - - -

Teravihdeler mi diyorsun hocam :)

Bence temadan ötürü girmeyenlerde oluyordu.Şikayetlere baktım da.Birkaç konu var. 3.8'in temasını uygulamak o kadar da zor değil gibi :)
SEO konularından yana sıkıntınız olmasın bende hepinize yetecek kadar kaliteli makale var :)
Bu temayı siz uygularsanız. Size 12 bin lira gibi bir para verebilirim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Bir forumu aktif eden, adminler ve ya site yetkilileri değildir, üyeler ancak bu forumu aktif edebilir. Ama ne yazık ki üyeler ne vbulletin 4 sürümünü ne de güvensizliği sevmiyorlar. Bu yüzden forum içerisinde ultra değişim olmadan, pek de bir yere varılamaz.

neden ki? tasarımı neden oturtamıyorlar

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

Mybb olsaydı mutlaka denerdimde.Misal imzamdaki site mybb tabanlıdır fakat vbulletin görünümlüdür.Bu temayı editleyerek vb3.8'e benzetebilirim.

Yani yapmayın arkadaşlar;
css dosyanızda;
.trow1 deki arka planı kaldırıp kabartmaları kaldırarak görünüm değiştirmeye başlayabilirsiniz.Kullanışsiz header'i silerek klasik üst menü yapabiliriz.kare logomuzu forumun üstüne koymak zor değil :) Kategori kenalarındaki ovallikleri kaldırmak zor değil. Renklerini değiştirmek zor değil.tema editlemek zor değil :)

Y

Yapay

Misafir
neden ki? tasarımı neden oturtamıyorlar

vBulletin açık kaynaklı bir sistem değil. Yani wordpress ile karıştırmayın. Bu yüzden kodlar çok bağlantılı ve karışıktır. Eski temayı tabi ki bi şekilde yaparsınız. Ama tüm kodları silip kendiniz baştan kodlamanız gerekir. Bu yüzden çok meşakkatli bir iş olacaktır. Bu da profesyonele girer. Tam anlamıyla yapılması için ise 2, 3 ay gibi bir süre gerekir.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
vBulletin açık kaynaklı bir sistem değil. Yani wordpress ile karıştırmayın. Bu yüzden kodlar çok bağlantılı ve karışıktır. Eski temayı tabi ki bi şekilde yaparsınız. Ama tüm kodları silip kendiniz baştan kodlamanız gerekir. Bu yüzden çok meşakkatli bir iş olacaktır. Bu da profesyonele girer. Tam anlamıyla yapılması için ise 2, 3 ay gibi bir süre gerekir.

yani bir css sistemine sahip değilmi?

Y

Yapay

Misafir
yani bir css sistemine sahip değilmi?

CSS ile bitmez bu iş. PHP bilginiz olması ve yüksek seviye hayal gücüne ihtiyaç var. Bu işi tam anlamıyla yapan adam azdır zaten. Özellikle vbulletin 4 tam anlamıyla değişmiş ve tuhaf bir taban ile oturtulmuştur. Buda insanları kızdırdığı için hiç sevilmez ve önerilmez.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
CSS ile bitmez bu iş. PHP bilginiz olması ve yüksek seviye hayal gücüne ihtiyaç var. Bu işi tam anlamıyla yapan adam azdır zaten. Özellikle vbulletin 4 tam anlamıyla değişmiş ve tuhaf bir taban ile oturtulmuştur. Buda insanları kızdırdığı için hiç sevilmez ve önerilmez.

En azında bazı görünümler verilebilir.Yanlışmıyım?

Y

Yapay

Misafir
En azında bazı görünümler verilebilir.Yanlışmıyım?

Görünümler verilebilir. Ama her zaman vBulletin 4'ün sana verdiği sınırlar içerisinde bir php kodunu değiştirmeden tam anlamıyla temayı değiştirmek için hakim olamazsın.

Örnek vereyim; Yukarı da bulunan Forum, Yeni Mesajlar kısmını tamamen silip kendi html+css kodunuz ile yazabilirsiniz. Ama o html yazı olarak kalır. Bunu bir de php olarak ana siteme entegre var. Bu da şu oluyor ki; Panelden eklediğiniz sayfa oraya otomatik gelir ve aynı özellikleri kullanır.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Görünümler verilebilir. Ama her zaman vBulletin 4'ün sana verdiği sınırlar içerisinde bir php kodunu değiştirmeden tam anlamıyla temayı değiştirmek için hakim olamazsın.

Örnek vereyim; Yukarı da bulunan Forum, Yeni Mesajlar kısmını tamamen silip kendi html+css kodunuz ile yazabilirsiniz. Ama o html yazı olarak kalır. Bunu bir de php olarak ana siteme entegre var. Bu da şu oluyor ki; Panelden eklediğiniz sayfa oraya otomatik gelir ve aynı özellikleri kullanır.

Dediğim gibi hiçbirşeyi silmeden css üzerinde oynamalar yaparak çok güzel değişimler elde edebilirsiniz.Güvenin bana css'yi sandığınız kadar küçümsememek lazım :)
Neyse konumuz bunlar değil ben cavbımı aldım üyeler teravihdelermiş :)

Y

Yapay

Misafir
Dediğim gibi hiçbirşeyi silmeden css üzerinde oynamalar yaparak çok güzel değişimler elde edebilirsiniz.Güvenin bana css'yi sandığınız kadar küçümsememek lazım :)
Neyse konumuz bunlar değil ben cavbımı aldım üyeler teravihdelermiş :)

Hocam, ben yazılım mühendisiyim. Ve css benim için ilk sıralardadır zaten, burada önemli olan istemek. Zaten gerisi gelir. Ama uğraşmak gerek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5