İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Altın katlanacak

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
geniş kapsamlı takip ederim bu konuları,geçen hafta iki üç yerden açıklamalar duydum ve sizlerede önermek ve tartışmak istedim.bir çoğumuz biliyordur zaten.

1 1,5 hafta önce Christopher Wood altın fiyatlarının bu sene 4 kat , hatta daha fazla artıcağını söyledi,türkiye'den de bu konu hakkında yorumlar gelerek olası bir durum olucağını söylendi.ben iyi fırsat olucağını düşünüyorum araştırıyorum biraz daha;

siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz,bilgiler ışığında bi ortak karar alarak birbirimize yol gösterelim. ;)

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evet, iyi bir miktarı altına çevirmeyi düşünüyorum.

az daha araştırmak gerekiyor.güzel fırsat

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Spekülasyon yapıldığını düşünmüştüm ancak bir süre önce altın ile kanser tedavisi konusunda bazı gelişmeler olduğu ortaya çıktı.. Doğruda olabilir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Spekülasyondan başka bir şey degil bu tür açıklamalarının yapması altın firmaların yaygarası sözleri dikkate alınan bazı ekonomistlere bu yorumları yaptırarak bir ürünün satışını hızlandırmaktan bşka bir şey degil.

Bunu petroldede yaptılar ve petron alımı yapan firmaların zamı yememek için stoklama yapması ve yine son belli varili 140$ dan 40$ düştü petrol bu kadar hızlı yükselmesind ebir şeylerin oldugu belliydi 40$ düşmesi cok cabuk oldu.

o yüzden ilerde su yükselcek bu düşücek olayına pek güvenmiyorum petrol, dolar, antın vss gibi şeyler gündeme göre degişir.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanmıyorum. Altın ancak karlı bir yatırım aracı olduğunda katlanır. Şu sıralar ise tarihin en düşük faizleri ve hızla yükselen borsalarla karşı karşıyayız. Krizin dalgaları etkisini yitiriyor. Artık üretime geçilmeye başlanacak ve hükümetlerce kriz rehavetinden tembelliğe dönüşen piyasa hareketlendirilecektir. Zaten temmuzda bunun en belirgin ipuçlarını aldık. Tavsiyem altına değil borsaya yatırım yapmanız.

Ağustos ayında ise "bana göre" A tipi fonlar ortalama günlük %0.3-%0.5 verebilir. Tabi yatırım tavsiyesi değil, kişisel görüştür.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Altın 2009 ekim sonları artışa geçmesi bekleniyor.

yarın detaylı konuşucam bir kaç kişiyle,ama benim aklıma yatıyor eğer olursa mükemmel bir fırsat.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu kadar ileri bir tahmin kriz çıkışı olduğunu düşündüğüm şu dönem için biraz cesaret işi gibi geldi. Ama ne gibi ipuçları verecekler, neler diyecekler bakalım bi. bende merak ettim.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bugün bir kaç kişiyle konuştum 4 kat olmasada mutlak artıcağını söylediler.

ama yine temkinliyim araştırıyorum.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
altın değilde bu ekonomik kriz ne zaman biter bilgisi olan varmı.burda abd yaşayn biri varsa söylesin lütfen!!!!!!

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
altın değilde bu ekonomik kriz ne zaman biter bilgisi olan varmı.burda abd yaşayn biri varsa söylesin lütfen!!!!!!

Ekonomik kriz bence bitti. Şu anda piyasalar temkin, rehavet, tembellik durumundalar. Birde üretim yatırımları için insanlar artık garanti kriterinde toleransı çok çok azalttı. Hareketlenmenin gecikme nedenide bu biraz. Hükümetler zenginlerini değiştirdiğinde bununda çaresi bulunmuş olucak. tüm bunlar kişisel görüş tabi ki .

zaferr02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
merhaba bir kardeşimin isteği üzerine bende iki kelime yazayım dedim :) sürçü lisan eylersek af ola,

altın ne zaman yatırımcısına zarar etirmiş bilen varmı?
hiçbir zaman altın zarar etirmemiş ama uzun süre aynı trendde devam ettiği olmuştur.
Geçen yıl bir çeyrek (urup)48 TL iken bugün 80TL yani %100 e yakın bir gelir elde edilmiştir.(altının düşeceğine inanmıyorum)
Borsa güzel bir rali yakaladı ve bazı hiseler 3-5 ay gibi sürede %300 lere varan gelirler elde etirdi,bu saatten sonra borsa gibi alternatifleri düşünenler yoğurdu üfliyerek yemeli :)
sürü piskolojisine kapılmadan,ince eleyip sık dokumalı ve pirimsiz,değerinin altında olan kağıtlardan almalı
saygılarımla.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
zafer abi bende altın düşmez diyorum ama bu sene içinde altın 4 kat artıcağına pek inanmıyorum.

iyi bi miktar yatırmayı düşünüyorum altına,kimileri çok mantıklı diyor kimileri bekle diyor.

ama hiç kimse alma iş yapmaz demiyor.acaba beklesem mi,yoksa şimdiden alsam mı aklıma takıldı bu açıkcası :eek:

zaferr02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
zafer abi bende altın düşmez diyorum ama bu sene içinde altın 4 kat artıcağına pek inanmıyorum.

iyi bi miktar yatırmayı düşünüyorum altına,kimileri çok mantıklı diyor kimileri bekle diyor.

ama hiç kimse alma iş yapmaz demiyor.acaba beklesem mi,yoksa şimdiden alsam mı aklıma takıldı bu açıkcası :eek:

savaş çıkmasını istemediğim için 4 kat kesinlikle artmaz diyorum.(Allah korusun savaş çıkarsa artar)
Normal şartlarda bırak 4 katı 2 misli bile artmaz.
(Bu düşünce beni bağlar)

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://bigpara.ekolay.net/index.html?bprtme=6503818598

altın yükselecek diyenler yalnız değilmiş :) Bende çekildim artık hisse tipi fonlardan. borsa yorgun.

borsadaki trendin uzun sürmeyeceği finans sektöründeki parlamaların artık sanayi sektörüne yani üretime yöneleceği belliydi. ama bu işler üretimde finansta olduğu kadar hızlı olmayabilir. sonuçta asıl ekonomi tüketici harcamasıyla canlanacaksa daha bu yıl bitmeli diyorum.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben hala anlamiyorum bu altin degerli oldugu zamanlar yaz zamanlaridir.

Kisin altin fiyatlari duser sadece yazin tekrar artar ekim sonunda nasil olackta altin yükselecek sanmiyorum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben hala anlamiyorum bu altin degerli oldugu zamanlar yaz zamanlaridir.

Kisin altin fiyatlari duser sadece yazin tekrar artar ekim sonunda nasil olackta altin yükselecek sanmiyorum.

Bu genel anlamda Türkiye piyasası için geçerli bir durum, yaz sezonu evlenme sezonu olduğundan durumu olanda olmayanda altın alır ve fiyatlar artar ama bahse konu durum yurt dışı altın fiyatlarının artmasıyla ilgili, eğer yurt dışında altın fiyatları katlanırsa haliyle ülkemizdede katlanır. Olurmu olmazmı onu finanscılar daha iyi bilir ama 4 kat değer kazanması demek altının devletler için şu anlamı taşır, devletler ellerindeki altın değerinde para basarlar buna görede parası değerli yada değersiz olur, 1 ton altın için 3 tonluk para basarsanız paranızın kıymeti düşer, bu durumda altın fiyatları katlanırsa devletler piyasaları canlandırmak için para basabilirler bu aradaki fiyatta bütün dünyadaki milletlerin halklarının ceplerinden çıkar yani halkın cebinden alınıp devletin kasasına konulur, bu kasadan da devletler büyük sermayeleri ayakta tutarak ekonomileri güçlü kılmaya, halklarınıda birşeylerle meşgul etmeye devam ederler. Benim anladığım budur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5