İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Alınan linkin süresi önemli mi?

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bir forumda imzama sitemin linkini vererek link almış oldum. O forumdan aldığım link şu anda webmaster tools kısmında gözüküyor. Link almış olduğum forumdan imzam silindi, silineli yaklaşık 1 ay oldu. Fakat hâlâ webmaster toolsta o siteden benim siteme link geldiği görünüyor. Diyeceğim şuki:
Alınan linkin süresi ne kadar önemli. Bir kere webmaster toolsa düştükten sonra bir daha silinmiyorsa sürekli link almaya gerek yok sanırım?

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Yanılıyorsunuz. Sürekli olarak link alımı yapmak gereklidir. Aldığınız link bir aylıksa googlede bir aydan sonra silinir. Googlenin algoritması bu kadar küçük işlevleri farkedecek büyüklüktedir. :D Hatta daha fazlasını....

T

trgy

Misafir
Ne kadar uzun süreli ve kalıcı alabilirsen o kadar iyi. Kısa süreli link alan sitelerde başarı elde etmek zordur. Elde edersin fakat kısa süre sonra gerilemeye başlar. Link alacaksanız en az 3 aylık almaya çalışın.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Ne kadar uzun süreli ve kalıcı alabilirsen o kadar iyi. Kısa süreli link alan sitelerde başarı elde etmek zordur. Elde edersin fakat kısa süre sonra gerilemeye başlar. Link alacaksanız en az 3 aylık almaya çalışın.

Son zamanlarda 3 aydan sonra kalkırılan linklerinde her iki siteyede zarar verdiğinide gördüğüm oldu. Her iki siteninde Pr değerleri düştü. O yüzden eğer link alacaksanız kaliteli ve sürekli olmasına dikkat ederseniz sizin için en yüksek veririmi sağlayacaktır.

T

trgy

Misafir
Benim her zaman mantığım şudur. Gözüme 2-3 siteyi kestiririm oranın sahiplerine ulaşırım bir şekilde ve anlaşma yaaprım her ay düzenli parasını gönderirim linklerim orada kalır sürekli olarak. Çok siteden link almaktansa bu şekilde link almak daha mantıklı geliyor bana. Arada sırada da 3 aylık link falan ile desteklenir. :)

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Benim her zaman mantığım şudur. Gözüme 2-3 siteyi kestiririm oranın sahiplerine ulaşırım bir şekilde ve anlaşma yaaprım her ay düzenli parasını gönderirim linklerim orada kalır sürekli olarak. Çok siteden link almaktansa bu şekilde link almak daha mantıklı geliyor bana. Arada sırada da 3 aylık link falan ile desteklenir. :)

Kesinlikle süreklilik hem link alan kişisinin sitesinin, hemde link veren sitenin gidişatı için önemlidir. Google her zamankinden daha akıllı artık. Kısa süreli link olunca hemen bunu farkedip ceza veriyor. Tüm link alacak arkadaşlar; 3 aylık altında almamanız tavsiyedir.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5