İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

anahtar kelimeler için farklı siteler mi yoksa yönlendirme yeter mi

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Selamün Aleyküm, elimde 6 adet domain var emlak üzerine istanbulun bir semti üzerine google seo çalışması yapmayı düşünüyorum. (domainler yeni kayıtlı)

sorum şu, bu domainlerin üzerine hepsine ayrı siteler mi kursam kelimelerde yükselmek için daha etkili olur. yoksa bütün domainleri farklı bir domaine yönlendirerek daha mı etkili olur.

ben hepsi için ayrı site kuracaktım. (yükselmek istediğim anahtar kelimeler tam olarak domainlerin adı)

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ikisi de etkili olmaz. Aksine bu isten zarar gorursunuz emeginiz bosuna gider. En iyisi akliniza yatan bir domaini kullanmak buna odaklanmak.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
ben hepsi için ayrı site kuracaktım. (yükselmek istediğim anahtar kelimeler tam olarak domainlerin adı)
Ikisi de etkili olmaz. Aksine bu isten zarar gorursunuz emeginiz bosuna gider. En iyisi akliniza yatan bir domaini kullanmak buna odaklanmak.

Her biri için ayrı site, ayrı tasarım yaparsan; neden olmasın?

kadiköy emlak aramasında kadiköyemlak.com siten
eminönü emlak aramasında eminönuemlak.com siten
kelime rekabetine göre; istanbuldaemlakci.com sitesinde çıkartmaktan çok daha kolaydır ve dengeli çalışma ile yukarda tutma şansın yüksektir.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Her biri icin ayri site, ayri tasarim, ayri hostlar, ayri WMT hesaplari mumkunse WMT hesaplarina ayri bilgisayarlardan girilsin vs vs. Aksi taktirde yakalanip ceza almasi kuvvetle muhtemel.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Her biri icin ayri site, ayri tasarim, ayri hostlar, ayri WMT hesaplari mumkunse WMT hesaplarina ayri bilgisayarlardan girilsin vs vs. Aksi taktirde yakalanip ceza almasi kuvvetle muhtemel.
Her biri icin ayri site, ayri tasarim, ayri hostlar katılıyorum zaten...
Diğerleri için aynı anahtar kelime üzerine çalışmadığı için, pek bir sorun olacağını sanmıyorum; ceza almaması kuvvetle muhtemel.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Her biri icin ayri site, ayri tasarim, ayri hostlar katılıyorum zaten...
Diğerleri için aynı anahtar kelime üzerine çalışmadığı için, pek bir sorun olacağını sanmıyorum; ceza almaması kuvvetle muhtemel.

Tum domainler "emlak" gibi cok top bir anahtar kelime uzerine degil mi zaten, ben mi yanlis anladim?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu arada basit bir noktaya isaret etmek istiyorum. Bu sekilde her semt icin ayri domain acmak ziyaretciye ne arti getirecek? Yok eger amac arama sonuclarinda sitenin yukselmesi ise zaten bu spame girer. Spam de cezasiz kalmaz. Zaten sorun burada.

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tek bir domain üzerinden subdomain açmakta google da yükselmek için aradığınız çözüm olabilir. Ama subdomainler baştan savma olmamalı; her birine özgün içerikler eklenmeli, tasarımları farklı olmalı, ziyaretçiye istediğini vermeli. Belirli aralıklarla güncellemelisiniz.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tek bir domain üzerinden subdomain açmakta google da yükselmek için aradığınız çözüm olabilir. Ama subdomainler baştan savma olmamalı; her birine özgün içerikler eklenmeli, tasarımları farklı olmalı, ziyaretçiye istediğini vermeli. Belirli aralıklarla güncellemelisiniz.

Bu cozume katiliyorum. Sayiyi abartmazsaniz bu uygulama spam olarak algilanmaz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Maalesef subdomainlerden eskisi gibi verim alınamıyor. EMD filtresi ile giden subdomainlere bakılırsa bu yöntem çok da verimli olmayabilir. Aynı şekilde bir sürü küçük site oluşturmak da maliyetli ve zor bir işlemdir. Sağlam 1-2 site yapmaya çalışın derim.

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
verdiğniz bilgiler için teşekkür ederim.

öncelikle hepsi için ayrı site açtım fakat istediğim gibi olmadı çünkü hepsi için ayrı içerik vs çok emek gerektirdiğini fark ettim zaman alan bir uygulama olduğu için vazgeçtim.

şimdi sadece bir site üzerinde yoğunlaşarak bütün kelimelerde o site üzerinde yoğunlaşmayı düşünüyorum.

google amca siteleri şimdilik pek sevmedi gibi özgün içerik atıyorum zamanla düzelecektir.

Aslında bu soruyu sormamda ki kafa karışıklığım ikitane rakip site var ve bu siteler ilçe bazlı domainlerin hepsini 20 yıllığına alarak sitelere yönlendirme yapmışlar ve birinci sayfada çok uzun zamandır duruyorlar.

kendi kendime acaba diğer domainleri yönlendirerek bu hale gelmelerinde fayda sağlandı mı diye düşünüyordum.

şu anda yükselmesi için hiçbir şey yapmayacağım sadece özgün içerik giriyorum domainler çok yeni 10 günlük 3 ay sonra yavaş yavaş yüklenmeyi düşünüyorum.

ilgi ve alaka için teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5