Android "Bellek Neredeyse Dolu" Sorunu

emirhanbulbul

0
İyinet Üyesi
Katılım
23 Haziran 2013
Mesajlar
242
Reaction score
0
Android kullanıcılarının hemen hemen bir çoğu bu hata ile karşılaşmışlardır.

Hata’nın çözümünün bazı dosyalarınızı silmeniz gerektiğini biliyorsunuz ama dosyalarınızı silmek istemiyorsunuz çünkü onlar size lazım bende tıpkı bu şekilde düşünüyorum işte, dosyalarımı silmek istemiyorum.

Biz bunu farklı bir çözümünü bulduk. Öncelikle telefonlar, bilgisayarlar internete girdiğinizde girmiş olduğunuz sayfayı belleğe kayıt ederler. Örnek verecek olursak instagram’a girdiniz ve bir fotoğrafı görüntülediniz bu fotoğraf anında bilgisayarın belleğine kayıt edilir çünkü bir sonraki sefer tekrar fotoğrafa bakmak istediğinizde internetten harcanmayacak ve fotoğraf daha hızlı karşımıza gelecek.

Bu tüm internet aleminde böyledir. Mantık budur.

Şimdi anlatacağımız yöntem ile uygulamaların önbelleğini temizleyecek ve telefon hafızanızda yer açabileceksiniz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi instagram uygulamamın önbelleği 182 Mb olmuş. Bu nedemek oluyor biliyor musunuz ? şuan cihazımda instagram üzerinden yüklenmiş tam 182 mb’lık resim dosyası mevcut.

Hemen “Önbelleği Temizle” butonuna tıklıyorum ve çıkıyorum. Bunu tüm uygulamalarda denemeniz gerekiyor.

Kaynak: Android “Bellek Neredeyse Dolu” Sorunu
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst