İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AlanAdlari.com Genel Bakış

AfMeSu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
logo.png

AlanAdlari.com yakın zamanda açıldı. Ve geniş bir domain portföyü oluşmaya başladı sitede.. Projesine domain arayanlar, kendi bütçeleri elverdiğince alternatifleri de oradan sorgular oldu. Ben de kısaca Dijital Emlak Piyasası'nın işleyişinden bahsedeceğim sizlere... Şunu da belirteyim proje geliştirilmeye devam etmektedir. Bazı sıkıntılar vardır ve bu sıkıntıları gördükçe site üzerinden geri bildirim de bulunabilirsiniz. Proje geliştirici arkadaşlar en kısa sürede müdahale edeceklerdir.

Öncelikle şu bilgileri paylaşayım.
Alanadlari.com internet sitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Teknoloji Geliştirme Bölgesi A-1 No:29 Urla İZMİR adresinde faaliyet gösteren 6Q İletişim Teknolojileri AR-GE Hizmetleri'ne aittir.

Kısaca şu bilgileri de paylaşayım. Alan Adları alıcı ile satıcıları bir araya getirerek satışa aracı hizmeti sunmaktadır. Hizmet Bedellerine buradan bakabilirsiniz. Ama ben domainciler için kısa bir bilgi vereyim. %10 komisyon ile çalışılıyor. 1.000 TL ye sattığınız bir domainin ücreti 900 TL olarak hesabınıza yatıyor. Firma aracılık faturası kesiyor. Vergisi algısı her şey içinde...

Geçelim site hakkında bilgi vermeye.. Üye olmak çok kolay.. Yalnız şuna dikkat etmenizi tavsiye edeyim.. Alan adlarınızın who is indeki mail ile üye olursanız domain eklemeniz kolay olur. Onaysız olur. Ancak her mail ile de üye olabilirsiniz.

01.JPG

Üyelik kısmını anlatmama gerek yok, geçelim üye olduktan sonra domain ile ilgili menülere...
  • Alan Adı Ekle
  • Alan Adlarım
  • Alıcı Kontrol Paneli
  • Satıcı Kontrol Paneli
  • Transfer Merkezi
  • Ödeme
  • Sorularım
  • Kişisel Bilgilerim

02.JPG

Tek tek bir göz atalım menülere... Alan adı ekle.. Aynı anda 100 alan adını birden ekleyebilirsiniz. Başta da belirttiğim gibi who is maili ile üyelik mailinizin aynı olması önem arzediyor. Aksi takdirde mailinize gelecek onay mailiyle domaini aktifleştirebilirsiniz.

03.JPG

Domainlerinizi kategorize edebilir, fiyat belirleyebilir, teklif usulü de satışa çıkarabilirsiniz. Yönergeleri izledikten sonra alan adlarınız eklenecek ve Alan Adlarım bölümünde yerini alacaktır.

04.JPG

Alıcı Kontrol Paneli - Satıcı Kontrol paneli isimlerinden de anlaşılıyor. Resimlerinden de görüldüğü gibi sizden alınmak istenen alan adları ile sizin almak istediğiniz alan adları arasındaki yazışmaların bulunduğu panellerdir.

05.JPG

06.JPG

Transfer Merkezi alan adı alımı veya satımında anlaştığınızda o alan adının akıbetini, hangi aşamada olduğunu takip edebileceğiniz paneldir.

07.JPG

Misal bir domain domain arıyoruz... Firmamız Elmas üzerine bir domain arıyor. Kelimemiz elmas..

08.JPG

09.JPG

10.JPG

Alımı gerçekleştirerek örnek vermek isterdim ama ELMAS a gücüm yetmedi. =)

Kısaca bilgilendirmek istedim sizleri.. Kafanıza takılan sorularınız olur ise www.alanadlari.com üzerinden...Twitter üzerinden... Hatta buradan konu altından ya da özel mesaj ile tarafıma sıkıntıları dile getirebilir. Projeyi nasıl daha güzel yerlere getirebiliriz konusunda fikir alışverişinde bulunabiliriz.

Unuttuğum, atladığım ya da yanlış bildiğim konular var ise affola.. Uyarırsanız o konuları da ekleyebiliriz buraya...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5