İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ankara-mamak

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yorumlarınızı alayım burada askerliğini yapmış olanlar vardır.
ne olarak yapacağımı bilmiyorum nereye düştüğümü söylediler sadece :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Mamak'ta askerlik zor diye duydum
15, 12, 6ay ; hangisisin?

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
15 ay yapıcam
12 nasıl anlamadım onu
88/4 gidiyorum devre kaybı gidicem muayene kağıdım geç geldiği için. 2 senelik yüksekokul bitirmiştim piayde olma olasılığım varmı :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
KK veya Jandarma olduğuna göre; işin zor.
Görevin zaten zamanla, seçimle belli olur.
Şu yada bu olarak gitmezsin ama geç gittiğin için biraz amelelik yaptırırlar sana, sonra da yazıcı çızıcı olursun (gibime geliyor)

12ay uzun dönem
6ay kısa dönem
15ay er

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şimdi muhabere ye çıkarsa rahatmış orası, gerçi benim için hiç farketmez ben doğuyada razıyım yan gelip yatmak için gitmiyorum askere. Hatta dağıtımlarda doğuya düşmeyide istiyorum. Bilgisayar başına geçmek istemiyorum gözlerim dinlensin istiyorum birazda bilgisayar psikolojisinden uzaklaşmak istiyorum. Şubede hep bilgisayar ile ilgili sertifikalarımın kopyalarını vermiştim alanımda bilgisayar tüh ya vermeseydim keşke :).

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Seçmelerde belli olur o zamanla
Az çok sınıfın bellidir ama düşeceğin yere karar veremezsin
Mamaktan genelde doğuya değil de kıbrısa ve kuzeybatıya gidiyorlar sanırım (ama yine de sınıfına bağlı)

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
muhabere ye düşmüşüm, mebs te yapacakmışım. internetten biraz araştırdım çok rahat diyolar zaten okulmuş orası :)
kağıt geldi bugün şubeden

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
12 aralıkta teslim oluyorum birliğime bu süreye kadar benimle sıkıntısı olan iletişime geçsin sonra bulamazlar :D

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
içlik ve kazak götürücem, muhabere okulunda acemiliği yapan yoktur aramızda değilmi

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ankaranın kışı buz gibidir. kar olursa hava yumuşak olur kar yağmassa işte o zaman hapı yuttunuz demektir. o esen buz gibi havada 5 dk dur yüz felci olursun. yazın gündüz 35 derece olsa bile gece serin oluyor üstümüze birşeyler alıyoruz. şu günlerde yağmur yağıyor havayı yumuşatıyor 1 hafta önce buz gibiydi daha tam kış gelmeden donmaya başladık.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mamaktaysan belkide barış gücü olabilirsin. bu arada acemilik bittikten sonra orda kalma ihtimalin 60'ta 1 falandır heralde. inşallah afganistan falan görmezsin, ingilizcen konusunda ne söyledin muaynede falan önemlidir sanırım.

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben mamak da acemilik yapmıştım.
Muhabere tankçı 9 bölükteydim.
Eğer devre kaybı olarak gidiyorsan işin zor çavuş olma ihtimalin düşük.
Bölüklerin belli olurken mesleğin olduğunu söylersen 9 bölüğe düşme ihtimalin var(benim zamanımda öyleydi)
Eğer sabıka kaydı veya benzeri bir durumun varsa piskopatların bölüğüne yani 10 bölüğe düşersin.

Kış zamanı gidiyorsun gerçekten çok zor kuru ayaz adamın sümüğünü donduruyor.
İşin birazda başundaki çavuşlara bağlı. Ama acemilikteki çavurların çoğu artis olur :)

Çok fazla eşya götürme derim zaten ufacık dolapları var. Sana verdikleri eşyalar ancak sığıyor. Kışlık pek bir elbise verdikleri söylenemez çoraplar felaket.
En kralından çorap al kendine. Kışlık olanından. Ve mümkünse içliklerin yeşil çorapların ise siyah olmasına dikkat et. Yoksa giydirmezler :)

Kışın mamakta askerlik çekilmez. Sakın ama sakın bilgisayardan anlıyorum deme yazık edersin. yazıcılar hamallık işlerini gece yarılarına kadar sana yaptırırlar sabhda herkezle birlikte kalkarsın torpil felan geçemezler.

Zaten acemlik başlayınca dua edersin ben gibi "Ya rabbi beni sıcak bir memlekete gönder" diye :) sonra bir bakmışsın ki kendini kıbrısta bulabilirsin (ben gibi)

ALLAH yardımcın olsun. Şuan ankaradayım balgatta oturuyorum ulus da çalışıyorum. Kış berbat bu şehirde

Sana hayırlı teskereler.

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben ankara mamak muhabere mebs okulundayım yani orta hız telsiz operatör çavuşu diye geçiyor sülüste. oradan genelde batıya dağıtım varmış öyle duydum. ingilizce sormadılar zaten bilmiyorum :). devre kaybı gidiyorum kışını pek bir övdüler zaten :D.

http://64.233.183.132/search?q=cach...53+ankara+mamak+megs&hl=tr&ct=clnk&cd=1&gl=tr

birisi 86/4 yapmış o anlatmış orasını kötü bir yan göremedim pek

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben sana diyim. Sen bence çok rahat askerlik yapacaksın. Hemde o sertifikalar sayesinde. :) Gerçi askerlik kolay diye bir şey sölemekte yersiz. Sonuçta yeşil uniformayı giydikden sonra herkez için zordur. Yani sivil hayatındaki rahatlıgı kesinlikle bulamayacaksın. Ama askerlik bence çok önemli insan hayatın anlamını bile çözebiliyor. Düşünücek çok zamanın olucak bu zamanı iyi değerlendirmek gerek.Bence pc başında geçirmen çok iyi olur sivilde faydasını görürsün bee :))

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sağol aga bugün gece 12de otobüsüm kalkıyor yarın öğlen 2 gibi teslimim kendinize iyi bakın :)

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
eyvallah kardes suan otobusteyim psp ile giriyorum ankaraya dogru yoldayim izinlerde yazicam kib

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muhabere o kadar rahattır ki anlatamam :) Şimdi sana ballandıra ballandıra anlatırlar dış nöbet yok, iştima yok, spor eğitimi yok, silah eğitimi yok, devriye yok yok oğlu yok. Sende bir sazanlık yaparsın atlarsın ( benim gibi ) :D

Ben muhabere de baş telsizde idim adamın emdiği süt burnundan geliyor.
kapalı oda dısarı cıkmak yasak
içerde sigara yasak.
devren gelip yanına oturamaz yasak.
Herkez çarşıya gider sen bön bön bakarsın camdan.
Bırak onları evden arasalar 2 dakika telefonda konusamazsın

daha sayayı mı :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5