İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Amerikadan ürün getirmek ?

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba,

Garantili ve ucuz amerikadan nasıl ürün getirtebilirim ?
Beğendiğim ayakkabılar var onları getirtmek istiyorum. (1 belki daha fazla)

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Beğendiğim ayakkabı başka bir satış sitesinden. Ayrıca ebayda çoğu satıcı Türkiyeyi desteklemiyor.

Ben nerden alcam demiyorum , nasıl getirtebilirim. Onların Türkiyeye kargosu yok çünkü. ,)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Şöyle bir site mevcut geçenlerde bir yerde görmüştüm..
www.amerikadaniste.com
Adres kiralıyolar sana . sen oraya yolluyorsun oradan Türkiye'ye yolluyorlar.

işine yarar mı bilemem kolay gelsin ;)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
iyide zaten maksat yollatmak değil gümrükten sokabilmek

V

voda

Misafir
buna katılıyorum gümrükten mal girdikten sonra gerisi kolay zaten önemli olan gümrük

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Onun içinde aracılar varmış. Bilmem kaç dolara kadar direk geçiyo. Uzman olduğum konu değil araştırılması gerekiyor.

@visitistanbul ; araştırmadım bannerlarını dönerken gördüm , girdim baktım. 15$ üyelik ücreti istedi. Çıktım ;)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Paketlerinizin gümrükten geçmesi gerekirse, taşıyıcı partnerimizden gümrük komisyonculuğu hizmeti alabilirsiniz

bu kısmı pek anlmaadım açıklıyacak varmı:)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yaa anladığıma göre kargo ücreti verilmeyen ülkelere kargoyla mal yolluyolar tabi 100euro altı ürünler için diğerleri gümrüğe giriyor tabi bunun içinde komisyon bilmemneleri varmış onun için mail atıyom nekaadar alıyolarmış diye

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100€ nun altındaki mallar gümrükten geçer.

ebay dan türkiyeye ürün gönderen binlerce kişi var. bir çok da ayakkabı satıcısı var. iyi araştırırsanız her türlü modeli ebayda bulabilirsiniz.

adama da mail attınızmı hediye olarak göndersin hiç bir problem olmaz. USPS kullanarak gönderir. Hem ucuza gelir, hemde evinize kadar gelip bırakırlar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Gümrük işlemlerini gümrük komisyoncusuna yaptırdığınız taktirde:

110 YTL Ordino
45 YTL Ardiye masrafi (depo masrafi)
Urunun tipine gore degisen vergi (%18-%40 arasi)
24 YTL Damga pulu vergisi
$100 + KDV Gumruk Komisyoncusu ucreti ve
Gumruk islemlerinin adiniza yapilmasi icin vekaletname gerekecektir. Gumruk islemleriyle ilgili odemeler gumruk komisyonculugu hizmeti veren kargo firmasina yapilmaktadir.

Gümrük işlemlerini kendiniz yapmanız halinde bu ücretin çok düşebildiğini farklı kullanıcılarımızdan duyduk. Ayrıca bazı ürünlerin 100 Euro'yu geçmesi halinde bile gümrüğe girmediğini bildiren kullanıcılarımız da var. Ticari nitelikte olmayan, kisisel kullanima yonelik, degeri cok yuksek olmayan paketler, gumruk memurlari tarafindan gumruge sokulmayabiliyor.

gidip kendim almam daha ucuz yani:p

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gidip kendim almam daha ucuz yani:p

bu bahsettiğin 100€ üstü mallar için geçerlidir.

100€ nun altında gelen mallar evinize kadar gelir ve 1 kuruş para alınmaz. haftada yaklaşık 2 kez ptt iş yerime çeşitli ülkelerden mal getiriyor. hong kong amerika ingiltere vs gibi ülkelerden getirtiyorum mallarımı ve hiç bir problem çıkmadan ebayda ödediğimin üstüne 1 kuruş daha vermeden elime ulaşıyor mallarım.

Amerika dan mal alırken USPS, Hongkong dan alırken HongKong post kullanmaya dikkat edin. DHL ve UPS kullanmamanızı tavsiye ederim.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bu bahsettiğin 100€ üstü mallar için geçerlidir.

100€ nun altında gelen mallar evinize kadar gelir ve 1 kuruş para alınmaz. haftada yaklaşık 2 kez ptt iş yerime çeşitli ülkelerden mal getiriyor. hong kong amerika ingiltere vs gibi ülkelerden getirtiyorum mallarımı ve hiç bir problem çıkmadan ebayda ödediğimin üstüne 1 kuruş daha vermeden elime ulaşıyor mallarım.

Amerika dan mal alırken USPS, Hongkong dan alırken HongKong post kullanmaya dikkat edin. DHL ve UPS kullanmamanızı tavsiye ederim.

size cevaben yazılmadı yazı ,siteye mail atmıştım onun cevabı bu. Ayrıca site döküman gibi veya ürün değilde kargosu gerekli ürünler için tasarlanmış. Normal bi kargo 300$ ı bulabiliyo onlarda indirmiş rakamı

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
size cevaben yazılmadı yazı ,siteye mail atmıştım onun cevabı bu. Ayrıca site döküman gibi veya ürün değilde kargosu gerekli ürünler için tasarlanmış. Normal bi kargo 300$ ı bulabiliyo onlarda indirmiş rakamı

ben zaten yazımı size bi cevap olsun diye değil, yurt dışından ürün getirtmek isteyen diğer kullanıcılara açıklama yapabilmek için yazdım. Yani ebaydan veya başka bir yerden ürün alırken korkmanıza gerek yok demek istemiştim. 100€ nun altındaysa bedel evinize kadar gelir, üstündeyse ordaki gümrük memurunun insiyatifine kalmış. ben 500$ lık ürünün gümrüğe takılmadan geldiğine de şahit oldum.

ayrıca diğer bir yöntem gönderici ile konuşup fiyatı gümrüğe düşük fiyatlı göstermek. tabi ki yasal olmayan bir yol fakat bazı ürünleri alabilmemiz için başka çare bırakmıyorlar.

mesela geçen bir arkadaşım ipod 80 gb aldı. 280$ a kendisini aldı 30$ kargo verdi. paketin üzerine 100$ yazdırdık ve gift olarak gönderttirdik. hiç bir problem olmadan elimize ulaştı alet.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben zaten yazımı size bi cevap olsun diye değil, yurt dışından ürün getirtmek isteyen diğer kullanıcılara açıklama yapabilmek için yazdım. Yani ebaydan veya başka bir yerden ürün alırken korkmanıza gerek yok demek istemiştim. 100€ nun altındaysa bedel evinize kadar gelir, üstündeyse ordaki gümrük memurunun insiyatifine kalmış. ben 500$ lık ürünün gümrüğe takılmadan geldiğine de şahit oldum.

ayrıca diğer bir yöntem gönderici ile konuşup fiyatı gümrüğe düşük fiyatlı göstermek. tabi ki yasal olmayan bir yol fakat bazı ürünleri alabilmemiz için başka çare bırakmıyorlar.

mesela geçen bir arkadaşım ipod 80 gb aldı. 280$ a kendisini aldı 30$ kargo verdi. paketin üzerine 100$ yazdırdık ve gift olarak gönderttirdik. hiç bir problem olmadan elimize ulaştı alet.

ipot u nerden aldığını sorabilirmiyim:)

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
100€ nun altındaki mallar gümrükten geçer.

ebay dan türkiyeye ürün gönderen binlerce kişi var. bir çok da ayakkabı satıcısı var. iyi araştırırsanız her türlü modeli ebayda bulabilirsiniz.

adama da mail attınızmı hediye olarak göndersin hiç bir problem olmaz. USPS kullanarak gönderir. Hem ucuza gelir, hemde evinize kadar gelip bırakırlar.
50$ a fotoğraf makinesi almıştım Ebaycompany diye bi kullanıcıdan. gümrüğe takıldı ve 400YTL masraf çıkardılar. Adam, ebaycompany şirket ismi diye vermedi. o ismin kullanıcı adı olduğunu anlatamadım adama.
Yani bu iş hiç belli olmuyor, bazen gerizekalı bir memura denk gelebiliyorsunuz.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50$ a fotoğraf makinesi almıştım Ebaycompany diye bi kullanıcıdan. gümrüğe takıldı ve 400YTL masraf çıkardılar. Adam, ebaycompany şirket ismi diye vermedi. o ismin kullanıcı adı olduğunu anlatamadım adama.
Yani bu iş hiç belli olmuyor, bazen gerizekalı bir memura denk gelebiliyorsunuz.

evet nadiren böyle problemler çıkabilir ama benim başıma hiç gelmedi :)

ebayda aratırsanız ipod diye türkiyeye gönderen ikinci el veya sıfır alabilirsiniz. dediğim gibi adama da mail atarsınız. hediye işaretlesinler fiyatı da 100$ yazsınlar. büyük ihtimal bir şey olmaz. ama maalesef garantisi yok...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5