İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Android 2016 yılında Windows’u da sollayacak

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Günümüzde bilgisayar kullanıcıları hızla azalırken mobil cihazlar, dünyanın önde gelen şirketleri tarafından daha önemli bir yer alıyor.Yapılan bir araştırmaya göre ; Mobil piyasasına en iyi ayak uyduran sistemin Android işletim sistemi olduğu belirlendi. Aynı araştırmaya göre , Android 2016 yılına gelindiğinde Microsoft’u geride bırakarak dünyanın bir numaralı işletim sistemi olacağını belirtiyor.

Kuşkusuz ki, mobil cihazlar sağladığı imkanlarla hayatımızı hızla değiştirip kolaylaştırıyor.Mobil cihazların bu hızına ayak uydurmaya çalışan teknoloji devleri , birbirleri ile büyük bir mücadele içerisinde.Google , Android ile akıllı telefon piyasasına egemen olmak üzere iken; Apple ise tablet piyasasında üstünlük sağlamış durumda.Bu rekabete Windows 8 ve Surface ile Microsoft’da ortak oluyor.Son aylarda milyar dolarlar kaybeden Facebook ise mobil stratejisiyle yeniden yükselişe geçiyor.

Mobil cihazların bu hızlı yükselişi devam ederken , kullanıcılar PC’den giderek uzaklaşıyor. Dünya genelinde son 11 yılın en düşük satış seviyesine inen PC’lerin yerini dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar alıyorken bu cihazların kullanacakları işletim sistemleri de büyük bir rekabet içinde.

Kısaca özetlicek olursak ; Gartner’in yapıtğı bu araştırma diyorki : 1985′ den günümüze kadar dünyanın birinci işletim sistemi olan Windows 2016 yılında , üstünlüğünü Google’nin Android’ine bırakacak bizde hep beraber bu süreçi merakla takip edip sizleri bilgilendireceğiz.

kaynak : Android

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5