İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Apache İle İlgili bir Soru

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bir scriptte bir özelliği aktif edicem ama özelliğin yanında sadece Apache sunucularda çalışır diyor. E benim sunucumda apache olması gerek yani zaten sunucudan apache statuse tıkladğımda bir sürü aktivite görüyürom. Fakat bu özelliği aktif edemiyorum. Acaba birşeyi yanlış mı yapyırom diyip. Dreamhost' da çalıştırdım scripti ve o özellği aktif ettim herşeyde düzgün çalıştı. Şimdi benim apache'demi sorun var olay nedir? Kendi dedicatedımdan host açıyorum. Ne yapmam lazım?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
iyide ne yapmak istiyorsunda olmuyor, onu once izah etsen.. ayirca windows uzerindemi apache calisiyor yoksa linux uzerindemi?

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
SMF'de SEO'yu aktif hale getirmeye çalışıyorum Kendi Sunucum Linux kendi hostumda olmuyor aynı şey ama Dreamhostta sorunsuz çalıştırıyorum.
Aktif etmeye çalıştığım özellik :
URL'leri göstermeden kullan
Sadece Apache!

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Allaha Şükür sorunu hallettik. SMF Forum moderatorlerinden bir arkadaş yardımcı oldu. Bazı Apachelerde sorun çıkartabiliyormuş bir dosyada bir değişiklik yaptık. Bu Sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bana ulaşabilirler. Ben kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Allaha Şükür sorunu hallettik. SMF Forum moderatorlerinden bir arkadaş yardımcı oldu. Bazı Apachelerde sorun çıkartabiliyormuş bir dosyada bir değişiklik yaptık. Bu Sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bana ulaşabilirler. Ben kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

Sorununuzun detaylarini ve cozumunu burada paylasirsaniz herkes faydalanir, forumlarin amaci da bu degil mi zaten?

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
QueryString.php dosyasında bir karakter sorunu problem yaratıyormuş sanırım. Bu dosyayı o arkadaşın gönderdiği ile değiştirdim ve sorun düzeldi. SMF dosyalarının başka yerde yayınlanması yasak olduğu için burada linkini veremiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5