İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Alibaba.com

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Her sektör gibi zamanla gelişiyor arkadaşlar ... Hani bilmez etmezler yapamazlar demişsiniz ama siz siteyi oturttuktan ve belli bir kitleyi yakaladıktan sonra emin olun birçok kişi öğrenir:) Para olarak büyük bi potansiyele sahip bi pazardır...

Ama işi bilmiyen uğraşmak istemeyen için zor .Gördüğüm kadarıyla köy köy fuar fuar dolaşıp tanıtım yapıyorlar...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Nakliye aslında büyük sorun değil. Exworks şartı ile de başlanılabilir.

Zaten amaç üreticiye e-ticaret desteği vermek.
Ürünün bir tek satıcısı yok, ama alıcısı satıcısından kat kat fazla.

Soğanın kilosu şimdi neden 3,5TL? Çünkü ihraç ediliyor.
Geçmiş yıllarda soğan neden tarlalarda çürüdü, derelere döküldü? Çünkü alıcısı yoktu.

B2C düşünmeyin sadece, B2B hatta B2Export düşünün.

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bunu üretene anlatmak oldukça zor olur ama ufak koop veya birlikleri bu işin içine adapte edilebilirse bu kurulum ve alt yapı için devlet teşviği bile alınabilir.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Tarımla uğraşanlar ile değilde tarım desteği veren mühendisler var, bu ziraat mühendisleri tek bir firma yada kişi ile çalışmıyor atıyorum izmir bilmem ne ilçesinde çalışan 5 ziraat mühendisinin 50 büyük sera yatırımcısıyla ilişkisi var ve bu insanlar cahil değiller, interneti ve gelişmeleri takip ediyorlar. Sorun iyi bir ürün ortaya çıkarabilmekte.

Logo yada alibaba konusuna gelince, alibaba'nın bu işlerden haberi yoktur ilgilenmiyorlardır bile. Sadece logo bunlara yazı yazıp parasıyla danışman istemiştir, arada böyle sistemler düşünüp seminerler yaparlar çok ciddiye alınacak birşey değil bu zaten her ay bayii toplantıları ve seminerleri var yıllık bilmem kaç milyon dolar cirosu olan bir yazılım şirketi birkaç on bin dolar harcayıp acaba hangi sektöre el atsam diye nabız yoklayan bir seminerinden başka birşey değil anladığım kadarıyla.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Ben LOGO'nun yaptığını süper profesyonel olarak görmüyorum ve yukarıda da belirttim, bizden gerilerdeler.
GG sistemi + danışmanlık yaparak pastadan büyük pay almak bunların amaçları.
Alibaba ise işlerinin artısı.

Ziraatin içindeyim ve emin olun çoğu internet, e-ticaret konusunda cahiller. Biz bunlara destek olacağız zaten.

T

trgy

Misafir
Ben LOGO'nun yaptığını süper profesyonel olarak görmüyorum ve yukarıda da belirttim, bizden gerilerdeler.
GG sistemi + danışmanlık yaparak pastadan büyük pay almak bunların amaçları.
Alibaba ise işlerinin artısı.

Ziraatin içindeyim ve emin olun çoğu internet, e-ticaret konusunda cahiller. Biz bunlara destek olacağız zaten.

Abi senin tükan :)p) nerde gelem bari muhabbet edelim canım sıkılıyor zaten. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5