Alan Adı İşinde Dev Şirket Google

Dksy

0
İyinet Üyesi
Katılım
22 Mart 2016
Mesajlar
184
Reaction score
0
Konum
Antalya
Merhaba arkadaşlar.
İnternet ve teknoloji alanındaki firmalar arasında ilk sırada bulunan Google, halihazırda internetin birden fazla alanında kullanıcılarına hizmet vermek adına gerekli çalışmalarını yürütmeye devam ederken, diğer yandan ise sürücüsüz otomobil ve akıllı gözlük projeleri ile yeni teknolojiler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Son olarak kısa bir zaman önce Google firmasının yeni bir servis projesi üzerinde çalışmalarını yürüttüğü ve bu servis ile birlikte domain yani diğer ismiyle alan adı satışı yapacağı yönünde haberler ortaya çıkmıştı.

Daha sonra ise Google'ın bu Google Domain adındaki servisini kullanıma sundu. Oldukça kolay bir arayüzün bulunduğu Google Domain hizmetinde aynı, Google'ın arama motoru gibi bir arama çubuğu yer almakta. İnternet kullanıcıları ise bu arama çubuğu yardımıyla almak istedikleri alan adının aramasını gerçekleştiriyorlar.
Daha sonrasındaki işlemde eğer ki bu alan adının herhangi bir sahibi bulunmaması durumunda, sağ kısımdaki satın alma butonundan bu alan adının satın alma işlemlerini tamamlayabiliyor.
Diğer yandan ise Google Domain ile birlikte isteyen kullanıcılar, .guru, .info veya .photos gibi çeşitli uzantılara sahip alan adları da satın alma imkanına sahip olacaklar. Bu uzantıda yer alanların listesine buradan ulaşmanız mümkün. Peki bu konu ile ilgili fikriniz nedir ?

Lütfen Emeğime Saygı: Kaynak

Saygılarımla / Dksy
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst