İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Android Telefon Yönlendirme – Nasıl Yapılır?

Noventa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Hayatın her anında kullanılmaya başlanan cep telefonları, eşli konuşma ve yazılı olarak mesajlaşmamızın yanı sıra, son yıllardaki android sistemli özellikleri sayesinde, internet kullanımı ya da video çekimi gibi pek çok farklı işler içinde tercih edilmeye başlanmıştır. Ancak iş hayatında bahsedilen mobil cihazlar, bazı zamanlar için sıkıcı olabilmektedir. Genel olarak yaz aylarında tatil yapmak isteyen ancak sürekli olarak iş için aranan kişiler, android telefon yönlendirme özelliğinden yararlanmak istemektedir. Bu yöntem, sizi arayacak ya da arayan kişilerin telefonunuz çalmadan, belirtmiş olduğunuz farklı bir numaraya yönlendirilmesi işlemidir. Kısacası belirli süre için rahatsız edilmemek için oldukça avantajlı yöntemlerdir.

Android Çağrı Yönlendirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Oldukça kısa süreler içerisinde gerçekleştirilmesi mümkün olan çağrı yönlendirme işlemi kafa dinlemek için telefonu kapatmak yerine, farklı numaralara ileterek, daha huzurlu zamanlar geçirmek isteyen kişiler için ideal yöntemdir. Aşağıdaki bilgileri inceleyerek, sonuca ulaşmanız mümkündür.
  • Mobil cihazınızın Telefon yani arama kısmına gelin.
  • Sağ üst kısımdaki Daha Fazla yazısını seçin.
  • Çıkan sayfada Ayarlar ve oradan da Diğer Ayarlar kategorisine giriş yapın.
  • İlgili kısımda ise Arama Yönlendirme ve oradan da Sesli Arama bölümüne girin.
  • Son olarak açılan yerdeki Her zaman ilet seçeneğini işaretleyin ve bu işlemin ardından çıkan sayfadaki numarayı girerek, ETKİN ikonunu seçin.
Çağrı Yönlendirme İptal Edilir Mi?
En çok sorulan sorulardan birisi de çağrı yönlendirme iptal edilir mi sorusudur. Sorunun cevabı tabi ki evettir. Yönlendirme işleminin adım adım takip ederek, son kısımdaki Her zaman ilet gelin ve DEVRE DIŞI kısmını işaretleyin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5