İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Anahtar kelime ve domain ilişkisi

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Arkadaşlar;
Mutlaka bilmeyenlerimiz vardır o yüzden bu konuda yazmak istedim;
Örneğin google da yükselmek istediğimiz kelime "oyun" ise bizim aramalarda daha iyi sonuç almamız için domainimizde oyun kelimesi geçmelidir.
Örnegin: "www.kraloyun.com" bu domain size anahtar kelimenizde daha yararlı olacaktır.

www.tasarabasi.com yerine www.kraloyun.com veya www.guzeloyun.com size daha yararlı olacaktır.

Domain aldığınız zaman anahtar kelimenize uygun domainler alınız bu size avantaj sağlıyacaktır.

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok çok büyük bir etki yaptıgını sanmıyorum.
Zira p.... i... gibi yaklaşık 32.100.000 sonuç olan kelimelerde ilk sayfaya baktıgınızda hedef kelimeyi içeren sadece 2 adet domain var onlarda ilk sayfa son sıralarda geri kalan 8domain çok alakasız :)
Faydası olmaz demiyorum ancak. Örnek olarak okey kelimesinde bir site çıkarmak istiyorsam. www.okeyoynamaliyiz.com domainini almak yerine. 2 3 senelik hiç ceza almamış bir www.neredenbuldun.com domainini seçmeyi tercih ederim.

Bu arada Aynı şehirde bulunmamıza sevindim.
Saygılar

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain aldığınız zaman anahtar kelimenize uygun domainler alınız bu size avantaj sağlıyacaktır

populer kelimelerde sonuç alınması çok zar ama domain içinde geçen kelime olduğu için maça 1-0 önde balıyoruz demektir :) backlink kastığımızda örn: pr5-6 sonuç muhakkak alınır.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Evet öyle çok büyük bir etkisi yok ama ufak bir katkı da olsa gözden kaçırılmamalı. Tabii popüler bir kelime olunca domain alması da zor.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Galiba burada ki arkadaşların büyük bir kısmı pek bir etkisi olmadığını düşünüyorlar.

Bu konuda sizle aynı düşünmüyorum ?

Açılacak olan sitede hedeflenecek kelimenin domainde geçmesi büyük bir avantajdır. Hatta çeşitli seo çalışmalarını önemlerine göre sıralayacak olursak bence bu işlem üst sıralarda yerini alır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5