İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Alexa düşürme gurubu

M4HMuT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Sayın yöneticiler..

Forumda son günlerde "Moda" haline gelmiş olan alexa düşürme gurubu adındaki konuların engellenmesi site güncelligi için daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum.Forum kullanıcıları abarttı artık bu işi alexa formuna döndü site.

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
katılıyorum. kaldırılırmı başka bi çözüm mü bulunur bilemiyorum . ama böyle bir sorun olduğuna inanmaktayım.

X

Xman

Misafir
Neden sorun? Açıklayın lütfen. Alexa başlığı altında açılan alexa düşürme guruplarının size yada foruma ne zararı var, açıklayın lütfen. Çıkyorsunuz ilgi çekmek adına ilginiz alakanız olmayan konular hakkında ahkam kesip karar veriyorsunuz. Alexa gurubu kurmayalım, pagerank güncelleme konusu açmayalım, facebook hesapları hakkında konuşmayalım ne işimiz var o zaman bizim burada.

Bir konu açmadan önce 2 dakika düşünün ve açtığınız konunun nerelere gideceğini iyi hesaplayın lütfen..

M4HMuT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Neden sorun? Açıklayın lütfen. Alexa başlığı altında açılan alexa düşürme guruplarının size yada foruma ne zararı var, açıklayın lütfen. Çıkyorsunuz ilgi çekmek adına ilginiz alakanız olmayan konular hakkında ahkam kesip karar veriyorsunuz. Alexa gurubu kurmayalım, pagerank güncelleme konusu açmayalım, facebook hesapları hakkında konuşmayalım ne işimiz var o zaman bizim burada.

Bir konu açmadan önce 2 dakika düşünün ve açtığınız konunun nerelere gideceğini iyi hesaplayın lütfen..

Beni bukadar KÜÇÜK düşüremezsiniz ne siz nede bir başkasının buna hakkı yoktur..!

1 başlık açılır herkes toplanır orada görüşülür ve anlaşılır.Foruma 100 konu açmaya deyemez.

Pagerank ve facebook hakkında herhangibi bir yorum yapmadım ve böyle bir konum yok.

Konu haftalardır dikkatimi çekiyor ve yönetimle paylaşmak istedim.Ücretli üye olabilirsiniz fakat yönetimden degilsiniz.GEREKSİZ diyip gecebilirsiniz.Bir kazanç saglıyorsunuz anlaşılan...

X

Xman

Misafir
Kimse sizi küçük düşürmüyor, biraz araştırın irdeleyin öyle konu açın. Evet yönetimde değilim ama bu forumda yöneticilik yapmış eski bir üyeyim ve profilimdeki sarı renk için herhangi bir ücret ödemiyorum, benim için hiç bir önemide yok.

Forumda kimin nasıl hareket edeceğine kaç tane konu açılacağına vs. siz karar veremezsiniz, varsa sizi rahatsız eden bir durum yönetimle paylaşmanın ilk yolu report edip görüşünüzü bildirmektir, gelipte buradan konu açarsanız her türlü cevaba muhatap kalırsınız.. Kaldıki burada sizi rahatsız edecek bir durum söz konusu değil, girip o konuları okumak zorunda değilsiniz benimde gereksiz gördüğüm onca konu var her biri için buraya şikayet başlığımı açalım.....

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhabalar;
Webmaster sitesindeyiz birçoğumuzunda sitesi mevcut sitelerimizi geliştirmek için birkaç projeye atılım yapıyoruz alexa düşürme grubuda bunlardan biri ve siteler için deyimi yerinde ise "yağ,bal" etkilerini hepimiz görüyoruz...

Forumu kirleten birşey yok aksine ilk uygulanan sistemlerden biriyiz ve üyede çekebiliyoruz foruma... Hem üyeler siteleri için yardım almışken hemde iyinet.com'a üye kazandırmış oluyorlar...

Ayrıca;
Tek bir başlık olursa çok zor olur...

Alexa grupları 10'ar kişiden oluşuyor ve yaklaşık olarak 100 dakika sürüyor bir tur peki bir başlıkta toplansak 100 kişi olsak muazzam bir süre olur ve surf olayı tamamen biter.

Anlayışınız için teşekkür ederim.

M4HMuT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Anlatamadm galiba mesela bir ara bir arkadaş bi webmaster gurubu topluyordu.Bunun için bende varım deniliyordu böyle bişey yapılabilir.

Herkes bir konuda bende varım dese ondan sonra kişiler guruplara bölünse daha güzel olacaktır.Saygılarımla

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Anlatamadm galiba mesela bir ara bir arkadaş bi webmaster gurubu topluyordu.Bunun için bende varım deniliyordu böyle bişey yapılabilir.

Herkes bir konuda bende varım dese ondan sonra kişiler guruplara bölünse daha güzel olacaktır.Saygılarımla

Takip Edilmesi çok zor olur... Mesela 10 grup var ve bir kişi birden fazla grupta karışıklık olur :)

Alexa bölümü varsa hakkını vermek lazım değilmi :)

Yani şuanki yapılan işlem en makulu.

sobot

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yorumları okuyorumda ; ilk olarak şunu diycem , burası bi webmaster sitesi ,siteye zarar vermediği üsrece aynı başlık altında üyler bi işbirliği yapıyor.5 -10 kşi bi araya gelmiş alexa kardeşliği yapıyor faydasınıda herkes görüyor...site kurallarına aykırı bişey yok... olsa zaten modlar adminler gereğini yapar. diğer bi konuysa bence de bu bikaç kişiden oluşan grupları 100-250 kişilik tek bi grup haline dönüştürebilirsek daha güzel olur tabiki... ama o zaman kim katılım gösteriyor kim göstermiyor takip edemeyiz ki.Dürüst olan gelsin biz açığız her teklife buyrun yüzlerce kişilik dolaşım grubu yapalım yeni bi başlık altından devam edelim.herkes dürüstce davrancaksa buyursun...

chalap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Burası webmaster sitesi arkadaşım ve alexa sitesindeki sıralama da webmasterları yakından ilgilendiren bir konu.
Bir webmaster sitesinde de Webmaster konularının forumu kirlettiğinden bahsedilemez...

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
İnsanlarin birbirlerine yardim etmesinin ne gibi bir kirliliği ve kötülüğü olabilir ki? Bence bu sadece sizi rahatsız etmiş, ben şahsım adına bu durumdan gayet mutluyum ve site açacağımda mutlaka arkadaşlarla beraber çalışmayı düşünüyorum.

Bazen Türk milleti birbirini eziyor diye şikayet ederiz, şimdi de birbirimize yardım edip yücelttiğimiz için şikayet etmeyelim lütfen. Yardımlaşmak zaten İyinet forumunun bir öğesi.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Sayın yöneticiler..

Forumda son günlerde "Moda" haline gelmiş olan alexa düşürme gurubu adındaki konuların engellenmesi site güncelligi için daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum.Forum kullanıcıları abarttı artık bu işi alexa formuna döndü site.

Dedim herhalde arkadaşın hit arttırma sitesi, auto hit, ptc yada ona benzer bi sitesi varda ondan rahatsız oluyor. Konularınızı arattım ama alakalı bişey bulamadım.

Anlamadım valla niçin rahatsız olduğunuzu, alexa hakkında birkaç makale okumanızı tavsiye ederim, niçin önemli olduğu vs. google arama motorlarında aratırsanız ilgili kaynaklara ulaşabilirsiniz. Ayrıca burası webmaster forumu ve webmasterlar içinde önemli bir çalışmadır alexa.

Saygılar...

toros

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
alexa dayanışmasının forumda kirliliğe neden olduğunu düşünmek için insanın aklından zoru olmalı. Forumlardaki başlıklar konuyla ilgili kişilerin yardımlaşması, fikir alış-verişinde bulunması için vardır. Forumların en somut etkili olduğu bölümlerin başında webmaster arkadaşların ticaret yapması, alexa başta olmak üzere link dayanışması olarak görüyorum. Bence bu talebi dillendiren arkadaşın konuyu bir daha düşünmesi gerekiyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5