İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Alan Adı satın alma bağımlılığı !!

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bir defada 30 domain kaydedip, o domainlerin 2 yıl sonra adını bile hatırlayamayınca, siteleri unutup düşürdüğüm için artık domain alırken çok seçici oluyorum.
Saçma domain değillerdi kesinlikle. Çünkü geri almak için bu yıl backorder bile denedim. :)
1 yıldır yeni domain almadım.

Tavsiyem, yapabileceğiniz türdeki domainleri almanızdan yana. İlerde yaparım diyerek domain almayın. Zaten jenerik domain yani satar para kazanırım denilecek domain kalmadı artık.

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
jenerik sayılacak 1 kelimelik anlam içeren .US uzantılı domain aldım 3 tane kadar. 1 tanede info aldım dün. iyimi kötümü yaptım bilmiyorum. toplam 9 domainim var ve 2 tanesi açık .Fazla ilgilenemiyorum. Jenerik de olsa .us yada eu gibi uzantıları alma mantıgı varmı bılmıyorum siz ne düşünüyorsunuz? hatta boş US lar varken almıyorum artık isteyen olursa pmlerim domaınleri.boşta gezen var biraz.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bende de var benzer bi bağımlılık bırakmaya çalışıyorum ama iyi domain denk geldimi duramıyorum :)

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ehehe erdinç i de bozduk sonunda :D baya toplamışsın kardeşim görmeyeli 100 falan :) ya ben bu işi site yapmaktan daha az vakit kaybettirdiği için tercih etmiştim açıkcası ama nerde bu sektörde de 100 yere aynı anda uzanman gerekiyor, çalışmadığımız registrar firma aracı komisyoncu kalmadı herhalde hala ortağımla sabahlara kadar domain ararız satarız alırız o kadar işin gücün arasında, iş yerinden bile domain alır satarız, tam bırakalım diyoruz hoop yeni satışlar oluyor hadi ordan gelen parayla 100 tane daha al , tamam aldın bir tane sağlam çıkıyor içinden o da satılıyor hadi 50 tane daha al o parayla derken artık seçici oluyoruz herşeyi almıyoruz. bu işten kurtulmanın yolu arkadaşlar sıfırdan mümkün mertebe reglemiyeceksin elinde 500$ veya atıyorum 10bin$ varsa tek domaine basıp rahat edeceksin, ileride kar edecek sağlam domainlere iyi paralar vereceksin, tek tek 10$ ile sıfırdan isim aramayla uğraşmayacaksın onu öğrendim, alması dert satması dert ;)

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende de var domain bağımlılığı... Alınca rahatlatıyor ama insanı , gerçekten garip bir his ... Bazende 1 ay sonra alırım falan diyorum ; kararsız kalıyorum. Bir bakıyorum noktacom almış :D Keşke alsaydım bunlar boşuna almaz hissi oluşuyor. En güzeli hiç boş domain aramamak ...Yoksa insan almak zorunda kalıyor :D

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
ehehe erdinç i de bozduk sonunda : D baya toplamışsın kardeşim görmeyeli 100 falan : ) ya ben bu işi site yapmaktan daha az vakit kaybettirdiği için tercih etmiştim açıkcası ama nerde bu sektörde de 100 yere aynı anda uzanman gerekiyor, çalışmadığımız registrar firma aracı komisyoncu kalmadı herhalde hala ortağımla sabahlara kadar domain ararız satarız alırız o kadar işin gücün arasında, iş yerinden bile domain alır satarız, tam bırakalım diyoruz hoop yeni satışlar oluyor hadi ordan gelen parayla 100 tane daha al , tamam aldın bir tane sağlam çıkıyor içinden o da satılıyor hadi 50 tane daha al o parayla derken artık seçici oluyoruz herşeyi almıyoruz. bu işten kurtulmanın yolu arkadaşlar sıfırdan mümkün mertebe reglemiyeceksin elinde 500$ veya atıyorum 10bin$ varsa tek domaine basıp rahat edeceksin, ileride kar edecek sağlam domainlere iyi paralar vereceksin, tek tek 10$ ile sıfırdan isim aramayla uğraşmayacaksın onu öğrendim, alması dert satması dert ;)

Kardeşimin Askerliği bitti tabi şimdi yatırım zamanı..

Sana katılıyorum Fatihcim 10 dolara kimseye 20.000 dolar vermiyorlar..
Alıyorsun güzel bir domain oturyorsun bekliyorsun yerli yabancı yatırımcıları adamlar profesyoneller sana ne vereceklerini ilk başta söylüyorlar (Eğer yatırıma uygun bir alan adınız varsa) size 300 bin dolar veriyoruz bu kadar sene içersinde bunu bunu yapacağız gelin ortak olun size 5 sene içinde bu parayı ödeyelim derler Süper teklifler var süper fiyatlar var ...

Ama bazen arkadaşlarımı görüyorum abi 1000 YTL vereyim alan adına peki diorum kardeşim sen satarmısın bu fiyata bu alan adını valla abi hayır satmam der :D

Alan adı olayı acaip garip ama yine jenerik bulsam yine alırım.. (Benim beğendiğim isimler olacak)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı dert bendede var. proje aklıma geliyor hemn domain arıyorum buluyorum alıyorum. ve bu şekilde 30 u geçik domainim var. domain işi gerçekten hastalık.. acaip zevkli oluyor domaini alırken ararken ama öyle boş boş bekliyolar. işte bir kaç tane düşürdüm domain sonra pişman oldum baktım hemen alınmış. üzülüyor insan düşüncede her sene yenileme parası vermek zorluğuda var.. acaip bi hastalık bu...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Bendeki hastalıkta buna benzer bişi fakat tam anlamıyla değil.

Yaklaşık benimde elimde 50-60 tane domain var fakat toplasanız normalde bu domain sayısı 20 yi geçmez. Domain alırken mümkün mertebe, .com .net. .org .info bütün uzantıları almaya özen gösteriyorum ve ona göre domain seçiyorum :)

Fakat bir seferinde bu davranışı sergilemedim bana bayağı pahalıya maloldu. Galatasaraylı arda turan ı keşfettiğim zaman net org info bunların hepsi boştu ben sadece net i regledim ertesi hafta aklım başıma geldiğinde ise domainlerin yerinde yeller esiyordu.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bendeki hastalıkta buna benzer bişi fakat tam anlamıyla değil.

Yaklaşık benimde elimde 50-60 tane domain var fakat toplasanız normalde bu domain sayısı 20 yi geçmez. Domain alırken mümkün mertebe, .com .net. .org .info bütün uzantıları almaya özen gösteriyorum ve ona göre domain seçiyorum :)

Fakat bir seferinde bu davranışı sergilemedim bana bayağı pahalıya maloldu. Galatasaraylı arda turan ı keşfettiğim zaman net org info bunların hepsi boştu ben sadece net i regledim ertesi hafta aklım başıma geldiğinde ise domainlerin yerinde yeller esiyordu.

evet insan onuda düşünüyor. birde bazı domain kayıt firmaları aranan domainleri almazsan kendileri kayıt ediyolar. bu başıma çok geldi. arıyorum 2-3 gün sonra bakıyorum tekrar reglenmiş..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir defada 30 domain kaydedip, o domainlerin 2 yıl sonra adını bile hatırlayamayınca, siteleri unutup düşürdüğüm için artık domain alırken çok seçici oluyorum.
Saçma domain değillerdi kesinlikle. Çünkü geri almak için bu yıl backorder bile denedim. :)
1 yıldır yeni domain almadım.

Tavsiyem, yapabileceğiniz türdeki domainleri almanızdan yana. İlerde yaparım diyerek domain almayın. Zaten jenerik domain yani satar para kazanırım denilecek domain kalmadı artık.

5 adet domain duruyor önümde masa üstünde.. tek kelime jenerik sadece şuan değil 3 yıl 5 yıl sonra popüler olucak kelimeler ve ben reglemeye üşeniyorum desem :)

ayrıca ben artık domaini almadan önce siteyi tamamen hazırlıyorum.. bir domainime kuruyorum herşeyi hazır oluyor.. hit geliyor sonra domaini alıp siteyi kuruyorum:)

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Elimde 200 civarı domain var, hatta 40 tanesi pr4 oldu üşeniyorum içerik atıp link satmaya. :)

Yayında 1 tane düzgün sitem yok hiç 500 tekil hitim olmadı mesela. :D

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ekstra ben sana içerik sağlamaya hevesli insanlar buluyim domainleri istedikleri ns e yönlendir yarı yarıya çalışın :)

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ekstra ben sana içerik sağlamaya hevesli insanlar buluyim domainleri istedikleri ns e yönlendir yarı yarıya çalışın :)

Bir kötü huyum daha var, kesinlikle ortak çalışmam.
Batsamda çıksamda yanlız kurt rolündeyim.
Ücretli olarak içerik arttırmayı düşünüyorum, 50 civarı domainin uzatması var onu yapıyım maddi duruma göre :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi