İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ankarada notebbok tamiri

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
asus notebook ekranım bir dikkatsizlik yüzünden çatladı ve ekranın sol alt tarafından yukarı doğru kocaman çatlaklar var

notebbok çalışıyor herhangi bir sorun yok ama ekranın neredeyse yarısında görüntü yok ve renkler darmadağın

ekranın değiştirilmesi gerekiyormuş

ankarada bu işi kaliteli yapan bir yer varmı acaba

X

Xman

Misafir
Bizim burada bir tamirci var ama kişisel dükkan, servis falan değil yani görüşmek istersen adresini pm atarım..

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
valla çok iyi olur
servis olmasına gerek yok, istediğimi yapsın ekran sorunsuz çalışsın düzgün işçilik ve kaliteli muadil kullansın yeter

istanbula göndermek istemiyorum
istanbula gönderildiğinde içinde bazı parçalar değiştiriliyormuş ve notebook özelliğini kaybediyor. istanbulda tanıdığım güvendiğim bu konuda uzman kimse olmadığı için Ankarada yaptırmam lazım

Ankarada yaparım diyipte istanbula gönderecek yerleride istemiyorum

Asus un servisi 600 dolar istedi sadece ekran değişimi için muadilleri 150-200 arası değiştiriliyor

Xman adresi gönderirsen cumartesi gidip görüşeyim

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Aslına bakarsan LCD değiştirmek çok kolay. Yeterki 2. elde olsa sağlam bir LCD bul.
Klavyenin üst kısmında POWER butonlarının da olduğu kısım portatif, kenarlarında çentik var ufak bir müdehale ile kalkıyor hemen, akabinde 3 yada 4 tane küçük civata göreceksin klavyeyi tutan, onlarıda söktükten sonra klavyeyi yavaşça kaldırıp altındaki plastik şerit şeklinde olan data kablosunu hırpalamadan klavyeyi ters tarafa yatırabilirsin.

Sonra LCD kablosunu göreceksin, yukarı doğru yavaşça çekip çıkarabilir yerine yenisini takabilirsin..
Unutmadan, LCD menteşelerini kasanın altında ve LCD nin kasa ile kesiştiği noktalarda ek vidacıklar olabilir onlarıda çıkarmalısın.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Vidaları bulamıyorsan kasanın üstünde ufak yuvarlak plastik parçacıklar vardır onların altına bak :p

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
uyumlu lcd monitörü aradım ama garip şeyler çıktı karşıma emin olamadığım için ben elimi sürmeyeyim diyorum :)

X

Xman

Misafir
Hocam dükkan işyerinin orada eğer beklerim dersen pazartesi sabah telefonlarını pm atarım sana, arar görüşürsün yaparım derlerse getirirsin...

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
cumartesi bir öğrencime göstereceğim yaparım diyor eğer yaparsa gerek kalmaz yoksa isterim tel numaralarını

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5