İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AMD X2 DUAL CORE mu CORE 2 DUO mi ?

Adamin1i

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence ASUS F3SA240 tartışmasız. Ben aldım. Muhteşem bir alet :) Masaüstü pc gibi özellikleri ve hızı :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
acer dan uzak dur. Ama amd işlemcide alma :)
Amd ler transistör fazlalığından dolayı daha fazla ısınıyorlar dolayısıyla performansıda düşük oluyor. Masaüstü lerde bile sıcaklık sorun oluştururken dizüstünde hava almayan bir laptop sanırım iç açıcı olmaz

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
acer, datron vb. markalar ikinci kalite ürün kullanılıyorlar. Özelliklede ekran olarak. Bir kaç yıl içinde ömrü tükenebiliyor. Kutulu diye tabir ettiğimiz ürünleri kullanmıyorlar yani. Test aşamasından geçmeyen bu ürünler haliyle ksıa ömürlü olabiliyorlar.
Zaten aynı özellkilere sahip ancak biri toshiba biri acer olunca arada bi 300-400$ fark olabiliyor. Bu farkın neden olduğunu düşünmek gerek, bu denli fark marka fiyatı değil çünkü ;)

ama en azından intel almakla iyi etmişsin...kendimi bildim bileli amd kullanıyorum ama artık intel önde görütüyor, birde laptop olunca zaten tartışmaya gerek yok. Hayırlı olsun ;)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
suan kullandığım bilgisayar amd athlon 64 3000 1 gb ram 160 gb hdd ne bir tıkırtı var nede en ufak bir ısınma sorunu bilgisayar bazen bir hafta acık kaldığı oluyor hicbir şekilde ısınma vs gibi sorunlar olmuyor yaklaşık 2 yıldırda bu bilgisayarı kullanıyorum performans acısından bakılacak olursa gayet hızlı ve takılma ve kilitlenme gibi problemler yok

iq2000

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amd lerin ısınma problemi milattan önce 99999 yılında idi :)

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acer, datron vb. markalar ikinci kalite ürün kullanılıyorlar. Özelliklede ekran olarak. Bir kaç yıl içinde ömrü tükenebiliyor. Kutulu diye tabir ettiğimiz ürünleri kullanmıyorlar yani. Test aşamasından geçmeyen bu ürünler haliyle ksıa ömürlü olabiliyorlar.
Zaten aynı özellkilere sahip ancak biri toshiba biri acer olunca arada bi 300-400$ fark olabiliyor. Bu farkın neden olduğunu düşünmek gerek, bu denli fark marka fiyatı değil çünkü ;)

Bu düşünce tarzı tamamen yalnış.marka parası olarak nitelendirdiğin sadece marka olmaz bir bilgisayarı alınca teknik servis ağı garantinin işleyişide siz farketmeseniz bile bilgisayar parasının içine girer.
Tanınmış marka olman her zaman kalite düşüncesi yaratır ve buda fiyatları tetkiker.
Şu anda datron marka bi dizüstüm var 3 senedir kullanıyorum ve bir kez olsun servis yüzü görmedi ve inanın masaüstü bilgisayardan farksız kullandım 2 ay kapatmadığımı biliyorum aleti

H.A

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amd lerin ısınma problemi milattan önce 99999 yılında idi :)

Kesinlikle...

Ancak performans olarak 4 çekirdekli işlemcilerde intel öne geçebildi...

Orta düzey işlemcilerde tartışmasız lider AMD dir... Birtane oyun açıp denemek kafi gelir fikir için...

Ayrıca Madem transistor sayısı yükseldikçe ısınmadan dolayı performans düşüyor neden yeni çıkan her işlemcide transistor sayısı artıyor ?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Kesinlikle...

Ancak performans olarak 4 çekirdekli işlemcilerde intel öne geçebildi...

Orta düzey işlemcilerde tartışmasız lider AMD dir... Birtane oyun açıp denemek kafi gelir fikir için...

Ayrıca Madem transistor sayısı yükseldikçe ısınmadan dolayı performans düşüyor neden yeni çıkan her işlemcide transistor sayısı artıyor ?

eski teknoloji den bahsediyorum ve ayrıca laptop tan...Kendimi bildim bileli bende masaüstü olarak amd kullanıyorum ancak ne yazıkki dizüstünde aynı başarıyı vermiyor amd ve çok ısınıyor.
Bunun bilgisayarı 1 hafta açık bırakmakla, ya da oyun açıp oynamakla alakası yok adamlar profesyonel donanımlarla sayısal verileri karşılaştırıp bu sonuca ulaşıyor...Kargaya yavrusu güzel gelirmiş :p

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
masa üstü pc lerde amd, diz üstünde intel 1 numaradır.
ayrıca amd artık masa üstü pc lerde çok daha stabil ve daha az elektrik harcar ve daha az ısınır.

kısaca eve normal pc alacaksan hem kesene uygunluk açısından amd almalısın, ama notebook filan alırsan intel işlemci şart....

OyunHost|Hasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Yanlış Düşünüyorsunuz Tmm İntel Core 2 Quad işlemciyi çıkardı geçti de amd nin en kral işlemcisinden bile 2 MB Cache var.ki quad larda 8 MB cache var.Core 2 Duo larda 4MB Cache var.Ben İntelciyim.Dizüstündede - masaüstündede İntel Diyorum !!!!!!

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bence Yanlış Düşünüyorsunuz Tmm İntel Core 2 Quad işlemciyi çıkardı geçti de amd nin en kral işlemcisinden bile 2 MB Cache var.ki quad larda 8 MB cache var.Core 2 Duo larda 4MB Cache var.Ben İntelciyim.Dizüstündede - masaüstündede İntel Diyorum !!!!!!

Yanlış düşünülen bir şey yok. Masaüstündede İntel bir numara zaten şu an. Ancak fiyat performans olarak bakıldığında tek bir işlemci için 320$ para vermek biraz abese kaçıyor. Alınan performansta en fazla %30 civarı oluyor. 2 katı para ama %30 performans... O yüzden masaüstü olarak amd tercih edilebilir diyoruz. Yoksa parayı cebine koyan adam intel alacaktır zaten mantıklı olanda şu an için bu ;)

OyunHost|Hasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabi fiyat bakımından düşünecek olursak AMD daha avantajlı.Yukarılarda fiyattan bahsedilmemişde ben performans,önbellek,hız bakımından söylemiştim :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla ben programlama ile uğraşıyorum masa üstünde şu anda amd athlon 3500+ yani 2.2 Ghz işlemcisini kullanıyorum. Çift çekirdek değil bu alet gayet herşeyime yetiyor. 3 GB Ram, 512 MB 8600 GT ekran kartım ile her türlü oyunu en yüksek seviyede de oynayabiliyorum işlemci hem iş hem oyun için yetiyorda artıyor.

Diz üstü olarak 2.4 Ghz işlemcili Pentium Mobile 4 işlemcili yakın zamanda 1 GB rame yükseltiğim laptopum var oda yetiyor çoğu iş için...

yani ben maks 50-60 dolarlık bir işlemci ile sırf merakından dolayı 300 dolar para verip ama o işlemcinin hakkını verecek işlemler yapmayan kullanıcılardan çok daha mantıklı bir iş yapmış oluyorum...

Başka bir konuda da misal server amaçlı kesinlikle intel işlemcili yüksel cache belleğe sahip olan cihazları tercih edin demiştim...

evde cache belleğim abartı grafik ve hesaplama işleri yapmayacaksam ve video filan işleri ile uğraşmıyorsam bana fazla gelir...

aydingebze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Amd Tercihimdir Yanlız Amd Cok Isınıyor Frekans Aralıgının Yüksek olması Sebebiyle Buda Ayrı Bir Konu :)

Makif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amd x2 arkadsım ;) bnm görusum bu, bn yıllardır masaustundede notebooktada amd kullanıorm hiç bi sıkıntım olmadı, artı cevremdıkılerın coguda kullanıo ve kımsenın problemı yok, intelden daha hızlı..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5