Apple iPhone 6S İncelemesi

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
30 Haziran 2011
Mesajlar
527
Reaction score
0
Konum
İstanbul


Apple markasına söylenecek çok şey yok bence. Her şey ortada yapılan tasarımlar, sunulan hizmetler, çıkan ürünler hepsi birbirinden iyi denebilecek kadar güzel. Apple’ın telefon kategorisinde tek ürünü olan iphone serisi piyasada yükselmeye tüm hızıyla devam ediyor ki bu gidişle önünü kimse geçemeyecek.

Serinin son üyesi olarak iphone ailesine katılan iphone 6s piyasayı dağıtacak gibi. Apple her zaman ki gibi kendine özgü tasarımlarından vazgeçmiyor ki vazgeçmesinde. Zaten iphone 6s, iphone 6 da yapılan hata ve eksikleri düzeltmek için çıkarılmış müşterileri memnun etmek için çıkan bir ürün diyebiliriz.

Özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Ekran özellikleri: Iphone 6s ekran kalitesi aynı iphone 6 gibi 4,7 inç ekran büyüklüğü ve 720*1330 retina hd ekran kullanılıyor.

Donanım: 1,84 ghz hızında çok güçlü iki çekirdek ile 2 GB ram ve Apple A9 işletim sistemi ile hızı tartışılmaz çip set 4 yerine 6 çekirdek görevini görüyor.

Kamera özellikleri: İşte göze en çok batan ve belki telefonda ki en üstün özellik 12 mega piksel 4k çekim yapabilen ve hareketli fotoğraf çekebilen live photos özelliği ile iphone 6s çok ses getirecek. Bir ağacın fotoğrafını çekerken rüzgar sayesinde sallanan yapraklar, aynı şekilde fotoğrafta da sallanıyor. Yani, yok artık daha neler! Bir telefondan başka ne isteyebiliriz ki? :)

Apple hiç batarya sorununu dert etmiyor. Neden bilmiyorum batarya hemen bitiyor ama apple iphone 6s te bataryasını daha da küçülttü ve bunun için tepki alacak gibi gözüküyor. Bence bu sorunu biraz ciddiye almalı. Ben bir iphone kullanıcısı olarak her yere telefon şarjım ile gitmek istemiyorum açıkcası.

Iphone 6s, iphone 6 dan daha kalın yapılmış, eğilme sorununu çözmüşe benziyorlar bu sayede iphone 6s basınca dayanıklı ekranı ve biraz daha kalın gövdesiyle daha dayanıklı hale getirilmiş. Diğer telefonlarla kıyaslandığında ise bence ara farkla önde çünkü kendi kategorisinde hiçbir telefon onla yarışamaz.

Iphone 6S’ e eklenen yeni özellik ise 3D touch özelliği. Parmak okuma hızı daha fazla ve 3 farklı dokunuş ile farklı uygulamalara kısa yoldan erişebilirsiniz, bu da bu telefonun ne kadar idaalı olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Apple gerçekten telefon üretme konusunda bir numara diyebilirim. Bir sonraki seride ne olacağını çok merak ediyorum. Eminim herkes benimle aynı fikirde yani iphone 6s bu kadar özelliğe sahipken daha ne eklenebilir ki bir telefona. Sanırım bekleyip göreceğiz :)

Kaynak: Apple iPhone 6s İncelemesi - Yazarbaz
 

crmadam

0
İyinet Üyesi
Katılım
9 Mayıs 2016
Mesajlar
10
Reaction score
0
Merhabalar;
Orta seviye kullanımda şarjı kaç gün gitmektedir.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst