İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Allods Online - Türkçe seslendirmeli MMORPG!

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Merhabalar,
Uzun süredir neredeyse her yerde bannerlarını gördüğümüz bir oyundan bahsedeceğim sizlere. Allods Online!

Allods Online nedir?
Rusya’nın en başarılı oyun stüdyolarından olan Astrum Nival tarafından hazırlanan Allods Online yine aynı stüdyo tarafından 90’ların sonunda PC platormu için piyasaya sürülen Rage of Mages serisi taban alınarak geliştirilmiş fantastik bir MMORPG oyunudur. Fantastik öğelerin bilim kurgu unsurlarıyla harmanlandığı destansı bir evrende geçen Allods Online, Rusya’da aldığı ödüllerin yanı sıra birçok online oyun profesyoneli tarafından son zamanların en iyi online oyunlarından biri olarak gösterilmektedir.
Allods-Online-Oyun-MMORPG-Turkce-3D.jpg

Allods hakkında görüşler.
Şimdiye kadar oynadığınız tüm mmoları unutturacak.
Freetoplay

Her mmo severin kesinlikle denemesi gereken oyun.
Level

Kaliteli bir mmorpg arıyorsanız Allods tam size göre.
Aliveingames

Boyutu!
Tamam, Allods grafik olarak gayet başarılı ve seslendirme olarakda bir ilk. Fakat oyun ne kadar güzel olursa olsun herkesin oynayacağı yapıda olmalıdır diye düşünüyorum. Allods online için indiriceğiniz oyun dosyası tam 4 gb. Ve bunu indirdiğinizde bilinmezdir yine bir dez avantaj belkide dosyaları winrar ve benzeri programlar ile çıkartıp bir klasörde toplayıp kuruluma geçiyorsunuz. Winrar (ve benzeri) kullanabilen var, kullanamayan var. Çocuk oyuncular var, büyük oyuncular var. Yüksek boyutunu azaltmanın bir yolunu bulurlarsa hem kotalı oyuncularda oynayabilmiş hem de daha çok oyuncusu olmuş olur. Çoğu kişi evine kargo bedeli ödeyip dvdsini alıyor ama yine de bir hal çare düşünülmesi gerekilen oyunlardan.

Reklamları
Özellikle Türk oyuncuların hoşuna gidebilecek tarzda bannerlar hazırlamaya çalışmış ekibi. Bannerlarına Türk Bayrakları eklemişler ve ihtiyaçtır diye düşünüyorum herkesin rahatlıkla oynayabileceği bir harita, Türkçe npc seslendirmeleri, ücretsiz duygu hareketleri ve neler neler. Türkiye çapındaki reklamlarında ''İlk ve Tek Türkçe seslendirmeli MMORPG oyunu'' ibaresini kullanmaları onların oyuncu kitlesine oyuncu kattı belkide. Ve Türkiye'ye geldiği anda ülkemizin önde gelen oyun parası satış siteleriyle birlikte yine ülkemizin önde gelen internet kafelerinde afişlerini ve ücretsiz dvdlerini dağıttılar. Bu da onlar için bir artı oldu. Şu sıralarda oyunla ilgili neredeyse her sitede background reklamcılık anlayışı içine girmiş durumdalar. Sitelerin arkaplanlarına oyundan resimler ekleyerek oyuncu çekmeye çalışıyorlar.

Oyun Parası
Allods diğer yabancı oyun firmalarının aksine kendini biraz daha Türk oyunculara adayarak onların paypal kullanmadığını anlayıp kontörle ödeme sistemine geçtiler. Bu da onlar için bir artı. Ne alaka derseniz, uzun süredir piyasada olan ve şu sıra hala piyasaya giren oyunların neredeyse tamamı paypal ve benzeri yollar ile satışlarını gerçekleştiriyordu ve bu da oyun parası satan firmaların işine geliyordu. Allods'da ise oyuncular SMS ile belli kodları yollayarak istedikleri zaman kristal alabiliyorlar. Bunun yanı sıra Allods güvenli bir alışveriş ve rahat seçim yapmak için sitesine banka banka ödeme yapabilecekleri site isimlerini yazmış. Bu da bir artı...

Yönetim
[OY] yani oyun yöneticileri sürekli belli noktalarda üyelere anlık olarak cevaplar veriyorlar. Örneğin oyuna yeni başlayanlar için hazırlanmış bir mapde bir adet OY bekliyor ve sorduğunuz sorulara ne kadar basit olursa olsun cevap veriyorlar. Bu da yine dediğim gibi bir artıdır oyun adına...

Denemek için lütfen oyunun resmi sitesi'ni ziyaret edin...

Diyeceğim o ki, denediğim mmorpgler arasında ilk sıralara yerleşebilen bir oyun oldu Allods Online. Oyun hakkında sorusu olan arkadaşlar bu konu altından bana ulaşabilirler. Denemenizi tavsiye ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5