İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

All in One SEO Hakkında (noindex)

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Merhaba,

All in one seo eklentisi hakkında bir kaç sorum olacak. Eklentide etiket ve kategori sayfalarında "noindex kullan" kutucuğundaki check işaretini vakti zamanında kaldırmıştım. Sonrasında etiket ve kategori sayfalarından gelen olmaya başladı haliyle. Ancak bu durumun duplicate içerik olarak algılanacağını savunan bir kaç yazı okuduktan sonra tereddüte düştüm.

İzninizle sormak istediklerim şunlar;

1. Bu şekilde kullanmaya devam etmem açtığım yeni konular için sorun oluşturabilir mi?
  2. Ayarları "noindex" olarak işaretlediğimde yaşadığım ziyaretçi kaybı, duplicate damgasından zamanla kurtulan yazılar sayesinde telafi olur mu?

Saygılarımla

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Durumun arama motoru tarafından duplicate olarak algılacağını şiddetli olarak savunanlar var. Bu nedenle neredeyse yeni wp kuran herkese genellikle aynı içeriği oluşturan sadece tek sayfayı indexletmek gerektiği söylenir.

Şahsen duplicate olarak kullanmayı denemedim. Bundan emin olmanın yolu bence deneme yanılma yapmaktır.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Şahsen duplicate olarak kullanmayı denemedim. Bundan emin olmanın yolu bence deneme yanılma yapmaktır.

Öneri için teşekkür ederim. Denemeyi düşünüyorum, yanılmaktan da korkuyorum. Değişikliğe gidersem sonuçlarını burada paylacağım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Peki blogunun durumu nedir? Riske değer mi? Bence iyi analiz etmelisin. Önemli hitin o indexlenmiş sayfalardan geliyor olabilir.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Aynı soruyu bende merak ettim, kategorilerde no index işaretli kullanıyorum ama etiketlerde işaretli değil no index, herhangi bir sorun olurmu acaba bu durum ?

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Etiketleri kullanıyorsan, kategorilere gerek yok. Kategori başlıklarından ziyaretçi geliyorsa, aynı başlıklarla konu açmak ve beklemek daha akıllıca. Hem kısa url hem daha etkili.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
bu dediğiniz all inseo dan ziyade sitemap da yapılırsa sıkıntı oluyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5