İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Android Antivirüs Gerekli mi

guney15

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar internette gezerken bir soruyla karşılaştım ve bunu cevaplayacağım Android antivirüs gerekli mi?

Android çıktığından beri yaşadığı temel problemlerden biri güvenliktir.Android açık kaynak kodlu bir yazılımdır.Açık kaynak kod ise kullanıcaların yazılıma bir şey ekleyip,değiştirebilmelerini sağlar. Android de bir çok virüs çeşiti vardır.Bunlar sizlerin telefon görüşmelerinden,fotoğraflarınıza kadar erişmenizi sağlarlar.Bazı telefon modellerinde parmak izi dahi alabilirler. Bir zamanlar kimlik fotokopisi ile insanları nasıl dolandırdıklarını hepimiz hatırlıyoruz..

Android Virüslerin en çok bulunduğu yer ise Android Store! bunu duyduktan sonra ”Android antivirüs gerekli mi?” dediğinizi duyar gibi oldum. Dışarıdan gelen yazılım saldırılarına karşı kesinlikle gerekli,bide bunun iç tarafı var. Nedir bu iç taraf?

İç taraf Play Store dan indirdiğimiz uygulamalardır. Bazı uygulamalar güzel görünümle insanları kandırıp bilgilerine erişirler. Normal bir kullanıcı program izinlerine bakmaz, balıklama indirir. Program izinlerinde arama kayıtlarından,fotoğraflara kadar erişilir. Telefonunuza gelen reklam mesajlarının nereden geldiğini düşünüyorsunuz? Şöyle örnek vereyim;

Bir flash ışık programı sadece Kamera’ya erişebilmeli !İzinlerinde fotoğraf var. Düşüdüğünde ikisi arasında bağlantı kuracaksınız. Flash ışık Programı fotoğraflara erişmesi ne işe yarayacak? Fotoğraflarımı aydınlatacak…. Bu yüzden program izinlerine karşı dikkatli olun şahsi bilgilerimize sahip çıkalım.. Android antivirüs gerekli mi? sorusunun cevabı evet arkadaşlar Android antivirüs gerekli ! Android Antivirüsleri hem hafif olur hemde kaliteli olur. Android Antivirüs Gerekli mi ? dedikten sonra antivürüs paylaşmasak olmazdı.

KAYNAK : http://www.teknopause.com/android-antivirus-gerekli-mi/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5