İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arama Motorları Algoritmaları ve hitlerin çoğalımı

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Birşey soracağım arkadaşlar,

Bir sitem var ve Yahoo.com dan süper kelimelerden acaip hit alırken google da çok arka sıralarda sorum hangisinin daha karmaşık bir algoritmasının olduğu (Size göre) yani yahoo da sanırım iyi bir arama motoru google'ı bilmezken yahoo altavista (aynı şirketler) biliniyordu.
Google da ayrı bir durum ise örneğin 1 alan adının com net org biz us falan bütün uzantılarını almışsınız ve com'a hepsini yönlendirmişsiniz. Bir gün bir bakıyorsunuz .biz uzantısı google da üst sıralara çıkmaya başlamış com'u beklerken.. Yönlendirilmiş alan adı google da üst sıralara çıkarmı yahu ??
Ya ben hiç birşey anlamadım birisi açıklarsa sevinirim ...

Birde bu sıralar hitlerde % 45 veya 50 lik bir artış görüyorum sizde de durum aynı mı acaba ??

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yahoo bence daha zor. çünkü yahoo hakkında pek bir bilgimiz yok. Google ise basit güçlü backlink yüksek sıra.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Googleın haliyle daha karışık çünkü adamlar baya bir bütçeyle her geçen gün daha da karıştırmak için uraşıyorlar.

Yahoo ve msn ise daha çok kalıplaşmış siteleri ön plana çıkartıyor küçük kelimelerdede anlık güncellemler ve değişikliklerle insanların kafasını karıştırmak istiyorlar:D

Yönlendirilmiş alan adına gelince daha önceden görmüştür şimdi sıralamaya koymuş olabilir diye düşünüyorum:S

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
live.com da hep istediğim yerlerdeyim ama google da olmuyor o iş

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5