İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Apple'ın Microsoft'un karşısında 10 avantajı!

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Microsoft uzun senelerdir masaüstü işletim sistemi piyayasasında baskın bir güç konumunda ve muhtemelen önümüzdeki senelerde de böyle olacak. Masaüstü işletim sistemlerinin dışındaki alanlarda en iyisi olmaya çalışan Apple'ın mobil işletim sistemleri ve hatta bulut gibi cepheleri ise görünüşe bakılırsa giderek önem kazanıyor. İşte işletim sistemlerinde Apple'ın Microsoft'a karşı 10 avantajı:

1. Lion sadece indirme olarak sunulacak

Apple'ın 6 Haziran'daki WWDC'de Microsoft'a karşı yapılan en şaşırtıcı hamlelerden biri şüphesiz Mac OS X Lion'ın şirketin dijital mağazası Mac App Store'den indirilebilecek olması (normal disk olarak satılmak yerine).

2. Lion'daki çoklu dokunmatik özellikleri

Microsoft'un Windows 8'i tablet işlevleriyle donatmak istediğini düşündüğümüzde Apple'ın Macintosh üzerinde tanıttığı farklı çoklu dokunma hareketleri, Microsoft'a bu alanda önemli bir darbe vurmuş olabilir.

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Microsoft Vista'dan itibaren multi-touch destekliyordu ve Surface ürünü ile touch edilebilecek maximum ürünü sunmuş oldu :) Windows 7 zaten tartışmasız şimdiye kadar çıkmış en kaliteli O/S.

Cloud konusunda şuan business layer'da Microsoft açık ara önder. Alt yapı olarak Amazon yüksek gibi gözüksede tek neden fiyatlarının düşük olması :)

Microsoft savunucusu değilim ama yiğidi öldürmek ve hakkını yememek sözünü sözlüklerde search edebilirsiniz :)

iyi çalışmalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5