• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

ANNELER GÜNÜ HEDİYE TAVSİYELERİ

bilimatlasi

Pratik Üye
Bilgiler
Katılım
24 Temmuz 2013
Mesajlar
18
Reaksiyon
0
Puanları
0
Yaş
32
120 Aydır Üye
Anneler günü her yıl mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan annelerimiz için onları değerli hissettirecek gün olarak kutlanmaktadır. Anneler günü bu sene yani 2014 yılında 11 Mayıs tarihine denk gelmektedir.

Anneler günü geleneğinin başlangıcı ile ilgili bir kaç söylenti vardır. Ancak anneler gününü çıkışı tam olarak bilinmemektedir.
Birinci söylentiye göre Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

İkinci söylenti ise Amerikalı Anna Jarvis'in mayıs ayının ikinci haftasında ölen annesine çok üzülmektedir. Ne yaparsa yapsın annsinin yerini hiç birşeyle dolduramaz ve yıllar geçse de annesinin ölüm acısını unutamaz. Annesinin ölüm gününde arkadaşlarıyla beraber toplanır ve bu günü beraber yaşatırlar. Böylece yayılan bu gün Anneler günü olarak kabul edilmiş ve Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişlemiştir.

ANNELER GÜNÜ HEDİYELERİNE BURADA ULAŞABİLİRSİNİZ.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst