İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Android Açık Kaynak Olmaktan Çıkıyor

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Bildiğiniz üzere Google’nin geliştirdiği dünyaca ünlü mobil işletim sistemi Android işe Açık Kaynak kodlu olarak başlamıştı.Yani işletim sistemi yayınlandığın da kodları da ayrıyeten yayınlanıp kullanıcının istediği modifikasyonu yapmasına imkaan veriliyordu.Ancak Android 3.2 sürümü ile işler biraz değişti.Android 3.2 ile kullanıcıları şaşırtan bir karara imza atan Google bu kararını Android 4 ile sürdürüyor.

Honeycomb’u ‘kendine saklaması’ ertesinde konuyla ilgili açıklamasında ‘söz, bir sonraki sürümün kaynak kodlarını yayımlayacağız’ diyen Google cephesinden şimdiye kadar herhangi bir hareketlenme gelmiş değil.

Jean-Baptiste Queru’nun kendisine yöneltilen ‘yayınlayacak mısınız?’ sorusuna verdiği cevap ise net biçimde olmasa da olumsuzlayan türden. Şöyle ki, Queru konuyla ilgili yorumsuz kalmayı yeğliyor ve ‘şimdilik bu konuda söyleyecek birşey yok’ demekle yetiniyor.

Android-300x187.jpg

egalix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
hali hazırda android kısmen açık kaynak kodlu tamamen değil. bunu da belirtmiş olayım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5