İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

algoritma önerinizi bekliyorum (yardım)

erxomiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar bi sorunum var çözemedim. Şimdi müşterimiz yöentim panelli bir resim galerisi istiyor önreğin bir fuar ismi girece ve o fuar kategorisin ait rsimler girecek/yükleyecek bunu nasıl yapabilrim. KMategori alt kategori mantığıylamı başka birtürlü mü? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşkkürler..

tahsindemirkan

Mikro Yazılım Bayi
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
oluşturulacak veritabanları:

galeriadı
id - ad

----------
resimler
id - galeriid - resimurl

öncelikle galeri adı oluşturma kodları hazırlanacak.
sonrasında ör: fuar1 adında galeri oluşturulacak.
fuar1 e otomatik olarak id girilecek.
resim ekle bölümü hazırlanacak
resim ekleme formuna list menu oluşturulacak.
menüde galeri adları yer alacak.
galeri adlarının otomatik olarak yer alması için menü kodu while içine alınacak. while "galeriadı" veritabanını çekecek.

ör:
----------------------
<select name="menu">
while(sorgu) { $galeriid=galeri['id']; $galeriadi=galeri['ad']; echo"<option value='$galeriid'>$galeriadi</option>"}
</select>
----------------------

menüden fuar 1 i seçtiğimizde value bölümünde yer alan id numarası ekleyeceğimiz resmin veri tabanında galeriid bölümüne kaydolacaktır.

resim url bölümünede resmin adresi kaydolacak.

sitede galeri.php?id=1 şeklinde 1 numaralı galeriyi gösterebilirsiniz.

while ile sayfaya galeri adlarını çekebilirsiniz. böylelikle her eklenen galeri otomatik olarak orada yer alacaktır.

kolay gelsin =)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5