İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Alexa'yı 100k'Ya çekme sırrı

H

halilarici

Misafir
Alexa Sparky'i çok kişi bilmiyor bilenlerde sadece alexa değerini görmemizi sağlayan bir eklenti olduğunu sanıyor.Aslında Alexa Sparky bilgisayarımızda Mozilla'nın bir casus eklentisi olarak çalışır.Yani biz farkına varmadan girdiğimiz siteler hakkında bilgileri Alexa'ya gönderir.Kısacası bizim sevdiğimiz,sürekli takip ettiğimiz,uzun süre durduğumuz siteleri öğrenip bu siteleri yukarılara taşır.

Alexa'nın Genel Mantığı
Herkes Alexa'nın yükselişini hite bağlar.Ancak bu kesinlikle yanlıştır.Alexa ziyaretçilerinin bağlılığına ve ziyaretçiyi uzun süre sitede tutan websitelerini sever.

Alexa Sparky eklentisini bilgisayarınıza yükledikten sonra hep sitenizde dolaşın daha sonra başka bir bilgisayardada aynısını yapın (eğer çalışıyorsanız iş yerindeki pc), arkadaşınıza yaptırın. 1 hafta sonra alexanız nerdeyse 2 katına yükselecektir.(1 milyon ve üzeri alexa değerine sahip olanlar için)

Buraya kadar Alexa Sparky'nin bizim Alexamızı yükselttiğini anladık

Asıl mesele şimdi burada başlıyor.Nedir o?
Alexa Sparky kullanan insanları nasıl websitemize sokarız ve vakit geçirmesini sağlarız?

Asıl iş burada başlıyor..

Bunun bir çok ücretsiz ve ücretli yolu var..

Öncelikle sitenize directory.siteadi.com şeklinde altdomain açıp ingilizce bir dizin sitesi kuruyoruz.(internette her yerde bulabilirsiniz scripti)

Daha sonra digitalpoint forumlarına üye olup Dizin Siteleri Tanıtım bölümüne dizin sitemiz hakkında kısa bir ingilizce açıklama yazısı yazıp konu açıyoruz.

Buradan yaklaşık günde 150-200 kadar Sparky kullanan kişi sitenizi ziyaret edicek ve sitelerini dizine eklerken sitenizde vakit geçirekcektir.

Sadece siz Sparky kullanarak bile alexanızı 500k lara bile taşıyabilirken günde 150-200 kişiyi düşünün bu durumda çok kısa bir zamanda alexanın 300kya ve ardından günlük 20-30k olarak artmaya devam edecektir.(tabi digitalpointteki konuyu canlı tutmanız gerekmektedir. Ancak sakın flood yapmayın)

Böylelikle sitenizin Alexa değeri 100k lara kadar yanaşacaktır. Bundan sonra nasıl sparkyli kullanıcı buluruz sorusunu birazda siz düşünün ufkunuzu genişletin internetin sınırsız nimetlerini kullanın.

Örneğin ben dizin sitelerinin tanıtımını yapan sitelere iletişim bölümlerinden ulaşıp kendi siteminde tanıtımı yapmalarını istedim ve hem prli backlink aldım hemde sparky ziyaretçisi çekmiş oldum siteye.

beguum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Çok teşekkürler.İşe yarar bir paylaşım olmuş.Alexa ve google ilişkisi her zaman kafamı karıştırmıştır.Alexa'da yükselince google'da da yükselebilir miyiz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5