İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

APF Antidos Modülü

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
APF ile beraber gelen antidos apf altında çalışan bir modül olarak kullanılır ne kadar ben işe yaramadığını savunsam da çoğu hosting satıcısı arkadaşımız kurmuş olmalı load seviyesi birden yükselince artık zaten antidos modülünün çalışması bile güç oluyor apache loglarını okuyan ve arka arkaya istek yapan kullanıcıları kendi belirteceğimiz limitlerde banlayacak esavise gibi...

/etc/apf/ad/conf.antidos bu dosya açılıyor nano pico veya vim hangisi hoşunuza gidiyorsa

burada zaten çeşitli ayarların çeşitli açıklamaları yazar kendinize özel ayarlamalar yapabilirsiniz EVET=1 HAYIR=0 olarak düzenlemeleri yapabilirsiniz...

EVET yani değeri "1" olacak ayarları listeliyorum...

LP_KLOG=
USR_ALERT=
DET_SF=

cron (zamanlanmış görevler) kısmına herhangi bir şekilde ekleyin...

*/1 * * * * root /etc/apf/ad/antidos -a >> /dev/lisanssız 2>&1

pek cron ile aranız iyi değil ise crontab -e yazarak nano yada pico ile açılan ekrana bu yukarıda yazılanları ekleyin altına üstüne fark etmez... başta yazılan 1 1dk da 1 kez olarak antidos taraması yapacak ne kadar sık olursa bu sunucuyu o kadar yoracak 5 veya 10 yapabilirsiniz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5