İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

alantron

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Alantron'da bir domainim var arkadaşlar, mesafe.net whois çektiğimde benim bilgilerim haricinde biri çıkıyor bu nasıl olabiliyor?

T

trgy

Misafir
who.is bilgilerimi gizle demiş olabilir misin? Eğer öyle birşey yaptıysan domain firmaları kendilerine ait bilgileri koyabiliyorlar.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Alantron'da alt bayi sistemi var. Örnek ben Netinternetten aldım domaini kayıt eden ALANTRON BLTD. görünüyor ama Netinternet'in bilgisi de yazıyor.

Panelonline.net paneli verdilerse sana eğer oradan değiştirdinde direkt whois bilgileri değişiyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hayır abuk birisi çıkıyor :p domainide buradan bir arkadaştan aldım mesafe.net bir sorgula bakalım... Normalde kendi adım ve soyadım ile kayıtlı panelde de öyle görünüyor...

T

trgy

Misafir
who.is adresine mail at değiştirsinler. bazen hata olabiliyor bilgileri yeniliyorlar tüm whois bildiren noktalar.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
İyi ama bu şekilde güven problemi yaşamayacakmıyım bunlarla? Ben 200 kadar adresi ki bunların %80 kadarı kurumsal ciddi firmalara ait alan adları bu firmaya taşımayı düşünüyordum... Yarın öbürgün o alan adlarında böyle abuk karışıklıklar olursa ne yapacağız? Godaddy' de de kalmak istemiyorum Türk firması varken ICANN tarafından akredite edilmiş ama böylede olmazki...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Buraya mesaj yazdığım günden beri adamlar açtığım tickete bile cevap vermiyor sanırım bu firmada uzak kalınacaklar listesinde olacak...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5