Seo İpucu Anahtar Kelime Bazlı SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

OzKara

0
İyinet Üyesi
Katılım
5 Mart 2016
Mesajlar
20
Reaction score
0
Anahtar Kelime Bazlı SEO Çalışması

Anahtar kelime bazlı seo çalışması sitemiz için belirlediğimiz hedef kelimede yükselmek için yapılan SEO çalışmasıdır. Anahtar kelime bazlı SEO çalışması site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır. Tümünü başlıklar altında site içi anahtar kelime seo çalışması ve site dışı anahtar kelime çalışması şeklinde ayıracağız.

Site içi Anahtar Kelime Bazlı SEO


Site içi anahtar kelime bazlı SEO uygulamasını nasıl tespit edebilir veya dengeleyebiliriz? Sitemiz içerisindeki gerek içeriklerde gerekse sayfa içerisinde yazmış olduğumuz içerik ve yazıların varyasyonlarıyla birlikte en çok geçen kelimeleri tespit etmeliyiz. Bunu da Google Search Console aracı ile yapabiliriz. Peki bunu biz özel olarak nasıl dengeleyebiliriz. Örneğin bizim kelimemiz “kurumsal seo” olsun. Bu kelimeyi sitemizin içerikleri, sayfaları ve başlıklarında çok fazla abartmadan “kurumsal seo”, “kurumsal seocu”, kurumsal seo danışmanı” şeklinde geçirmeliyiz. En çok kelime yoğunluğuna sahip olan kelime olmasını istediğimiz kelime bu kelime olduğu için özellikle bu kelimeye özen göstererek yoğunluğunu arttırmalıyız.

Sitemizdeki en yoğun kelimeyi seçtiğimiz kelime şeklinde optimize ettikten sonra site içi anahtar kelime yoğunluk çalışmasını bitirmiş oluyoruz. Şimdi sitemizin istediğimiz kelimede yükselmesi çok daha kolay olacaktır. Çünkü sitemizde zaten defalarca hangi kelime üzerinde yükselmek, çalışma yapmak istediğimizi Google’a göstermiş bulunuyoruz.

Site Dışı Anahtar Kelime Çalışması


Site dışı anahtar kelime bazlı çalışma da anahtar kelime ve site içinde geçirmiş olduğumuz varyasyonları şeklinde çalışılmalıdır. Üst sıraya çıkarmak istediğiniz sitenin ve ya sayfanın belirlemiş olduğumuz yoğun kelimesi şeklinde olmalıdır. Tabi sürekli aynı kelimeye değil de varyasyonları şeklinde çalışmayı sürdürmelisiniz. Tanıtım yazısı ve link alımlarında.

NOT : Bu sistem uzun zamandır denediğimiz bir sistemdir arkadaşlar, siz de deneyebilirsiniz. Anlatırken biraz karışık anlattığımın farkındayım. Bu anlatma olayı bana göre değil sanırım :) İşinize yarayacak bilgilerdir güle güle kullanın sağlıcakla kalın.

Kaynak Anahtar Kelime Bazlı SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
 

Emirismail

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
22 Mart 2016
Mesajlar
4
Reaction score
0
Güzel bir paylaşım olmuş. Verilen bilgiler gayet yerinde ve detaylıca. Tşkler.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst